Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » USA, EU, Oroszország, Kína: H...

USA, EU, Oroszország, Kína: Hatalom szerint milyen sorrendbe állítanátok őket? És hogyan folytatnátok a listát?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 19:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

Kína.

Oroszország.

USA.

Eu.

Magyarország.

2021. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

USA

Australia

UK

Canada

.....

.....

Felsorolva az összes ország, maradt utoljára

Oroszország, Kína

2021. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem már Kínának nagyobb a hatalma mint az USA nak. Persze gazdaságilag nem katonailag.

Az EU meg önmagára sem tud hatalmat gyakorolni nem hogy másra. Pedig gazdaságilag nagyon erős

2021. ápr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Kína, USA, Oroszország, EU
2021. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

USA

Kína

EU

Oroszország


Az oroszok igazából csak a volt nagyhatalmú státuszuk illetve az atomfegyvereik miatt számítanak viszonylag erős államnak, de a valóságban az EU sokkal hatalmasabb. Ha az EU embargót vetne ki Oroszországra, az orosz gazdaság teljesen összeomlana, míg az EU számára csupán drágább lenne a hőenergia.


Oroszország egy papírtigris. Katonailag lehet, hogy papíron erős, de Náci Németország is az volt, mégis elvesztette a háborút, mert hiába erős a hadsereg, ha nincs mögötte egy eléggé erős gazdaság. Márpedig az oroszoknál ez nincsen, konkrétan az olasz gazdaság is erősebb, és ami talán még fontosabb, diverzebb. Ha az oroszok hadat üzennének valamelyik európai NATO-tagnak, az EU pár hónap alatt átállna a haditermelésre, komolyabb gazdasági visszaesés nélkül, míg az orosz gazdaság elveszítené a GDP-jének kb a felét egy nap alatt. Az oroszok elképesztő mértékben függenek az EU-tól gazdaságilag, az exporttermékek fele az EU-ba megy, és az importtermékek fele az EU-ból jön. Ezzel szemben az EU exportjainak csak a 4%-a megy Oroszországba, és az EU importjainak 7,5%-a jön az oroszoktól, aminek a 90%-a az orosz földgáz.

2021. ápr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi, előző kommentemben egy dolgot elírtam: az orosz importok nem fele, hanem négy tizede jön az EU-ból. Mea culpa.
2021. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Kína (sajnos), utána a bábjuk az USA, aztán a "szövetségesük" Oroszország, majd a világ összes többi országa, és a sor legalján az EU amely csak önmagával képes hadakozni.
2021. ápr. 15. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

1. USA még mindig ők messze a legerősebb haderő, gazdaságban meg papíron elsők így azért szerintem még mindig egy kicsivel Kína előtt vannak az előzés olyan 2030-ra tehető.

2. Kína mostmár nincs csak hajszálnyira lemaradva kivéve hadseregben de gyorsan hozzá be a lemaradást.

3. Oroszország.

4. CANZUK (gyakorlatilag Nagy-britannia, Kanada, Ausztrália és Új-Zéland uniója) most még gazdasági egyezmény szintjén létezik de tervben van a közös külpolitikai meg katonai együttműködés stb stb így azért erősek. Még a mandineren is cikkeztek róla.

[link]

[link]

5. EU egy belső viszályokkal tagolt, korszerűtlen, gyenge erőtlen szervezet.

2021. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

A CANZUK-kal szemben szkeptikus vagyok. Esélyes hogy csak egy kereskedelmi szövetség lesz, nem több. És még annak is rendkívül törékeny. Mindegyik tagállamot óceánok választják el a többitől, így az USA (a világ elsőszámú haditengerészetének tulajdonosa) jóindulatától függ a jövője.

https://www.youtube.com/watch?v=8tsghLLsdVI

De. Ha az USA is csatlakozna (pl. hogy ellensúlyozzák Kína dominanciáját) azzal verhetetlen lenne a projekt.

2021. ápr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Én is hátrasoroltam a CANZUK-ot de az EU-nál még igy is jobbak lehetnek.
2021. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!