Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet volna jobb is az afgán...

Lehet volna jobb is az afgán kivonulás?

Figyelt kérdés

2021. aug. 21. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ennél csak jobban lehetett volna csinálni szerintem. Ennyi haditechnikát otthagyni az ellenségnek... agyrém.
2021. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Átadják a ruszkiknak, kínaiaknak és ennyi volt a technológiai előny -.-


liberális logika 😂

2021. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
A pánikszerű menekülésre gondolsz? Már a bevonulás is lehetett volna jobb, pl lexarja a nyugat azt a fundamentalista muszlim koszfészket, és esze ágában sincs odamenni. Hiába a fejlett haditechnika, fél év múlva karbantartás nélkül használhatatlan lesz mind, és előszedik majd a jó öreg AK47-et meg az RPG7-et. Bár könnyen lehet, hogy a másik kereskedői vénával megáldott szemita népség nyit majd autóalkatrész boltokat kifejezetten Hummerekhez. Azt a technikát ami ott van, meg már rég beszerezték a ruszkik, kínaiak, volt rá bő tíz évük, az AEGIS rendszert,Patriot rakétákat meg nem hagytak ott.
2021. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

#2 Pár black hawk szállítóhelikopter a legkomolyabb technika, amit ott hagytak, azon kívül kb csak humveek és kézi fegyverek. Nem Abrams tankok meg Apache helikopterek, vadászgépek. Komoly hadtechnikát nem hagytak ott.

Ami a kivonulást illeti, talán lehetett volna jobban megtámogatni a kormányerőket ott hagyott zsoldosokkal még egy ideig. Akkor talán nem menekül mindenki fejvesztve, és a hatalom átadása is hatalommegosztáson alapult volna.

2021. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát nézd inkább az a kérdés hogy ki kellett-e vonulniuk,időszerű volt-e.És ezt tálibszimptizánsként írom.Talán még mindig jobb lenne ha visszamennének, még nagyobb erőkkel.

Biden az amerikai történelem legnagyobb hibáját követte el ezzel a kivonulással amit külföldi hadszíntéren elkövettek az elmúlt száz évben.Pedig én kedveltem Bident,jó embernek tartom de most hülyét csinált magából,feladta az egész térséget mert ha jól tudom Kuwait a legközelebbi szárazföldi támaszpontjuk.De sebaj,majd betölti az űrt a baráti Kína és Oroszország.

2021. aug. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

"De sebaj,majd betölti az űrt a baráti Kína és Oroszország."

Vedd elő a térképet mert szerintem kicsit képzavarban vagy. Kína, Oroszország Afganisztán szomszédságában van, akinek ott semmi keresnivalója, az az USA. Csak ugyebár milyen jó lett volna még egy támaszpontot a ruszkik, sárgák seggébe tolni, persze jól telepakolni ellen rakétarendszerekkel, csapásmérő robotrepülőkkel az iráni atomrakétákra hivatkozva. Nem is véletlen, hogy minden nyugati képviseletnek pucolnia kell, míg a ruszki, kínai maradhat? Nekem az a sanda gyanúm, hogy mindketten tolták fegyverrel, munícióval a tálibokat.

2021. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 meszike91 ***** válasza:
Ennél csak jobb lehetett volna szerintem.
2021. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
Na, mondjuk ezért nem úgy kellett volna megkötni a kivonulásról szóló szerződést, ahogy. Trump kötötte meg, neki kellett volna végrehajtania. Nem lett volna szabad elvarratlan szálakat hagyni, amit valaki elkezd, azt be is kellene fejeznie. Akkor kellett volna megkötni egy ilyen megállapodást az amerikai elnöknek, amikor még a 4 évének a kezdetén jár, így be is tudja fejezni. Mert nem biztos, hogy újra megválasztják. Most már könnyű Bident vádolni.
2021. aug. 24. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!