Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Úgy nagy általánosságban...

Úgy nagy általánosságban minden európai országban létezik az a fajta okmány amit mi idehaza lakcímkártyának nevezünk ? Vagy tulajdonképpen a lakcímkártyának nevezett okmány létezése illetve használata egy nagyon országonként eltérő dolog ?

Figyelt kérdés

Pont ma hallottam hogy Franciaországban nincs olyan okmány amit lakcímkártyának neveznek vagy ami az itteni lakcímkártyának felelne meg , pedig sok ( jobb szó híján ) pán európai ügyintézéssel kapcsolatos oldalon lehet találkozni azokkal a fogalmakkal hogy ( pl ) " residence card " vagy " residence permit " ...


Tehát ezek szerint a lakcímkártyának nevezhető okmány létezése illetve használata egy nagyon országonként eltérő dolog ?


Vagy alapvetően minden egyes európai ( vagy legalábbis EU-n belüli ) országban létezik egy lakcímkártyának nevezhető okmány amelynek a használatát komolyan is veszik úgy mint nálunk ?



2021. júl. 28. 01:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Hollandiában nincs ilyen. A residence permit pedig inkább tartózkodási engedély, a lenti oldalon a lakcíme residence-related documentnek hívják (ami elég hasonló)


Itt tudsz böngészni:

[link]

2021. júl. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most hogy említed , én a kétezres évek közepén Hollandiában éltem egy pár évig , és nem emlékszem arra hogy lett volna ottani lakcímkártyám ...


Persze azóta lehet hogy megváltoztak a dolgok és/vagy rosszul emlékszem ...


Ám kösz az információt !

2021. júl. 28. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Jellemzően nem kötelező a lakcím bejelentése, hanem önkéntes, pl. német szabályok:

[link]


A legtöbb városban/községben a helyi lakosoknak egy csomó önkormányzati szolgáltatás ingyenes vagy kedvezményes (pl. parkolás, uszoda), illetve csak helyi lakosoknak jár (önkormányzati bölcsi, óvoda, szakrendelőben nem sürgősségi ellátás). Illetve ez kell ahhoz is, hogy önkormányzati választáson szavazhass.

2021. júl. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt szlovákiában sincs
2021. júl. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!