Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az izraeli-palesztin...

Mi az izraeli-palesztin konfliktus gyökere?

Figyelt kérdés
Mit akar az egyik fél és mit a másik? Nem teljesen értem

2021. máj. 14. 14:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, a történethez nem csak a mai "Izrael" gaztettei tartoznak hozzá. Mikor ők letelepedtek, nem éltek ám békében. Sok népet lemészároltak (köztük az itteni őslakosokat), és akkor is terjeszkedtek (eredetileg még kisebb országuk volt). Később pedig Róma ellen is több nagyon véres háborút, lázadást indítottak, jellemző módon nem értették meg az erőviszonyokat. Sokszor civilek ellen indítottak vérengzéseket, pl. Ciprus majdnem teljes lakosságát kiirtották, hogy ott hozzanak létre egy államot. Ezért a rómaiak folyamatosan ritkították őket, és rögtön át is nevezték Izraelt Palesztinára büntetésül. Róma kettéválása után Bizánc ellen lázadoztak, szövetkeztek az egyik ellenségükkel, és győztek is, de csak ideiglenesen. Akkor is sok keresztényt mészároltak le, ezért mikor Bizánc visszaszerezte a területet, ő is elkezdte ritkítani és elüldözni őket. Ekkor vándoroltak más országokba, ahonnan szintén valamiért rendszeresen elüldözték őket.
2021. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 hypno ***** válasza:
78%

#8


A 20. század elején mindenfelé felerősödött a nacionalizmus, annak minden hozadékával együtt. Minden náció saját országot akart magának, akár volt neki előtte, akár nem. A zsidó nacionalizmus - a cionizmus - is ekkor ütötte fel a fejét.

A zsidó törzsek az ószövetségi időkben egyszer már kiverekedtek maguknak egy országot, de aztán elbukták és szétszóródtak. A volt országukat meg különféle birodalmak foglalták el. Római, arab, oszmán, stb.

Arrafelé elég nagy jövés-menés volt évezredeken keresztül, és vélhetően a két kezeden nem tudnád megszámolni, hogy hányféle nép formálhatna jogot a területre a zsidókon kívül.


De valóban, a mostani konfliktus gyökere az, hogy a nagyhatalmak az ott élők feje felett és nélkülük eldöntötték, hogy kié legyen a terület, pontosabban hogy miként kell azon osztozniuk.

Az araboknak nem tetszett, de eddig minden háborút elveszítettek amit indítottak.

2021. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%

Atyaisten! A GYIK a muzulmánok propaganda területévé változott.

Ma még elég kevés itt a muszlim, de mi lesz ezzel az országgal, ha Magyarországon is elszaporodnak?!

2021. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
67%
Mint láthatod, ennyi az érvrendszerük a területrablásra... Hogy muszlim vagy. (Ami kicsit sem rasszista, ilyenkor nem zavarja őket).
2021. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudtam a muszlim egy vallás, nem rassz.
2021. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem vitatkozom, mert ahhoz VITÁRA lenne szükség, azt pedig ti nem tudjátok micsoda. Láttam itt elég Biblia-Korán "vitát", hogy bőséges alapom legyen ennek a megállapitásához.

Egyébként az iszlám területrablásokat valahogy nem soroltátok fel.

2021. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálom megérteni mindkét álláspontot. Magát a háborút ki robbantotta ki? Miért nem tudják egymást elfogadni és élni nyugiba? Értem én, hogy ez nem tündérmese, nem ilyen egyszerű, csak el sem tudom képzelni milyen lehet ott élni. Mármint gondolom a civil lakosság is békére vágyhat, nem?
2021. máj. 14. 16:56
 18/33 hypno ***** válasza:
100%

#17


Amennyire tudom a szuezi válságot leszámítva az összes háborút az arabok kezdték. Már ha csak azokat a konfliktusokat vesszük, amik Izrael megalakítása után robbantak ki.


De itt egy diasor, ez nagyjából összeszedi a dolgot.

[link]

2021. máj. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 hypno ***** válasza:
75%

#17


A 10. dián találsz egy térképet, hogy miként változott a palesztin terület nagysága.

Én nem vitatom izrael jogosítványait, de azért elég megdöbbentő.

2021. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, ezt a háborút nem tudom, valami apróság lehetett az oka, de a lényeg maga a háborúskodás. Az az ok, hogy van egy 2000 éve innen kiebrudalt nép, amely 100-150 éve még csak a lakosság pár százaléka lehetett, néhány 10 ezren voltak ott. Majd beszivárogtak tömegesen, főleg a 20-as, 30-as évektől, elérték, hogy az ENSZ kettéossza a területet, és az arabok nem akarták odaadni a területeik jókora részét. Máig nem akarják. De ki akarná odaadni... Ha a kisebbségünk elvenné fél Magyarországot, mi sem mennénk bele, és a béketárgyalások sem sokat segítenének. Főleg ha ilyen aljasak lennének, és terrorizálnák a magyarokat.
2021. máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!