Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kormány miért kínai elitegye...

A kormány miért kínai elitegyetemet hoz Magyarországra, amerikai vagy brit helyett? Tart a sorosistáktól?

Figyelt kérdés

A hírek szerint a Fudan egyetem (világon 34. legjobb) első külföldi kampuszát Budapesten fogja megnyitni és az egyetemnek 5000 hallgatója lesz.


Szerintem egy amerikai vagy brit elitegyetem (pl. Cornell, Columbia, UofM, Kings College London, Duke University) idecsábítása jobb lett volna, bár számukra kevésbé vonzó Budapest, nehezebb feladat lett volna.



2021. ápr. 6. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A briteknek nem szokása az ilyesmi, ők inkább a "hibridegyetemeket" preferálják, mint az IBS.


Amerikai főiskola meg van Budapesten, a McDaniel College.

De, az amerikai egyetemeknél sem szokás külföldi kampuszt üzemeltetni.

Ezt főleg magánegyetemek szokták csinálni

2021. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Fsms ***** válasza:
85%

Valahol a jövő Fidesz pártkatonáit is oktatni kell.

Mindenestre a kínai kommunista párt és titkosszolgálat által vezérelt intézmény. Az alapítványok létrehozása után “méltó” környezetbe kerül.

2021. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Ez is a Táncsics radikális balpárt hatalmas befolyását bizonyítja,mivel ők javasolták ezt.
2021. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a Konfuciusz Intézetre is alaposan ránéznék, a nemzetközi oktatási hálózat legtetején egy magasrangú kommunista párttag áll, Amerikában pedig már okoztak kémkedési botrányokat.

Kína a nyugati oktatási intézményeket pedig igyekszik felvásárolni vagy beszivárogni:

[link]

[link]

2021. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert Kína az új világbirodalom. Ez van.
2021. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

#5

Az akar lenni és erre a vírus miatti zűrzavart is felhasználták tavaly.

McCarthy-nak igaza volt annak idején csak ő a szovjetek felől várta a kommunista beszivárgást még az ő idejében. Ehhez képest Kína hozza a bajt mindenkire (jó pár évtizeddel később) akár nyugati akár keleti országokról van szó. A Dél-Kínai Tengeren már Hong Kong az övék, a következő Tajvan lesz nemsokára, utána jön a többi. Pont olyan agresszív terjeszkedés mint amit Hitler csinált Ausztriával, Csehszlovákiával majd Lengyelországgal.

Itt minimum egy hidegháború fog segíteni (MINIMUM!), csak félő hogy mi magyarok akik Szerbiával együtt már a legnagyobb kelet-európai haverjai vagyunk Kínának már elköteleződtünk. Orbánék még dőlögettek nyugatra is Trump miatt de november óta csak a kelet van előttük. Én se tartom sokra az EU potenciálját de Magyarország a Kína-barátsággal a vesztébe rohan.

4-es voltam.

2021. ápr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

6

"Tetszettünk volna" magunk gyártani az összes terméket, amit a kínaiaktól vettük, mert olcsóbb volt, mint magunknak megcsinálni.

Most itt vannak a következő világbirodalomként, MI ETETTÜK őket gazdaggá és a legtöbb/legjobb/legokosabb amit tehetünk, hogy kiszorítjuk magunknak a lehető legtúlélhetőbb életteret saját magunknak -meg a nyakunkon élőknek, amin úgysem tudunk segíteni- a jövő évszázadra vagy többre.


Kína kultúráját már a Nők Lapja elkezdte népszerűsíteni a 70-es években az ezotériával, csak nem figyeltünk, nem voltunk résen.


Szerintem a kínaiakkal is úgy barátkozunk, mint ahogy "szovjet-magyar barátság" volt.

Az egyetlen probléma a kínaiak "barátságával" a genetikumuk, amit a tapadós kínai lányok révén sajnos maradni fog örök pusztításnak.


Németországban azt írták az újságok a 80-as években, hogy a leggyakoribb plasztikai műtét a mongolredő kialakítása volt. És ez 30-40 éve volt.

2021. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

"Az egyetlen probléma a kínaiak "barátságával" a genetikumuk"

Csak hogy tudd: már majdnem ment a felpontozás (francnak kell mindenbe a faji dolgokat belevonni). Én a politikai rendszerről és vezetésről beszéltem, nem az ottani átlagemberről vagy az ázsiai rasszról.

2021. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

8

Engem a pontozás hidegen hagy.


De azt látni kell, hogy a kínaiak érthetetlenül és végtelenül MÁSOK lesznek, mint világbirodalom, nekünk is gyökeresen máshogyan kell védekeznünk a rövid/közép/hosszútávú befolyásuk hatásai ellen, mint ahogy védekeztünk az eddigi ránk telepedő hatalmak/világhatalmak ellen.


És ebben legveszélyesebb a helyre soha nem hozható, a rendbe soha nem tehető -mert ÖRÖK- genetikai befolyás.


Az "ázsiai rassz" politikai rendszere és vezetése tökéletes tükörképe az adott ázsiai -kínai- "átlagembernek".


És itt jön a MI RÓLUK kialakított képünkbe az ő -állami hátterű- több évtizedes -szerintem alattomosnak is nevezhető- előkészítő tevékenységük. Ami már a nemzetbiztonságokra tartozik/tartozott -vagy volna-.

2021. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!