Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A migráció erkölcsi és gyakorl...

Feketeruhasember kérdése:

A migráció erkölcsi és gyakorlati megoldása eredendően egymással összeegyeztethetetlen?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le, ti miben látnátok a megoldást!


Egy informatív vitát szeretnék indítani. Ezért kérem hogy a válaszát mindenki szedje legalább kettő felé. Első részben hogy RÖVID távon, másod sorban HOSSZÚ távon miben látná a megoldást.


Kérlek titeket hogy érvekkel, mint sem indulatokkal/személyeskedéssel próbáljatok válaszolni. Mindenki meg van hallgatva. Mindenki véleménye egyformán fontos.


Legfontosabb hogy ha NEM ÉRDEKEL a téma, akkor nem kell kommentelni!


2021. nov. 16. 19:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Természetesen a migráció alatt az illegális bevándorlást értem.
2021. nov. 16. 19:22
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

két felé kell bontani.

mert van a komolyan veszélyes bevándorlás támogatás, mint amit a fidesz csinál, hogy beenged évi 10ezer kínait és vietnámit.

és semmihez nincsen kötve a letelepedésük, pedig lehetne hozni törvényt, hogy mondjuk 10 évig nem vállalkozhat, nem vehet magyar ingatlant stb.

eleve teljesen felesleges beengedni őket, de minden korlátozás nélkül még veszélyes is, mert a vége ennek az lesz, hogy ők lesznek minden magyar ingatlan főbérlői, plusz a kiskereskedelmet is teljesen bedarálják.


a másik fideszes találmány az ukrán vendégmunkások, akik mára nem simán lefaragják a magyarok fizetését, hanem a cégek már nem vesznek fel magyar dolgozót, hanem hozatnak ukránokat.


az arab és afrikai bevándorlásra pedig kiváló opció lehetne a szelektálás, ami szerint 25 évestől fiatalabb, gyermektelen, hajadon nőknek biztosítunk letelepedést.

férfiak, családosok nem jöhetnek.

2021. nov. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért természetes az hogy migráció alatt az illegális migrációt érted? Ezt a fidesz propaganda pumpálja. Ha te videkén élsz és Buadpestre költözöl, az is migráció. Csak hogy tudd.
2021. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem am a vietnámi és kínai bevándorlók kedves emberek, nekem velük semmi bajom nincsen, többet is ismerek, boltot vezetnek. Rendesek velem, illedelmesek, megtanulnak magyarul, előzékenyek. Természetesen ez egy dolog, meg az is egy dolog hogy kell e hagyni hogy itt dolgoznak, vagy ingatlant vegyenek, én ebben semmi kivetni valót nem látok. Bárcsak minden migráns azért szeretne idejönni hogy ingatlant vegyen és vállalkozzon. Persze ez a szubjektív véleményem, lehet velem vitatkozni.


"a másik fideszes találmány az ukrán vendégmunkások, akik mára nem simán lefaragják a magyarok fizetését, hanem a cégek már nem vesznek fel magyar dolgozót, hanem hozatnak ukránokat."


Ebben a kérdésben már egy élesebb álláspontot képviselek, ugyanis építőiparban dolgozom, olykor ukrán munkásokkal is. Ez egy teljesen téves mantra hogy azért vannak ukrán vendégmunkások mert elveszik a magyarok munkáját és majd azok olcsóbban megcsinálják. Azért vannak ukrán vendégmunkások mert nincs annyi dolgozni akaró magyar, egyszerűen nem lehet egyetlen projektet manapság befejezni nélkülük, mert annyira nincsen ember. Általában alvállalkozók biztosítják a kézi munkásokat, a magyarokat pedig a nagyobb cégek alkalmazzák ahol fontos hogy ne egy állandóan cserélődő brigád legyen, hanem egy jól összeszokott társaság akik minőségi munkát csinálnak. NAgyon nagy értéke van egy magyar munkásnak aki jól is dolgozik, hidd el nem vesznek fel helyette egy ukránt sem. Ők csak a tölteléknek kellenek azokra a folyamatokra amire egyszerűen nincsen ember.

2021. nov. 16. 20:13
 5/12 A kérdező kommentje:

"Miért természetes az hogy migráció alatt az illegális migrációt érted? Ezt a fidesz propaganda pumpálja. Ha te videkén élsz és Buadpestre költözöl, az is migráció. Csak hogy tudd.


