Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "Dekolonizálnád" e a könyvespo...

"Dekolonizálnád" e a könyvespolcodat a Disney úszító munkahelyi tréningje kedvéért?

Figyelt kérdés

Íme a Disney belső munkahelyi "antirasszista" kurzusa, a belső céges dokumentumok alapján amikhez Chris Rufo riporter hozzájutott.

[link]

[link]

A céges fejtágító többek között rendszerszintű rasszizmusról, fehér privilégiumról, "mikroagresszióról" stb. szól.

A Disney azt mondja a munkavállalóinak hogy a saját dolguk a "strukturális feketeellenes rasszizmusról" tájékozódni és hogy ne várják a fekete kollégáiktól a tájékoztatást mert az "számukra érzelmileg megterhelő".

A fehér dolgozóknak azt mondja a kurzus hogy "győzzék le a bűntudatot, a szégyenérzetet és a védekező hozzáállást hogy megértsék mi az aminek be kell gyógyulnia". Nem szabad megkérdőjelezniük vagy vitatniuk fekete kollégáik "megélt tapasztalatait".

A Disney szerint a munkavállalóknak nem elég egyenlőségre törekedni, a cél az eredménybeli egyenlőség. El kell gondolkodniuk Amerika "rasszista infrastruktúráján" és hogy a jómóduk vajon nem e rasszizmus eredménye.

Továbbá egy "fehér privilégium ellenőrzőlista" kitöltése is a kurzus része melyben olyan tételek szerepelnek mint pl. "Fehér vagyok", "Heteroszexuális vagyok", "Férfi vagyok", "Még mindig ahhoz a nemhez tartozom amelybe születtem", "Soha nem erőszakoltak meg", "Nem szoktam igénybevenni a tömegközlekedést", illetve "Soha nem fogták rám hogy terrorista lennék".

Végül a résztvevőket a kurzus arra szólítja fel hogy forduljanak el a "domináns fehér kultúrától" és próbáljanak ki valami mást. A dokumentum szerint az olyan dolgok mint pl. a versengés, az individualizmus, a pontosság és a széleskörűség "fehérek közt uralkodó" értékek és a fehér felsőbbrendűséget tartják fenn.

A Disney egy "75 dolog amit fehérek tehetnek a faji igazságosságért" című útmutatót is ajánl, amely azt mondja az olvasóknak hogy ne támogassák a rendőrséget, vegyenek részt faji reparációkban, "dekolonizálják" a könyvespolcaikat.

Továbbá a drága "antirasszista" Disney fajilag szegregált(!) csoportokat is létrehozott a kisebbségekhez tartozó dolgozóinak, a latin csoport neve "Hola", az ázsaiaié "Compass" ("Iránytű"), a feketéké pedig "Wakanda" (komolyan :D).



2021. máj. 9. 10:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Ezek nagyon amerikai dolgok,innen magyarországról nehéz megítélni, megérteni ill véleményt nyilvánítani.bár ha kívánod a feketéket behelyeztesítem a komcsikkal vagy a zsidókkal.
2021. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Ha ezt elém raknák, jó eséllyel ott helyben gyújtanám fel azzal együtt aki elém teszi. Sajnos nem véletlenül alakult ki a rasszizmus az emberekben, hanem rengeteg tapasztalat vezetett hozzá. Persze kivétel az "utálom a niggereket mert csak" típusú emberek.
2021. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan mondom, hogyha egyszer elköltözöm valahova, az azért lesz, hogy még messzebb legyek amerikától.
2021. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Disney... most akarják kivágni a Hófehérkéből a csókjelenetet, mert nem a beleegyezésével smacizta le királyfi. Elmennek már tényleg a p...ba.
2021. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Na,Amerika is ment a kukába,következik az EU.


Maradt Kína meg oroszország.

2021. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

"A dokumentum szerint az olyan dolgok mint pl. a versengés, az individualizmus, a pontosság és a széleskörűség "fehérek közt uralkodó" értékek és a fehér felsőbbrendűséget tartják fenn."


Tehát ha kések, akkor nem vgyok fehér felsőbbrendű. Ha nem vagyok széleskörű, akkor sem. De ha mondjuk nem akarok elkésni a munkából, akkor forduljak fel, ugye? Édes JÉzus, gyere le! Bár ehhez már ő is kevés.

2021. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

4-es, a Dumbóban látható varjak pedig a szegény fekete kisebbség, akiket kizsákmányoltak. Mert nem adtak nekik elég teret.

Nem azért, de akkor a Csipkerózsikából is vágják ki a csókot, mert a csaj aludt és nem egyezett bele a smaciba. XD

Hamupipőke meg ingyencseléd volt, de nem számít, mert ő fehér és nő.

2021. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
És akkor még ott van A szépség és a szörnyeteg. Egy fehér férfi fogságban tart egy fehér nőt, ezzel szexuális tevékenységre kényszerítve azt.
2021. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 molnarmarcell21 ***** válasza:
32%

Minden értelmes, nyitott ember dekolonizálja a könyvespolcát. Nálam van minden korszakból, régióból irodalom. Elég szerény intellektusú ember lehet, akinek mondjuk csak 1990-es évekbeli magyar lektűrjei vannak a polcán.


Más kérdés, hogy manapság nem sok embernek van komolyabb könyvespolca - ha van egyáltalán.

2021. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
9) mi az a könyvespolc?
2021. máj. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!