Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Csernobili katasztrófa...

A Csernobili katasztrófa tényleg olyan súlyos volt, mint ahogy a mainstream média beállítja?

Figyelt kérdés

Nyilván a súlyosság eléggé relatív. Olvastam olyat, hogy ha nem takarítják el a romokat (a tetőn dolgozó emberek) és nem intézkednek gyorsan akkor egész Európa lakhatatlan lett volna, de olyan megközelítést is olvastam, hogy totál elvan túlozva a médiában a jelentősége és valójában pár tízezer rákos megbetegedés köthető max az esethez (ami nyilván nem egy nagy katasztrofális armageddon). Az is gyanús, hogyha akkora katasztrófa lett volna, akkor alig 35 év után nem lehetne a legnépszerűbb tömegturisztikai célpont.


Én utóbbiban hiszek és az is röhejes, hogy manapság minden jött-ment feldolgozza ezt a témát. A Netflix-es sorozat, akkor a számítógépes játékok meg most a Pamkutyások:

https://www.youtube.com/watch?v=hwQVBEPORSc


Nyilván bármiféle radioaktív sugárzás rossz és veszélyes, de az egész csernobili eseményt úgy kommunikálják, mintha a világvégétől sikerült volna megmenteni az emberiséget. Csak akkor miért lehet manapság bohóckodni minden szenzációhajhász turistának a környéken? Csak én érzem azt, hogy az egész sztorira tudatosan felhúztak egy Hollywood-i médiaipari trademark-ot?


MI AZ IGAZSÁG?



2021. okt. 29. 23:33
1 2
 11/15 hypno ***** válasza:
100%

Á nem.


Csak azért költöttek istentelen pénzeket a kármentésre, meg a szarrá ment blokk izolációjára, mert nem tudtak mit kezdeni a pénzükkel. Már égette a zsebüket.


Tulajdonképpen Hirosímában és Nagaszakiban is élnek emberek azóta is, szóval nyilván az is csak fel lett fújva.


Nem ezek a komoly dolgok, hanem az óraátállítás.

2021. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Valójában a Fukushimai eset jóval durvább volt, ott több reaktor olvadt le sőt több millió liter erősen radioaktív víz van benne a mai napig amivel nem tudnak mit kezdeni. Ott csak azért lett kissebb az emberi halálozás mert időben evakuálták az embereket és nem próbálták titokban tartani mint a szovjetek
2021. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Jó hogy kiírtad ezt a kérdést, éppenséggel én atomfizikus vagyok, de szeretek itt a gyékán tájékozódni a témában
2021. okt. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Nagy volt az esélye egy második robbanásnak amit sikerült elhárítani. Ha az bekövetkezett volna akkor rövidtávon kihalt volna Európa és fél Ázsia. Hosszútávon gyakorlatilag megsemmisült volna a civilizáció. A túlélőkre vadászat és gyűjtögetés várt.


Az áldozatok számát az atomlobbinak érdekében áll eltitkolni.

1986 május 1-én Moszkvában volt és Csernobiltól nem messze repült el egy magyar újságíró delegáció. A fedélzeten lévők többsége, köztük Tamási Eszter és Déri János is rákban haltak meg pár évvel a repülő út után. Valszeg őket sem sorolták az áldozatok közé.

2022. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon hiányos információid vannak a témáról.


A kárelhárításban több 100 ezren vettek részt.

Több 10 ezren valószínűleg rákban haltak és többségüknek tönkre ment az egészsége.


Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a teljes mentés akkori árfolyamon 100 milliárd dollárba került ami végül a Szovjetunió csődjéhez vezetett. Ez a pénz mai árfolyamon, kb 500-700 milliárd dollár lehet.

2022. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!