Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Chile mitől lett ilyen fejlett...

Chile mitől lett ilyen fejlett ország? És miért fáj ez sokaknak?

Figyelt kérdés

A többi Dél-Amerikai országhoz képest Chile fényévekre van, egyedül Argentína tudja valamilyen szinten megközelíteni, de az meg lefelé csúszik. Olyan mintha egy kis darab Európa lenne Dél-Amerikában vagy legalábbis majdnem.


Viszont észrevettem, hogy sokan, ha meghallják Chilét és azt, hogy valaki dicséri a fejlettségét, vagy mittudomén, akkor azonnal jönnek és elhordják mindennek, egy utolsó fosdarab országnak próbálják beállítani. Mintha fájna nekik, hogy sikerült kitörnie a Dél-Amerikai szintről. És ezeket Magyaroktól hallom/olvasom nem mondjuk Bolíviaiaktól.



2021. jún. 30. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Azért ha ilyen tájékozott vagy, a fasiszta diktatúrák terén is szeretél némi ismereteket. Valószínűleg van fogalmad jóról és rosszról, gazember tömeggyilkosról és tisztességes vezetőről.

Ilyeneken is gondolkozz szabadidődben.

2021. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Nekem személy szerint nem fáj, a dél-amerikai szomszédainak esetleg, ami hát ugye érthető: konkurencia...


"Magyaroktól hallom". Oh, a magyaroktól annyi mindent lehet hallani, mi amúgy is szeretünk mindent fikázni (beleértve magunkat is) a legtöbb ember semmit nem tud a térségről.

2021. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hájaaa ***** válasza:
60%

1. Nem fejlett

2. Nem fáj senkinek

2021. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

#1, lemaradtál vagy 10-15 évvel, akkor halt meg Pinochet.


Az USA kis házikedvence, katonai kedvezményezettje, és a neoliberakis gazdaság politika gyakorló terepe.


Ott könnyen lehetett a közkiadásokat csökkenteni, mert a tiltakozó nyugdíjasokat összeláncolva beleszórták az óceánba.


De én nem hallottam még, hogy valaki is szapulta volna Chillét.

2021. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

A magyarok bármikor bármit leköpnek.

Egy olyan világban akarnak élni, ahol mindenhol csak halál nyomor és szenvedés van, bezzeg nézd meg magyarországot!

A kánaán, orbán az új jézus megvéd a liberálisoktól!


A kínaiak is barlangban laknak és egy tál rizsért rabszolgaként dolgoznak. Azért hogy a hülye paraszt óccsó telefont vegyen...

2021. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
91%

Sosem hallottam itthon, hogy valaki Chilét kritizálná.


A fejlettsége kb. magyar színvonalú sokkal nagyobb társadalmi különbségekkel.

2021. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom mire alapozod, hogy fényévekre van a többiektől.
2021. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Chilét senki sem nagyon dicsőíti vagy köpködi itthon.
2021. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Chile azért lett ilyen fejlett, mert Augusto Pinochet a neoliberalizmus alapjain jól megszervezte a gazdaságot, ami nekünk se ártana, legalább kihúzna minket a poszt-kommunista fertőből.

A magyaroktól ezt azért hallod néha, mert a kommunista propaganda szerette szidni Chilét is és ez egyesekben megmaradt.

2021. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Mert Pinochet rendet rakott.
2021. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!