Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztráliában mennyire okoz...

Ausztráliában mennyire okoz társadalmi feszültséget az ország rohamos "elázsiaiasodása"?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a 70-es évekig nem igazán engedték az ázsiaiak letelepedését. elsősorban Brit-szigetekről meg Európa más részeiről érkező bevándorlókat részesítették előnyben.

Ennek következtében viszonylag homogénebb maradt a lakosság és nyilván a gazdasági, politikai életnél sem volt kérdés, hogy az angolszászok irányítanak.

Most viszont nagyon sok lett az ázsiai és ők mennyire billentik meg ezt a "status quo"-t? Mennyire okoz ez feszültséget a különböző társadalmi csoportok közt, hogy ki dominálja a kultúrát, mert ez egy átmenet időszaka is lehet.

Hogy néz ki ez az identitás kérdés ott, vannak esetleg olyan jellemzők, amikre szüksége van valakinek, hogy a gazdasági, politikai elitbe bekerüljön? A vagyon kiknek a kezében összpontosul?

Ha esetleg valaki jobban ismeri az országot, örülnék ha mesélne erről egy keveset. 😀



2021. ápr. 22. 22:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%

Ausztrália egy olyan mesterségesen összetákolt "nemzetközösségi katyvasz", hogy ott semmilyen hatása nincs senkire nézve semminek. Van egy földrésznyi ország és olyan távolságok vannak, hogy nem is tudnak a másikról. Soha nem történik ott semmi érdemleges, elvannak, élnek, unalmasan...Még az évszakok is fordítva vannak (karácsonykor kánikula), egyszóval én ha milliárdos lennék, vagy bármi akkor sem mennék oda egy napra sem, egy percre sem. Az egész Ausztrália idegen, úgy ahogy van. Mondjuk "ilyesféle katyvasz" az USA is de valahogy az mégis más...Lehet, hogy összességében ez az évszak másság az ami zavar meg, hogy nem történik ott soha semmi ami a nagyvilág híreibe be kerülne de összességében nem szimpatikus nekem Ausztrália.


De hát kit érdekel ez?:-)


A lényeg, hogy szerintem Ausztráliában okoz problémát az állítólagos "elázsiasodás". Sem.

2021. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
A lényeg, hogy szerintem Ausztráliában NEM okoz problémát az állítólagos "elázsiasodás". Sem.
2021. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%

Hát, szerintem meg az a lényeg, hogy az őslakosok, Ausztráliában IS kb cirkuszi mutatványként léteznek.

A pénz az irányító, és a kínaiak pont úgy viselkednek ott is, mint a zsidók.


A többi ázsiai viszonyait ehhez a 2 csoporthoz való viszonyuk határozza meg.

2021. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Nemo4 ***** válasza:
50%
Mi 9 éves élünkegy nagyobb városban és nyugodtan mondhatom, hogy nincsen ilyen, hogy el ázsiásodik Ausztria. Igaz sok török van akik már korábban érkeztek, de úgy látom, hogy a bevándorlás ezen népcsoportnál megállt. Van sajnos elbalkánosodik, az viszont tényszerű. A balkáni háborúk óta Ausztria ész nélkül fogadott be Jugoszláviából mindenféle népeket. A bosnyákok a legaktivabbak azok folyamatosan hozzák be a rokonokat és azt kell mondjam, hogy randa egy népség !
2021. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%
Magyarország egy olyan mesterségesen összetákolt "nemzetiségi katyvasz", hogy ott semmilyen hatása nincs senkire nézve semminek. Zsebkendőnyi ország, mégsem tudnak a másikról. Soha nem történik ott semmi érdemleges, elvannak, élnek, unalmasan... nem történik ott soha semmi ami a nagyvilág híreibe be kerülne.
2021. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
na a 13-as szerint a kínaiak is zsinagógába járnak meg nem keverik a tejest a húsossal? fura hely ez az ausztrália :)
2021. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%
A 14 - 15 - 16-os válaszoknál viccelnek vagy vajon gyengeelméjűek írták..?
2021. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!