Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Olvastam valamint hallottam,...

Olvastam valamint hallottam, hogy Ukrajna és Oroszország között egyfajta konfliktus éleződik. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy Joe Biden amerikai elnök segítene ha háború lenne Ukrajnának. Ti hallottatok ilyesmiről? Még azt halottam, hogy ennek a háborúnak Magyarországra is lenne hatása. Ha valaki hallott erről, kérem elmagyarázná részletesen?
2021. ápr. 13. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajna a modern Lengyelország,mindenki szalad megvédeni(papíron) de valamiért senki sem ér oda.
2021. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ne felejtsuk el, Ukrajna elnoke egy szinesz ... musor az egesz :)
2021. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ukrajna a modern Lengyelország,mindenki szalad megvédeni(papíron) de valamiért senki sem ér oda."


Lengyelországnak volt védelmi szerződése a nyugati nagyhatalmakkal, Ukrajnának nincsen. Csak álmodoznak a NATO tagságról és Amerika is csak hitegeti őket. Biden megígérte, hogy egy orosz-ukrán háború esetén segíteni fog Ukrajnának, de ez nem feltétlen jelenti Amerika hadbalépését, erre minimális az esély. Politikai, diplomáciai, pénzügyi segítségre számíthat Ukrajna és katonai téren esetleg fegyverszállítmányok, hírszerzés, katonai tanácsadás merülhet fel, mint 2014-ben is.

2021. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Keves ahhoz Amerika es a NATO, hogy ujjat huzzon az Oroszokkal es Kinaval!!!
2021. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem mertek meg komolyan szembefordulni a felek ... max a hideghaboruban versengtek a kepzelt elsosegert. Ugyan az folytatodik, csak pepitaban.
2021. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hypno ***** válasza:
78%

#4


Nem kevés, csak nem érdekelt egy közvetlen konfliktusban.

2021. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a tény, amit biztosan tudunk, hogy az oroszok sokat mozgolódnak az ukrán határnál. Elég gyanús.

Az amerikaiak sok mindent megígérhetnek, de szerintem egyik nyugati ország sem akarja most sok állampolgára halálát, határmenti területek lepusztításárt egy szerencsétlen exszovjet országért, amire megint szemet vetett a medve. Főleg, hogy semmilyen komoly gazdasági érdekeltség nincsen ott (pl. olaj).

Ha az oroszok bevonulnak a a Donyec-medencébe "az orosz nemzetiségűek védelmében", az USA és az EU maximum gazdasági szankciókkal sújtaná az oroszokat.

Ezt valószínűleg belülről sem néznének jó szemmel, például a papíron NATO és EU tag Magyarország kormányfője nemcsak hogy elég jó viszonyt ápol Putyinnal, de ezen kívül országunknak gazdaságilag is elég fontos az orosz földgáz és kőolaj.

2021. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80 ezer derék orosz legény áll már az ukrán határon: [link]
2021. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Nyugati források szerint csak pár ezer ember van ott.


El ne kezdjetek Google earthes képeket küldeni mint azt az ukránok lapok csinálják mert azok 15 évesek. Akkoriban valóban volt egy nagy hadgyakorlat.

2021. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

„...Még azt halottam, hogy ennek a háborúnak Magyarországra is lenne hatása”


Hajaj, de még mekkora! :))

2022. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!