Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most, hogy a tálibok visszafog...

Most, hogy a tálibok visszafoglalták Afganisztánt mi lesz a következő lépésük?

Figyelt kérdés

Jelenleg tombol a káosz. Vajon a táliboknak ismét polgárháborúzni kell, mint 2001 előtt, az Északi Szövetséggel? Látszólag békülékenyek akarnak lenni a külfölddel.


De mi van, ha ezután a következő lépésük az lesz, hogy háborút indítanak valamelyik szomszéd(ok) ellen? Pakisztánban már évek óta gerillaháborút folytatnak a tálibok. Oda nem akarják kiszállítani az iszlám forradalmukat?


Milyen a viszonyuk a többi szomszéddal? Iránnal biztosan jó, hisz hasonszőrű politikai berendezkedés van ott is. De Türkmenisztán és Tádzsikisztán? Ha itt tovább mérgesednek a dolgok, akkor határon átnyúló háború lehet?



2021. aug. 16. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Transzgender óvodákat nyitnak, és megrendezik a történelem legnagyobb Pride-ját.
2021. aug. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
De hogy valami komolyat is írjak, csak egy észrevétel: az irániak siíták. A tálibok szunniták. A jó viszony teljesen kizárt. A politikai berendezkedés sem hasonszőrű: az iráni diktatúra jóval enyhébb. A tálib rendszer a szaúdi rémálomra hasonlít inkább.
2021. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor meg Iránra is veszély leselkedhet, ha nagyon merészek lesznek.
2021. aug. 16. 16:11
 4/13 peca1000 ***** válasza:
79%

Most vakarják a fejüket, hogyan tovább, mert ez volt a cél.


Nem támadnak meg más országokat, lesz munka otthon bőven.


A kemény iszlámot nehezen vezetik be, mert az emberek jò része nem fog kérni belőle, látva, milyen is a Nyugati élet.

2021. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Megmondják a még ellenállóknak, hogy irány az EU. Boldogítsátok őket
2021. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A történések miatt eléggé bele ástam magam a témába, leírom dióhéjban amiket olvastam vagy néztem.


Először is a tálibok első feladata megszilárdítani a hatalmukat, ahogy napokon belül az utolsó nyugati repülő is elhagyja Afganisztánt, a tálibok első és legfontosabb feladat kinevezni a vezetőket, új nevet és zászlót adni az országnak, kihírdetni a Saríát, ismét bevezetni a vallás rendőrséget, kinevezni a tartományok kormányzóit (már ha marad a jelenlegi közigazgatási rendszer)..stb.


A tálibok ha teljesen átvették az irányítást, nem évekre, hanem évtizedekre betonozza be most a hatalmát. Gyakorlatilag az összes szakértő, akit olvastam vagy láttam beszélni, azt mondják, hogy nem várható komolyabb konfliktus se az országban, sem a térségben. Országon belül gyakorlatilag nincs már ellenfelük a régi ellenfeleket, akikkel a 90-es években harcoltak ma már a szövetségeseik, gazdaságilag, katonailag a tálibok a legerősebbek, ezért polgárháború elvileg kizárt. A tálibok Pakisztán gyakorlatilag 2001 óta támogatja, de már a 90-es évekbeli polgárháborúban is őket támogatta, megtámadásuk kizárva, már csak azért is mert Pakisztánnak atombombája van és az indiaiakkal lévő konfliktus miatt nem kis hadsereget tart fent. Irán 2021 januárjában jelentette be nem hivatalosan, hogy a tálibokat támogatja. Szaúd-Arábia 2013-ban jelentette be szintén nem hivatalosan. Kína viszont hivatalosan jelentette be még 2019-ben, hogy ha a tálibok kormányra kerülnének hajlandók lennének tárgyalni velük és elismernék a tálib kormányt.


Ahogy vasárnap közölték a tálib vezetők, nem akarnak harcolni senkivel sem tiszteletben tartják a határokat, cserébe ha mások is tiszteletben tartják az afgán szuverenitást, lehet erre azt mondani, hogy kamu meg hazugság, de a szakértőkkel értek én is egyet, hogy szerintem ez a realitás jelen pillanatban, tálibok nem erősek egy regionális konfliktushoz. 37 milliós országot kell egy kb 200-500 ezer fős tálib szervezetnek irányítani, energiájuk nagyon nagy részét ez fogja elvinni hosszú hónapokon át. Azt viszont nem tartom kizártnak, hogy anyagilag és akár katonailag nem hivatalosan más országok iszlám szervezeteit támogassanak, itt főleg Tádzsikisztánra gondolok. 2010-ben Afganisztán lakosságának a 27%-a tádzsik (becslés),akik főleg északon laknak.

2021. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt stabilizálmi fogják a hatalmukat a Tálibok. Utána arra fognak játszani, hogy elismerjék őket Afganisztán legitim kormányának. Már más kérdés alatt is leírtam, hogy elég nekik ha az oroszok, Kína és Irán megteszik ezt (ahogy az Asszad kormány is megelégedett ennyivel Szíriában).

Csekély annak az esélye, hogy egy szomszédos országot is megpróbálnának megszállni, de a jövőben vélhetően proxykat fognak támogatni más országok konfliktusaiban, hogy azt Irán, a szaúdik, az Emirátusok, és Törökország is teszi (nem ritka, hogy egymás ellen).

2021. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Meghágják az életben maradt kecskéket.
2021. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem volt polgárháború 2001 előtt.

Csak kommunista üldözés az Amerikaiak segítségével!


Valszeg felfogják számolni a Pedofil hálózatott, a drogipart a saját rendszerükhöz igazítják és az Al-kaida újra Afgán hadierő lesz mint régen.

2021. aug. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Viszont arra ne számítson senki hogy Afganisztán és a Tálibok elfogják felejteni, hogy Amerika elárulta őket, és megszállta őket. Sőt azon se lepődjünk meg majd ha a 9/11-ról egy teljesen más történetet fognak elmesélni.
2021. aug. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!