Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most, hogy a britek kiléptek...

Most, hogy a britek kiléptek az EU-ból, támogatnátok, hogy az EU új közös nyelve a latin legyen?

Figyelt kérdés

2021. jún. 12. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Próbáltál már tanulni latinul?

Egyértelműen nem.

2021. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a szuahéli, esetleg ógörög, vagy szanszkrit.
2021. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Igen, angol és orosz alappal nem volt nehéz, kb. angol szókincs + orosz nyelvtan.
2021. jún. 12. 14:59
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne jó, hogyha folyton ördögöket idéznének meg az emberek. Mondjuk egy komolyabb EU parlamenti vita egyenlő lenne az apokalipszissel.
2021. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az EU-nak nincsen közös nyelve.

Az angolt a legkönnyebb tanulni és használni, ezért beszél a legtöbb ember a saját nyelve mellett még angolul is. Ha a németet vagy az olaszt lenne könnyebb tanulni, azt beszélné több ember akkor a britek is azt használták volna eddig. Attól hogy nincsenek benne az eu-ban nem változik meg az hogy a legtöbben ezen a nyelven tudnak egymással kommunikálni, az angol az egész világon a tudomány nyelve is és a kereskedelemé is.

2021. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

5#


A német egyáltalán nem nehéz nyelv.Egyedül a névelők miatt tartják annak.


Viszont a nyelvtana sokkal logikusabb, könnyebben tanulható, mint az angol.Plusz a németben a kiejtés sem olyan borzalmas, mint az angolnál.


Az angolban semmi logika nincs, valakik pont ezért szeretik.

2021. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

15:11: hogy én mennyi egyest kaptam annak idején németből a névelők miatt a szódolgozatokra!

Szerintem a német nehéz nyelv. A latin pedig még annál is nehezebb.

2021. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#6 Nem ezt írtam. Ez a legkönnyebben tanulható és ezt beszélik, ismerik a legtöbben. Ennyi. Lényegtelen hoyg amúgy melyik nyelv milyen, a tény az hogy angolt mindenki tanul, a többi nyelvet meg nem.
2021. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8#


Én meg épp ezért írtam, hogy nem a legkönnyebb.

Egyedül az USA és a Brit Birodalom miatt lett elterjedtebb.

2021. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha ezen az egykor működőképes latin nyelvű hagyományon alapszik, akkor igen:


[link]


Néhány matematikai/természettudományos mű latinul:


Newton:


[link]


Bolyai:


[link]


Euler:


[link]


Linné:


[link]


Még itt fel tudnám sorolni a magyar rendi országgyűlés vitáit is, amelyek szintén latinul folytak az 1840-es évek közepéig.


---


Ezeknek a könyveknek a szókincsét kellene feldolgozni, és létrehozni egy szótárat. Sajnos a legtöbb szótár csak az ókori latinból akar építkezni, így precíz kifejezések helyett nevetséges körülírásokat tartalmaznak a modern jelenségek leírására.


A frazeológiát kellene egységesíteni, ill. bizonyos hangsúlyjeleket (újra) bevezetni, ami nem csak a hangsúlyt hanem az adott szófajt is jelöli, tehát külön hangsúlyjelet az igéknek, a főneveknek, mellékneveknek, ragozhatatlan szavaknak, így meg lehetne szokni a fura latin mondatszerkesztést.


Izraelnek mérhetetlenül nehezebb dolga volt, amikor újra felélesztették a hébert, és sikerült nekik. A latinnál nem ezer éveket kell visszamenni, csak 150 évet.

2021. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!