Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó lenne, ha eltörölnék a...

Jó lenne, ha eltörölnék a nemzeti kvótákat az Európai Parlamentben?

Figyelt kérdés

Nem lenne megszabva, hogy melyik országból hány képviselőnek kell helyet foglalni az EP-ben (pl. Németország 96, Magyarország 21, Észtország 7...

Egységes rendszer lenne, minden országból mindenkire lehetne szavazni és például közös pártlisták lennének.



2021. jún. 30. 00:05
A kérdező szavazást indított:
Igen, jobb lenne.
Nem, jó a mostani rendszer.
Talán.
Az Európai Parlamentet fel kellene oszlatni, döntsön csak a Tanács, ahogy Orbán szeretné.
Az egész EU-t meg kellene szüntetni, vagy csak egy lazább gazdasági unió legyen politikai unió helyett.
Nem tudom, mindegy.
25 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező

Érted te azt hogy mit jelent egy 450 milliós birodalomban 10 milliós népnek lenni? Hogy mekkora esélye lenne annak hogy egy magyar képviselő egyáltalán bekerüljön a döntéshozatalba ha versenyeznie kell a 46 milliós spanyol, 83 milliós német vagy 66 milliós francia népességgel?

Miért akarsz egy hatalmas birodalom felejthető porszeme lenni mikor most van egy saját országod?

2021. jún. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon szarul járnánk, szóval nem. Nincs értelme.
2021. jún. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább szűnjön meg ez a tákolmány! Szóval nem.
2021. jún. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap egy ... azt mondta én írogatok ki, és én vagyok a hülye hogy EEÁ kérdéseket teszek fel. xD, Nem egyedül vagyok. 2. Én is csak mások után írtam ki a kérdésem.



Nem lesz EEÁ egy darabig, ha a józan ész tud nyerni.

2021. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden lépést blokkolni kell, ami a tagországok függetlenségét, identitását csorbítja. itt nem egy állam parlamentjéről van szó, akkor lenne ez elfogadható lépés, hanem egy államszövetségről.
2021. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi rendszer az ep megválasztására tökéletes, területi listák vannak ami igazságos az összes eus régióval szemben. Egységes országos lista még a kisebb országokban is ritka, de egy ekkora területre bevezetni hülyeség lenne.
2021. jún. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!