Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy fér össze a véleményszaba...

Hogy fér össze a véleményszabadsággal és az európai értékekkel, hogy egy nyilatkozat miatt elküldték Petry Zsoltot?

Figyelt kérdés

Nem lehet, hogy épp a "szabad és demokratikus", a "szólás- és sajtószabadságért harcosan kiálló" Nyugat az, ahol a jogállamiság a leginkább csorbul?


[link]



2021. ápr. 8. 12:24
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Egyébként az én szólásszabadságom határa a másik ember emberi méltósághoz való joga.
2021. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 hypno ***** válasza:

#30


"Téged is magammal egyenrangú embernek tartalak"


Látatlanban...de akkor is, ha #28 egy színesbőrű moszlim, aki még külföldi állampolgár is?

Vagy akkor rögtön kevesebbnek tartod magadnál? (Alanyi jogon persze)

2021. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
32-es: habár nem 30-as vagyok, én ugyanúgy egyenrangú embereknek tartom a színesbőrű külföldi muszlimokat, mint bármelyik magyar embertársamat. Az alapvető emberi jogok őket is megilletik. Az állampolgársági jogok természetesen nem, hiszen az csak állampolgároknak jár, de emberileg nem tartok senkit kevesebbnek csak azért, mert valakinek más a bőrszíne, a vallása, vagy a politikai nézete, attól függetlenül persze, hogy lesznek dolgok, amikben nem értünk egyet, és emiatt természetesen konfliktus alakulhat ki közöttünk. De ez nem von le az egyén emberi mivoltából, semmivel sem kevésbé ember, mint én, vagy te.
2021. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én azt vallom, hogy az ember ember. Vannak színes bőrű, muszlim barátaim is. Sőt: vannak romák, zsidók és hinduk is. Én pedig római katolikus vagyok. Én azt vallom,, hogy minden embert megillet az emberi méltósághoz való jog, és minden ember értékes a maga módján. Nem egyformák, de egyenlőek vagyunk. Az ember értékét nem a vallása vagy a bőrszíne határozza meg, se az állampolgársága. Nálam az értékmérő a tudás, a szorgalom, az emberség. Jó: én se szeretek mindenkit , de aki nem árt nekem, annak én minek ártsak?
2021. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

30-as és 34-es vagyok.


"És mi van ha kirekesztő? Liberális világ van, amelynek a lényege (elméletileg!) a szabadság.


Tehát a szabadság nevében nekem jogom van a cigányokat kirekeszteni, és kizárólag fehér vendégkört kiszolgálni."


Erre a megnyilvánulásodra a válaszom a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 45/A§ f) bekezdése, 2003. évi CXXV. törvény 5.§ b. pontja,

2021. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Az utóbbi az egyenlő bánásmódról szól.
2021. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy meg Németországban Petry Zsolt is migráns.
2021. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
20%
Csak, Petry Zsoltnak vannak papírjai. Nem erőszakol nőket. Nem bűnöző.
2021. ápr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Az ártatlanság vélelme mindenkit megillet. Akkor szerinted azok a focisták, akik fekete bőrűek, illegálisan jönnek be? Nőket erőszakolnak és bűnözők? Amit te írsz, az sztereotipizálás.
2021. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként meg rájöttem (én is) miért tett Zsolti ilyen kijelentést: nem biztos, hogy amit mondott, komolyan is gondolta. Lehet, hgy direkt ki akarta magát rúgatni a Herthából, hogy visszajöjjön ide, mondjuk a Puskás Ferenc Akadémiára kapusedzősködni. Ott ténylegesen dolgoztatták kb. havi 1 millió forintnak megfelelő összegért, itt pedig ellötyöghet havi 3 vagy 4 milkáért. Van az a pénz....
2021. ápr. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!