Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Észak-Koreában a férfiaknak...

Ha Észak-Koreában a férfiaknak nem 13 év és a nőknek nem 8 év lenne a kötelező sorkatonai szolgálat, akkor sokkal jobban élhetnének ott az emberek?

Figyelt kérdés

Szerintem ez két szempontból is gond, egyrészt iszonyatosan embertelen, másrészt a munkaképes lakosság 20%-a nem termel, hanem ellátást igényel. Ha ezek az emberek dolgozhatnának például a mezőgazdaságban, akkor kisebb eséllyel lenne éhezés, bár nem tudom, hogy mennyi mezőgazdaságra alkalmas földterület lenne bevonható, mert inkább az elmaradott tecnológia a probléma. De az biztos, hogy ezeket az embereket el kell tartani, és állítólag már ez sem megy zökkenőmentesen.

Az meg hogy az ember az élete legszebb évtizedét elveszik, iszonyatosan borzalmas. Tényleg nem értem, hogy miért tűrik ezt el ott. Én biztosan inkább a halált választanám.



2021. aug. 20. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván.
2021. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Észak Korea mezőgazdaság szempontjából nagyon rossz helyzetben van

Amikor meghúzták ész nélkül a vonalat, akkor nem gondoltak erre... Szinte az összes valamire való mezőgazdasági terület Dél Koreaban van...

2021. aug. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
Az ország egyébként a drogbol tartja fenn magát. Ha érdekel a téma tudok ajanlani könyveket. Kb az összes eszak-koreaval kapcsolatos konyvet elolvastam már. Pár év múlva megyek Észak-Koreaba :) alig várom már.
2021. aug. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy a dzsucse idologia alapja, hogy onelloak és Kim dinasztia tisztelete, hosszú generációk óta. Lehet H szenvednek, de nagyon nehezen illeszkednenek be a nyugati világba. Erről is nagyon sok jó könyv van.
2021. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
3 izgi lesz eleted vegeig egy munkataborba
2021. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
Ostoba és eloiteletes vagy. Szervezett turakat csinalnak, mellesleg magyar kórház is működik Eszak-Koreaban, Rákosi nevet viseli, sőt vsz arról sem hallottál még, hogy egy Szilágyi Erzsébet nevű, magyar hölgy volt Kim Ir Szen terapeutaja.
2021. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!