Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztráliának sikerül kiépíten...

Ausztráliának sikerül kiépíteni a teljes digitális diktatúrát és hosszútávon fenntartani azt? Esetleg a többi nyugati ország is ilyen szinten átveszi az ausztrál mintát?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót az ausztráliai helyzetről és eléggé aggasztó. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a totális megfigyelés és kontroll egy országnál kifizetődő, ha gazdasági szempontokat nézzük.

Erre jó példa Kína növekedése. Most ausztrália is sok mindenben a kínaihoz hasonló diktatúrát épít.

Nem csak az állam, de a média is ezt a narratívát tolja. Több ausztrál híradás youtube csatornáján láttam, hogy a szabadságukért tüntetők antivaxereknek vannak beállítva, pedig valószínűleg a nagytöbbségük nem a vakcina miatt tüntet.


A videó: https://www.youtube.com/watch?v=mAkCAZSq2a0


2021. okt. 10. 19:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A kérdésemből lemaradt:


Azért gondolom azt, hogy a nyugati országok is előbb utóbb átveszi az ausztrál mintát, mert gazdaságilag lemaradhatnak a diktatúrákkal szemben, ha nem teszik ezt.

2021. okt. 10. 19:20
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Hát sokan vannak, akik nem értik a valóságot. Csak egy példa. Nálunk a média úgy nyomja a hirdetéseket, hogy már a hírek közé is beteszik. Műsorokat szakítanak meg a kedvéért. Tudom, ezt azért teszik, mert mérések bizonyítják a hasznát. Igen, van ilyen réteg, őket bármivel be lehet etetni, ők lehetnek alanyai az általad említett kontrollnak. Én meg kikapcsolom ilyenkor. Direkt olyan készüléket vettem, ahol a ki és be könnyen megy.

Te aggódsz a totális megfigyelésért, mert úgy véled, rosszul jársz. Én meg úgy, lehet belőle hasznom. minden azon múlik, ki mennyire befolyásolható. Ami hasznos nekem, arra figyelek, ami nem, azt nem hallgatom. ilyen egyszerű. Azon sírni, ami minden adott fejlődési szinten be fog következni, nevetséges. 100 éve egyesek be akarták tiltani az autót mert veszélyes. Tényleg az, az ámokfutók kezében. Ezért hoznak ellenük törvényeket. De próbálja meg most korlátozni valaki az autókat. Meglincseli a tömeg. Így megy ez.

2021. okt. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#2


Az a baj, hogy nincs olyan megoldás, hogy nem használod azokat az eszközöket, amiket ők megfigyelnek.

Például nekem van egy ausztráliai magyar rokonom. Szeretnék vele úgy interneten kommunikálni, hogy azt a kormányuk ne figyelhesse meg. Ő nem használhat semmilyen titkosított chat alkalmazást, amit a kormánya nem lát.

Innen már csak egy lépés, hogy, ha a kormányukról, ő negatívat ír nekem valamilyen retorzió éri az állam részéről.

2021. okt. 10. 20:05
 4/17 anonim ***** válasza:
#3 dehogynem van olyan megoldás. Akkor mit gondolsz pl az Amishok hogyan élnek nap mint nap a 18 század óta?
2021. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3: a gmail is titkosított csatornán megy a google szerverekig, és nem hiszem, hogy tiltott lenne a használata ott, ahogy azt sem, hogy az ausztrál kormány látná, amit ott küldesz
2021. okt. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#5 Nem látja az ausztrál kormány, de törvényileg tiltva van olyan titkosított csatornát használni, amit a kormány nem lát.
2021. okt. 10. 23:09
 7/17 A kérdező kommentje:
Nézd meg a videót, amit küldtem. Ez nem egy fóliasapkás összeesküvés elmélet, tényleg ez a valóság
2021. okt. 10. 23:10
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rákerestem, hogy a gmail tiltott-e ott, nem az, és nyilván rengeten használják. Egy törvény annyit ér, amennyire betiltják, és láthatóan nem vetik börtönbe tömegesen a gmail használókat.
2021. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Hát kedves kérdező, engem annyit figyelnek, amennyit csak akarnak, ha ez a perverz gusztusuk támad. Mit gondolsz, mindez engem miben befolyásol? Semmiben.
2021. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#8 Nem az a lényeg szerintem, hogy mennyire alkalmazzák a törvényt, hanem az, hogy bármikor alkalmazhatják és az törvényszerű lesz
2021. okt. 11. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!