Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína ismét partraszállást...

Kína ismét partraszállást gyakorolt Tajvannál. Ezek után még mindig az USA az ellenség?

Figyelt kérdés

Még mindig nem értem azokat az embereket, akik ezek után is az USA-ban látják az ellenséget, provokátort. Ugyanez volt a helyzet az orosz-ukrán konfliktusnál is, érdekes módon akkor is az USA-t szapulták a magyarok. Nem gondoljátok még most sem úgy, hogy a kínaiak mennek túl messzire?


[link]


2021. júl. 19. 08:09
A kérdező szavazást indított:
Kína az ellenség
USA az ellenség
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

És mit zavar az téged? Tajvan része, csak egy renegát rezsim uralja még - egy ideig.

Kína ide akarja hozni az elit egyetemét, hogy megdobja a magyar felsőoktatás színvonalát, az USA nem.

Kína meg akarja finanszírozni a magyar infrastruktúra fejlesztését (vasút), az USA nem.

A kínai diplomácia minidig udvarias és tisztelettudó Magyarországgal, az amerikai nem.

Kína súlya nő a világban, az USA súlya csökken.

2021. júl. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy provokálnak, de hadi lépést nem hinném hogy meglépnek. Ugyanez az oroszokkal. Az Usa valamennyire védi mind ukrajnát és tajvat is. (Azt meg kell jegyezni persze hogy az usa is nagy szarkavaró, főleg a közel keleten)
2021. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
2: Az USA nem védte meg Ukrajnát, és nem védené meg Tajvant sem. Nem fog világháborút kockáztatni egy kínai sziget miatt, ami az USA szerint is Kína része.
2021. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

"Kína ide akarja hozni az elit egyetemét, hogy megdobja a magyar felsőoktatás színvonalát, az USA nem."


Volt itt menő USA egyetem... azóta Bécsben van, hála a kormánynak. Meg amúgy remélem, nem vagy annyira naiv, hogy azt gondolod, Kínát érdekli a magyar oktatás színvonala. Ők a befolyásukat növelik a térségben az oktatáson keresztül, ahogy tette a CEU is, ezért is fájt Orbánéknak.


"A kínai diplomácia minidig udvarias és tisztelettudó Magyarországgal, az amerikai nem."


Miután a jelenlegi kormányzat éppen csak nem térdel le eléjük, mint egy kiskutya, nyilván jó a viszon. Mivel az USA jelenlegi rezsime, és értékei ellen többször is nyíltan fellépett a magyar kormány, így ők kevésbé haverok. Nem bonyolult dolog ez.

2021. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

#1 Egy igazi bégető 🐑 vagy.


Orbánék zavarták el a CEU-t és most a nagy elit egyetemet akarnak idehozni azért, hogy Európát is ellepjék a kínai kommunisták. Persze mindezt a magyarok pénzén.


Vasútfejlesztést megakarja finanszírozni Kína, de jóóó nekünk. Csak azt felejtetted el, hogy épp kínának építjük, hogy a vackai előbb Európába érhessenek. Szintén a magyarok fogják megfizetni ezt is.


Mit jelent, hogy udvarias a diplomácia? A kínaiak kávéval várnak az amerikaiak nem? Amúgy te ott szoktál lenni ezeken a találkákon és látod, hogy mennek a dolgok?


Az viszont kétségtelen, hogy nő Kína súlya a világban, csak szerintem nem asszisztálni kellene/Fudan egyetem, Budapest-Belgrád vasút, kínaiak letelepedése/ hanem fékezni őket. De a fidesz biztos jól csinálja...

2021. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
4: nem igazán volt itt semmilyen menő egyetem. Ha a CEU-ra gondolsz, az sehol sincs nemzetközileg a Fudanhoz képest, és nem nyújtotta azt a képzést, amire Magyarországnak igazán szüksége lenne (műszaki, természettudományos, orvosi stb), csak nyomták a genderpropagandát és hasonlókat.
2021. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sehol nem írtam, hogy a CEU elit egyetem volt, szóval ez teljesen értelmetlen válasz volt a részedről.
2021. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most látom 4-esnek címezted. Én az 5-ös voltam
2021. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nem úgy van, hogy mindenhol vagy az USA vagy Kína provokál. Az orosz-ukrán helyzetben a NATO szokott provokálni, Tajvannál Kína, a múltkor Oroszország Litvánia mellett… Mindig húzzák egymás bajszát a nagyhatalmak, hogy lássák, ki bírja a legkevésbé és kire lehet majd mutogatni.
2021. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!