Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem célja már senkinek...

Miért nem célja már senkinek a holdraszállás?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom. Nincs ott semmi, és csak enné a pénzt az űrprogram. De 1970 óta senki nem járt a holdon. Nem céljuk az oroszoknak, kínaiaknak vagy akár az amerikaiaknak újból elmenni, illetve kitűzni több zászlót az amerikai mellé? (Ha jól tájékozódtam, alig egy nap az út oda, főleg a mai technológiával.) Mit gondoltok? Nem lenne dicsőség meghódítani a holdat más országoknak is?

2021. máj. 31. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Vannak tervek, keress rá az Artemis programra!
2021. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Vannak tervek:


[link]


[link]

2021. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
A hold elég komoly hatással van a földi életünkre is, így csak óvatosan kéne beavatkozni az ottani környezetbe!
2021. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is kicsit fura, hogy ennyi év alatt nem ismételték meg.
2021. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Mert ott már nincs egy talpalatnyi hely, mindet felparcellázták és eladták, ha most holdraszállnál már csak birtokháborítással tudnád megtenni. Aztán jönne érted a holdjárőr.
2021. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
2021. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hypno ***** válasza:
100%

Leginkább azért, mert az űrversenyen már túlléptek a nagyhatalmak.


Az USA is csak azért erőltette a holdraszállást, mert a szovjetek mindíg adtak nekik egy fricskát ezen a pályán. (Első műhold, első ember az űrben első nő az űrben, stb.)


Aztán az elnök kijelentette, hogy a Holdon ők lesznek az elsők - holott akkor még a technológiájuk sem volt meg hozzá -, így tetszett vagy sem, nekik kellett az elsőnek lenni.

Ezt a teljesítményt akkoriban nemigen lehetett űberelni, hát a szovjetek meg sem próbálták. A jenkik kicsit még rugóztak a dolgon, aztán cask rájöttek, hogy egyedül nincs értelme versenyezni.


És valóban, bármi is van a Holdon, azt lehozni a Földre gazdaságtalan.

2021. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17%

Egy kínai szerkentyűmaszkal ott már bő egy éve.

Az Artemis projekt 2024-re tervezte az első leszállásokat, de már bbázus kiépítésével.

Most már látszik, hó Ft y jócskán csúszni fog.


Pénz meg arra van, amire szánnak.

2021. jún. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!