Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A migráció erkölcsi és gyakorl...

A migráció erkölcsi és gyakorlati megoldása eredendően egymással összeegyeztethetetlen?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le, ti miben látnátok a megoldást!


Egy informatív vitát szeretnék indítani. Ezért kérem hogy a válaszát mindenki szedje legalább kettő felé. Első részben hogy RÖVID távon, másod sorban HOSSZÚ távon miben látná a megoldást.


Kérlek titeket hogy érvekkel, mint sem indulatokkal/személyeskedéssel próbáljatok válaszolni. Mindenki meg van hallgatva. Mindenki véleménye egyformán fontos.


Legfontosabb hogy ha NEM ÉRDEKEL a téma, akkor nem kell kommentelni!


2021. nov. 16. 19:21
1 2
 11/12 hypno ***** válasza:
53%

#10

Lehet hogy nem jött le, de mindkét csoport esetében a nagy többségről írtam. Az átlag migránsról és nem a szélsőségről.

Ennek megfelelően nem általában a helyieket suttyóztam le, de a helyiek közül a suttyók azok akiken bármiféle jószándék megdől. Ők az előítéletesek és kirekesztők és a leghangosabbak...És nem az iskolázottságra, vagy lakóhelyre vonatkozik, hanem az emberekhez való hozzáállásra.


Érdemes megnézni az USA történelmét. Oda több hullámban érkeztek különböző nációk, és minden esetben ugyanazok a problémák kerültek elő. Az írek, németek, olaszok, zsidók, lengyelek, a behurcolt kínaiak ugyanúgy viselkedtek. Kolóniákba tömörültek, bandákat alakítottak az önvédelmükre, de aztán a sajátjaiknak is félni kellett ezektől, de végül nagyjából elsimultak a hullámok.

Mindenesetre érdekes kutatási terület.

2021. nov. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Értem, és szerinted a suttyó kisebbség halmazába kik tartoznak bele?

Hogyan kell nem előítéletesnek lennie egy suttyó magyarnak egy zöldhatáron átszökni próbáló illegális bevándorlóval szemben? Egyáltalán katonákon és rendőrségen kívül kivel találkozik Magyarországon egy migráns? (azokon kívül akiket persze embercsempészek hoznak). Szerintem minden magyar azt szeretné, meg lengyel is hogy csak a hatóság által engedélyezett módon jöjjön be minden idegen az országba. Akárhogy is, ez egy probléma, ahogyan az indiánoknak is probléma volt.(más dolog hogy ők sokat sajnos nem tehettek ellene).


Szerinted mi a baj például a magyar vagy a lengyel hatóságok határrendészeti munkájával? Ha van vele bajod. Kíváncsi vagyok.

Hogyan kéne, ha nem így?

2021. nov. 16. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!