Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Dán liberálisok szeme...

A Dán liberálisok szeme "felnyílt"? Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Biztosan emlékszel még a skandinávok migrációt éltető irányvonalára, amikor a Svéd kormány kijelentette, hogy ők skandinávok a néger bevándorlóktól származnak. Mostanában valami megváltozott. A svédek elfogadtak egy javaslatot, hogy nem adnak több migránsnak letelepedési engedélyt. A dánok ennél tovább is mentek. Visszadeportálnának minden szírt. Mi válthatta ki ezt az éles szemléletváltást?


Már a soros szervezetek elkezdték a sajnáltatást. Mi lehet az oka, hogy 180%-os fordulatot vett a politikai filozófia arra? Vajon követjeti ezt a német,francia,olasz is? [link]



2021. ápr. 19. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Továbbra sem "minden szírről" van szó, hanem arról a néhány százról, akik Damaszkusz környékén éltek, amit a menekültügyi hatóságok biztonságosnak és visszatérésre alkalmasnak ítéltek. Ebben semmi új nincs, korábbi európai menekülthullámok is így végződtek.


De a tények gondolom nem állnak az utadba.

2021. ápr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

180%-os fordulat?? Az milyen? :)

Vicces, amikor általános iskolát se végzettek mondanak véleményt valamiről, amiről csak a nekik tetsző oldalakon olvasnak.

"A svédek elfogadtak egy javaslatot, hogy nem adnak több migránsnak letelepedési engedélyt." Nem igaz.

"Visszadeportálnának minden szírt." Nem igaz. Nem deportálnak senkit sehova, nem hosszabbítják meg a lejáró tartózkodási engedélyeket.

2021. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Folyt. Nem deportálnak senkit sehova, nem hosszabbítják meg a lejáró tartózkodási engedélyeket azokanak, akik Damascus környékéről vannak, mert úgy alakult a helyzet, hogy úgy gondolják már biztonságos a helyzet ott.
2021. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
#2 látom nem megy a matek
2021. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%
4. akkor magyarázd el nekem, hadd tanuljak! Mondd, milyen a 180%-os fordulat! :)
2021. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van a dán kormánynak!
2021. ápr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Üdv! Dániában élek, dán-magyar kettős állampolgár vagyok, és a témával is képben vagyok, szóval eljött az én időm :D


Először is tegyünk tisztába egy-két dolgot: a svéd állam nem mondott ilyet, hogy a skandinávok néger bevándorlóktól származtak volna. A Scandinavian Airlines (ami egy magáncég, a svéd államhoz köze nincs) csinált egy reklámfilmet, amiben kb. 3 másodpercig egy fekete a viking örökséget megemlítette. Ennek az az oka, hogy a skandinávok a vikingkort egy nemzeti örökségnek tekintik, és a nemzeteket is elsősorban nem a rassz vagy az etnikai hovatartozás határozza meg, hanem az állampolgárság, a beszélt nyelv, az integráció, és az egyéni nemzeti identitás. Én bár etnikailag magyar vagyok, ugyanúgy tartozom a dán nemzethez, mert dán állampolgár vagyok, dánul beszélek a mindennapjaimban, itt végeztem az egyetemi tanulmányaimat, itt dolgozom, dán a feleségem, a gyerekeim dánul (és magyarul is) beszélnek, itt járnak iskolába, és a dán nemzet részének érzem magam. A szomszédom dél-jütlandi, német az anyanyelve, etnikailag német, de ő Dániában született, dán állampolgár, itt szocializálódott, ő is a dán nemzet részének érzi magát, nem a németnek. A bevándorló feketék, akik valóban beintegrálódnak a társadalomba, ugyanúgy tagjai a skandináv nemzeteknek, mint bárki más, őket is megilletik a skandináv nemzeti, kultúrális örökségek.


"A svédek elfogadtak egy javaslatot, hogy nem adnak több migránsnak letelepedési engedélyt"


Ez természetesen nem így van, továbbra is bárki kaphat letelepedési engedélyt, akik törvényesen tartózkodik az országban a törvényben rögzített időig. A menekültek 3 éves átmeneti tartózkodási engedélyt kapnak, ami meghosszabítható abban az esetben, ha a származási országuk továbbra sem biztonságos. Ha az átmeneti tartózkodási idejük alatt bizonyos követelményeknek megfelelnek, amikről a svéd bevándorlási hatóság dönt, akkor kérvényezhetik a letelepedési engedélyt, ezen szigorítottak nemrégiben.


" A dánok ennél tovább is mentek. Visszadeportálnának minden szírt."


Ez sem igaz. Minden menekült, aki 5 évig Dániában tartózkodik, kérvényezhet letelepedési engedélyt. Ez visszavonható, de csak bizonyos esetekben, a menekültstátusztól független, tehát ha egy szír menekült 5 évig Dániában tartózkodik, megfelel a követelmények, és megkapja a letelepedési engedélyt, nem deportálható vissza Szíriába valami nyomós ok nélkül (pl. bűnözés). Azoknak a menekülteknek, akiknek nincs letelepedési engedélye, természetesen vissza kell menniük a hazájukba, ha a dán bevándorlási és menekültügyi hivatal úgy dönt, az biztonságos. Nemrég úgy döntöttek, hogy Damaszkusz ma már biztonságosnak nevezhető (amivel speciel egyetlen másik ország és az EU sem ért egyet, de ez már egy másik téma), ezért megkezdték a damaszkuszi menekültek hazaküldését. Ennyi a nagy "180%-os fordulat". Hozzáteszem, Franciaország, Németország, Olaszország is visszaküldi azokat a menekülteket, akiknek nincs letelepedési engedélyük, és biztonságos helyből származnak, a különbség csupán annyi, hogy az ottani menekültügyi szakértők szerint Damaszkusz egyelőre nem nevezhető biztonságosnak.


Remélem segítettem, ha van kérdés, nyugodtan írhatsz itt is, vagy privátban is :)

2021. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

"4. akkor magyarázd el nekem, hadd tanuljak! Mondd, milyen a 180%-os fordulat!"


Én remélem hogy csak trollkodsz ennyire buta nem lehetsz hogy nem ismered a félkör alakzatot. Azzal meg ne gyere hogy senki sem használja az ellentétes irány vevést ilyen szóval mert ez egy gyakori szinoníma a jelenségre pláne politikában.


Ha valóban annyira buta vagy akkor pedig keress fel egy tanárt aki megtanítja neked az alap geometriát

2021. ápr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

8. aha, és akkor mi az a 180 fokos fordulat, ha amit leírtál az a 180 százalékos ;)

Én még nem hallottam, 180%-os fordulatról. Talán azért, mert csak a tanulatlanok hiszik, hogy létezik. Ők azok, akik a szöget százalékban mérik :DD

2021. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
hm igazad van elnézést kérek, azt hiszem megyek keresek magamnak egy kötelet
2021. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!