Ebben egyetértünk. Valóban a kérdésben az illegális migrációra gondoltam.

Csak már feltettem a kérdést mielőtt javíthattam volna.

2021. nov. 16. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha nem 160-180at fizetnének, hanem 3kilót, hidd el érdekes módon tömegek vállalnák be a melót.

meg persze ha nem lenne kötelező szombat, kötelező túlóra stb amit az ukránok bevállalnak.

2021. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A másik oldal meg a másik propagandát pumpálja, pont ez a probléma hogy nincsen róla értelmes párbeszéd, mindkét oldal csak savazza a másikat.


Szerintem egyik oldalnak sincsen teljesen igaza. Mi lehetne a megoldás szerintetek? Konkrét dolgokba belemenve. Nem is elsősorban csak Magyarországról van szó. Ott van pl ami most a Lengyel határon zajlik.

2021. nov. 16. 20:20
 8/12 A kérdező kommentje:

"ha nem 160-180at fizetnének, hanem 3kilót, hidd el érdekes módon tömegek vállalnák be a melót.


meg persze ha nem lenne kötelező szombat, kötelező túlóra stb amit az ukránok bevállalnak."


Bocsánat, de rosszul tudod, ugyanis nem 3 kilót keresnek. Egy betonos brigád munkásai egy magyar cégnél 500 felett keresnek nettó. Mondjuk nem is sajnálom tőlük, mert megérdemlik. Egy nehézgépkezelő is megkeres annyit. Hidd el, nap mint nap velük dolgozom. A szombatot-vasárnapot pedig önként vállalják be azokra a napokra pedig elvárják a túlóra pótlékot.

Többségük szép autóval jár, és házat építenek. Na ők vannak kevesebben és maradék kétkezi munkára kellenek az ukránok. Kényszerből vannak foglalkoztatva nem azért mert olcsóbbak lennének. A munkájuk meg szart sem ér.

2021. nov. 16. 20:26
 9/12 hypno ***** válasza:
53%

Az emberek bárhol a világon csak boldogulni szeretnének, és azt hogy hagyják őket békességben élni. Ez bőrszíntől, etnikumtól, vallástól teljesen független dolog.

Aki tud boldogulni ott ahol él, arról nem tudunk semmit, mert az marad a seggén ott ahol van.


Akinek nagyon nem osztanak lapot esetleg megtalálja egy háború, egy eszement diktátor, vagy valami hasonló, az pedig felkerekedik és keres egy helyet ahol végre békében élhet.

Ha nagyon a szopós végén van a cerkának, akkor bármerre indul nem látják szívesen, mert a világ békésebbik felén mindenkit utálnak aki kilóg a nagy szürke tuflák átlagból.

Azon szerintem most nagyvonalúan ugorjunk át, hogy milyen eljárások végén, de tételezzük fel, hogy végén a nyomorultnak sikerül találni egy országot ahol hagyják megállni és megpróbálhatja folytatni az életét.


Az első generációs migráns nem válogat. Minden szart megcsinál amit az őslakos nem és az utódai érdekében még azt is elviseli hogy nem veszik emberszámba.

A helyi suttyók, akik egyébként is másokban szokták látni a saját sikertelenségük okát - mert ők csak nem lehetnek hibásak - keresve sem találhatnának jobb bűnbakot.


Azoknak a nációknak van szerencséjük, akik békésebb korszakokban és kisebb számban érkeznek az új hazájukba.


Az emberiség történelme során folyamatosan jöttek mentek a népek. Attól, hogy technikailag fejlettebbek vagyunk, ez nem fog megváltozni.

2021. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahogyan ezt leírtad, ebben a formában igazából kikezdhetetlen. Ez a jóember pátoszos megközelítés. Ennek én ugyanúgy le tudom írni az ellentétjét megfordítva. Csak ez nem vinne senkit előrébb a megoldáshoz. Te a helyieket lesuttyózod, viszont gondolom az sem fair ha én meg le barbározom az ide igyekvőket. Ebben a látásmódban itt csupa gonosz irigy, rossz ember van míg a másik oldalon szegény menekülő beteg emberek akik csak végre békében szeretnének már élni és mindenhonnan tovább kell menniük mert elüldözik őket. Valószínű hogy egyik szélsőség sem teljesen igaz.
2021. nov. 16. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!