Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi az izraeli-palesztin...

Mi az izraeli-palesztin konfliktus gyökere?

Figyelt kérdés
Mit akar az egyik fél és mit a másik? Nem teljesen értem

2021. máj. 14. 14:20
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
78%

Az is az egyik baj, hogy a zsidók erőszakkal akarják beteljesíteni az utolsó idők azon próféciáját hogy Isten össze gyűjti az ő népét az ígéret földjére. Csakhogy arról a sokan megfeledkeznek hogy Izrael népe nem csak a zsidókból áll, ők csak Juda törzsének leszármazottjai . Van még 11 törzs akik mára ismeretlenek, illetve csak találgatások vannak hogy kik a leszármazottjai. Leg kézenfekvőbb pl Dán - Dánia. Jer 16

14Azért íme, jönnek napok – mondja az Úr –, amikor nem mondják többé: ‘Él az Úr, aki felhozta Izrael fiait Egyiptom földjéről!’, 15hanem: ‘Él az Úr, aki felhozta Izrael fiait észak földjéről és mindazokból az országokból, ahová elűzte őket!’; mert visszaviszem őket földjükre, melyet atyáiknak adtam.

16Íme, én sok halászt küldök – mondja az Úr –, hogy kihalásszák őket; azután pedig sok vadászt küldök, hogy felhajtsák őket minden hegyről, minden dombról és a kősziklák hasadékaiból. Júda ment önszántából, a többiek ki lesznek vadászva.

2021. máj. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
93%
Illetve nem is annyira önszántából mert ugye azt is meg előzte egy "vadaszat"
2021. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok ezekről a kilakoltatásokról? Most ugye ezzel indult az egész cirkusz. Miért akarják a palesztinokat onnan kilakoltatni?
2021. máj. 17. 11:34
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!