Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarország mennyivel biztons...

Magyarország mennyivel biztonságosabb hely Amerikánál?

Figyelt kérdés

Gyerekként volt egy ilyen elképzelésem Amerikáról, hogy az egy fejlettebb ország nálunk, ahol az emberek többet keresnek és jobban élnek, mint itt.


Mostanában viszont elkezdtem angol nyelvű videókat nézni, amikben állandóan előkerülnek a mass shooting -ok, a gang violence és a police brutality. Ilyen problémák vannak Magyarországon is mondjuk a kisebbség körében csak nem veszem észre?



#mass shooting #Black Lives #Floyd-19 #gang violence #police brutality
2021. ápr. 24. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Amerikaban nagyobbra tudod fujni a Donald ragogumit :) .... szerintem csak ennyivel jobb Amerika :DDD
2021. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%

Mindenhol van...nézz meg egy híradót...nincs olyan nap, hogy ne ölné meg a rokon a rokont, leszúrja...Ja és nem csak a kisebbség körében, hanem a magyar a magyart is, ugye ismered a tehén és a szomszéd történetét?


Mindenhol, bármelyik percben, bármi, bármikor megtörténhet, a sorsot nem tudod kikerülni...

USA niztonságosabb szerintem

2021. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

#2


*Biztonságosabb

2021. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Szoval ennyit tud Amerika:)))


[link]

2021. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Amerika hatalmas ország, egyes területei nagyon veszélyesek, mások meg nagyon biztonságosak, ez nagyvárosokon belül is meg van.


Ha ott élsz, akkor tudod, hogy hova menj be és hova nem. Magyar léptékkel egy ilyen nagy országban gondolkodni szinte felfoghatatlan


Washington D.C. vagy New York-ban Manhattan és Brooklyn pl. sokkal biztonságosabb, mint Magyarország, Detroit-ban vagy Atlantában már könnyen keveredhetsz gázabb környékre.

2021. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Alapvetően sokkal veszélyesebb, ott a külvárosokban kb automata fegyverekkel járkálnak az ottani brazilok.
2021. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Én sok helyen jártam világban és Borsod után még iraki Kurdisztán is egy békés barátságos biztonságos helynek tűnt. Szóval ez attól is függ hogy hol nőttél fel. Nálunk nem lövöldöztek olyan gyakran Borsodban de késelés az mindennapos, engem is kétszer megszúrtak. Szóval ahhoz képest az USA igen is biztonságos. Ha a Rózsadombon nőttél fel ahhoz képest persze durva helynek tűnhet.
2021. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

New York-ra pl. egy jó példa, Manhattanban vagy Brooklynban sétálsz és azt hiheted a DC képregények Metropolisában vagy, ahol személyesen Superman felügyeli a rendet.


Átmész East Harlembe és máris egy Joker által terrorizált Gotham-be kerültél.

2021. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

Nagy átlagot nézve az USA biztonságosabb Magyarországnál.


Erősebb a rendőri jelenlét, az emberek törvénytisztelőbbek és tudatosabban jelentik be a bűneseteket, valamint mindenki sokkal kedvesebb, összetartóbb, mint nálunk.


Mész az utcán még egy rohanó tempójú nagyvárosban is, és bárkitől segítséget kérsz, mosolyogva próbál segíteni, ahogy tud.

2021. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
9-es ... Te hattal ulsz a moziban :)))) Hekas! Mogotted van a vaszon :DDD
2021. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!