Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz Kína sorsa a következő...

Mi lesz Kína sorsa a következő 10 -20 évben?

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 15:24
A kérdező szavazást indított:
Ugyanúgy össze fog omlani, ahogy a szovjet únió a nem hatékony kommunista vezetés és a demográfiai problémák miatt.
Kína ma az egyetlen jól működő ország. Hamarosan be fogják előzni a nyugati világot, hála például a technológiai fölényüknek.
Nem fog változni semmi.
43 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Kérdezd meg, hogy érdekel-e! -Nem.
2021. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
1: pedig nem mindegy, hogy Kína fog-e diktálni a jövőben vagy nem
2021. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
64%
Remélhetőleg hosszabb távon nem fog működni egy ilyen durván elnyomó rendszer. Gazdaságilag, katonailag természetesen egyre erősebb lesz, de ha máshogy nem, az új nemzedékek kevésbé lesznek zsarnokiak.
2021. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1: Azért fontos a kérdés, hogy megéri -e majd digitális yuanba fektetni (proof of state blockchain)
2021. máj. 6. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
20 év múlvara befejeződik az Új Selyemút (One Belt One Road) projekt, a történelem legnagyobb infrastrukturális beruházása. Ezzel Kína dominálni fogja a kereskedelmet Ázsiában, Afrikában és Kelet-Europaban. Szóval igen, szerintem megéri befektetni bármilyen yuanba.
2021. máj. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Ez hosszú lesz.

https://www.youtube.com/watch?v=h7wZOGtsOWg

A közeljövőben még inkább megerősödnek majd, de a demográfiai összeomlás őket is fenyegeti mert éppolyan ütemben öregszik a társadalmuk mint a nyugaté. Ráadásul sanszos hogy Kína és Amerika konfliktusba keveredjen egymással mint feltörekvő vs. regnáló világhatalom (az ilyet hívják Thuküdidész csapdájának és az utóbbi 500 év alatt 15 ilyen helyzet volt világhatalmak között, amiből 12 - ! - végződött háborúban). Először Amerika nem fogja tudni megállítani Kína növekedését, de aztán Kína saját maga fog elkezdeni hanyatlani amikor is Amerika lesz a feltörekvő hatalom a regnáló Kínával szemben. Két ilyen helyzettel egymás után a 21. század NEM lesz békés időszak.

Kína tetemes mennyiségű pénzt nyomtatott amit aztán top cégeknek és bankoknak adott befektetésre. Ez ugyanolyan egyenlőtlenséghez vezetett mint nyugaton a 2008-as válság után. A különbség: Kínában senkinek se szabad felszólalnia az ilyen döntések ellen, így aztán a kínai gazdaság egyre kevésbé lesz hatékony és gyengülni fog a globális versenyképessége. Ehhez jön majd az idősödő népesség amely miatt egyre kevesebb munkaképes kínai fogja az exportra szánt árucikkeket előállítani. Kína pedig erősen függ az exportképességétől (ami a Belt and Road Initiative lényege - a kis országok adósságcsapdába hajszolása és kvázi gyarmatosítása mellett).

A kommunista vezetést a propaganda ellenére nem szeretik a kínaiak (csak nem tesznek semmit amíg az életszínvonaluk a CCP alatt nő, ez egyfajta konszenzus a vezetés és a magánszektor között), ha pedig a gazdaságuk a fenti okok miatt megrendül és megtorpan az életszínvonal az könnyen politikai instabilitást is eredményezhet Kínában.

A dél-kelet-ázsiai térségben az egyetlen ország amely nem szövetségese Kínának az India, amely ha nem válik ipari országgá simán térdrekényszeríthetővé válik Kína által a tibeti gátak révén amelyek miatt az indiai mezőgazdaság nem fog elég vizet kapni és éhínség törhet ki náluk. Szóval valószínű hogy egész Dél-Ázsia fejet hajtson Kínának.

A Kína és Oroszország valójában nem puszipajtások, a szövetségük egyetlen oka az USA-val való szembenállás. Putyin után Oroszországban sanszos lesz a belső fejetlenség és széthúzás (még akár polgárháború is elképzelhető), amit kihasználva Szibéria (ahol most is jelentős a kínai befolyás) úgy dönthet hogy inkább Kínához akar tartozni.

A nyugaton jelenleg folyó széthúzás a jobb és a baloldal között rendkívül kedvező Kína számára mert Kína érdeke hogy olyan országnak lássák ahol az ember befektetése biztonságban van. Elképesztő hogy amíg a nyugati elit inkább a polkorrektséggel van elfoglalva mint egy orwell-i rémálom megvalósulásával a kínai diktatúra képében a saját szemük előtt. Ha a nyugati társadalom nem kapja össze magát 10 éven belül Kína nyer.

A kínai népesség öregedése miatt nem csak a munkaképes de a harcképes kínaiak száma is csökkenni fog, Kína pedig globális dominanciát akar elérni vagyis ha pl. a Dél-Kínai tengeren fegyveresen el akar érni bármit akkor szorít számára az idő.

2021. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kedves" S. Nikolas Nick! A privátodat megkaptam. Tudod, azt amelyben azt írod "Senkit nem érdekel itt a szaros ömlengésed. Foglald össze egyetlen rövid mondatban a gyagyaságaidat! Aztán húzz ki a szabad levegőre és nézd meg hogy működik a világ ne csak a fotelből szakértsd meg itt a dólgokat!!" megkaptam.

Én, ellentétben veled, válaszoltam a kérdésre (és érdemben). Én (és biztos vagyok benne hogy a kérdező is) kíváncsian várjuk mit tudsz írni Kína lehetséges jövőjéről :)

2021. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sindelar ***** válasza:
Az 1-es opció nem igazán valid, elég hatékonynak bizonyulnak. A válaszom a 2-es opció.
2021. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!