Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy "latin óra"...

Támogatnátok egy "latin óra" bevezetését általános- és középiskolai oktatásban?

Figyelt kérdés

Ez egy olyan óra lenne, ahol a diákok legalább alapvető szinten megismerkednek a latin nyelvvel, és tanulnak az Ókori Róma és a középkori monostorok kulturális életéről.


Az óra célja az lenne, hogy a gyerekek úgy kerüljenek ki az iskolából, hogy kívülről tudják a latin névszó- és igeragozást, megértenek alapvető latin nyelvű szövegeket Rómáról, és a középkori egyházról, és valamilyen mértékben elsajátítják ezt a kultúrát.



2017. szept. 8. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Egy kérdés!

Minek?

2017. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Fölösleges. Igaz hogy ha orvos jogász akar lenni valaki kell a latin de már így is sok az elélet. Azt támogatom hogy munkahelyekre kéne vinni az embereket ahol megtanítják nekik hogyan kell dolgozni. Tehát bemennek a diákok kitöltik a jelenlétit és az igazi dolgozó megtanítja hogyan végzi a munkályát. A tanár pedig folyamatosan magyaráz. Lenne elmélet is de gyakorlat lenne hatvan százalékban.
2017. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem támogatnám. Ha akarja megtanulja, ez nem fontos nyelv, mint pl az angol. Nem hiszem, hogy hasznát venné. Így is van elég sok hülyeség az iskolában, ez kellene még...
2017. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
kötelezően semmiképp
2017. szept. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem, mert nem igazán ad használható tudást.
2017. szept. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
Először azt kéne valahogyan megoldani, hogy normális nyelvoktatás legyen...
2017. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Már anno II. József is igyekezet a Latin helyett a Német nyelvre központosítani mindet ami oktatási v államigazgatási dolog volt. Mert egy ókori kövületnek tartotta.


Spec ebben igaza volt.

Egyébként meg ha v ki akar nyelvet tanulni akkor az fog is. Kb ezzel az oktatással azt érnéd el mint a Románnal Erdélyben mindenki aki magyar utálja mint a sza@rt nem is tanulják.

2017. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Minek? Indokold meg!


Hatosztályos gimnáziumba jártam. 2 évig kötelező volt (Pontosan így festett minden óra: [link] Az ég világon semmi haszna. Maximum annyi, hogy bizonyos szavakat vissza tudok vezetni, de ennyi. Tanultam spanyolt is, semmi segítséget nem jelentett hozzá. Ráadásul szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy nem is lenne tanár, aki tanítsa. Már az én időmben (2000-es évek közepe) is alig volt latin tanár.

Lehet, hogy szerimtes hasznos lenne, ha mindenkinek kötelezően megkéne tanulni egy cseppet sem logikus és bonyolult holt nyelvet, de ez nem jelenti azt, hogy más is így vélekedik. Gyerekekre ráerőszakolni meg aztán végképp ne.

Ha érdekel a dolog tessék elmenni főiskolára/egyetemre, töri szakon tanítják. Azt is, hogy az ilyen felvetéseket illik normálisan megindokolni.

2017. szept. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem olyan hülyeség ez, mint aminek hallatszik elsőre.


A helyzet az, hogy megloptak minket. Arra gondolok, hogy a régi világban a latin, ógörög műveltség adott egy nyelvi, idegennyelvi alapműveltséget az embereknek. Az ókori nyelvtanítás eltörlésével sokat veszítettünk.


Ma nagyon sokan nem ismerik vagy rosszul használnak latin kifejezéseket. Pl. ismertem diplomás embert, aki nem tudta, hogy a Doktor Bubó c. mesesorozatban a termetes asszisztensnő, Ursula, azért Ursula mert medve...


Nem tudják sokan pl. hogy az a szó, hogy galaxis és tejút lényegében azonos, mert a "gala" görögül tejet jelent. És még millió ilyen van. Rosszul és helytelenül használunk idegen kifejezéseket. Amellett a latin ismerete olyan erős alapokat ad, hogy más nyelvek tanulását megkönnyítené, főleg az újlatin nyelvekét.


Más kérdés, hogy érdemes lenne - e beleölni rengeteg munkaórát egy holt nyelvbe, mikor annyi idő alatt meg lehetne tanulni egy élő nyelvet is.

2017. szept. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt latinom gimiben, de nem kívánom senkinek. Szerintem választhasson mindenki magának az iskolában elérhető nyelvek közül. Egy élő nyelvvel jobban járnak az emberek.
2017. szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!