Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok, hogy már a...

Mit szóltok, hogy már a Mikulás ünneppel kapcsolatban is a homoszexualitást erőltetik?

Figyelt kérdés
[link]

2021. nov. 24. 18:00
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
21%

"Ja legközelebb meg majd a mikulás hard gay throatfuck-ot fog lerendezni az óvodában mindezt főműsoridőben, és annak is tapsikolni kell, hiszen mennyire haladó szellemű ez a fényességes nyugat ugye..."


Az a baj hogy az ilyenek csak azt latjak amikor a liberalis oldal megy tul messzire. Az hiszik hogy a konzervativok szentek.

Bar hozza teszem hogy ez nalam siman turheto. Es mi van ha egy gyerek olyat lat hogy a mikulas meleg? Nem lesz az tole.


Ha valaki ettol "meleg lesz" annak a genetikajaban is benne van.

2021. nov. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
62%

Azt nem érti a többség, hogy a probléma nem az LMBTQval van. Egyáltalán nincs vele semmi probléma, részemről legalábbis, és még nagyon sokakat ismerek, akik támogatjuk az LMBTQ közösséget heterókként.

A reklámmal az a probléma, hogy olyan kontextusba helyez egy erősen szexualizált jelenséget, ahol ott annak nincs helye.

Ha nem a Mikulás, aki a gyerekek ajándékhozó kis "istenkéje", hanem egy - a témánál maradva - csomagküldő szolgálati dolgozó jönne a reklámban minden karácsonykor, majd több évre rá végre felvállalnák a reklám főszereplőjével a vonzalmukat, az egy boldog, felszabadító és kedves reklám lenne, és a Karácsony kapcsán is direkt jó volna.


A probléma ott van, hogy a reklám olyan dolgot akar szexualitással - nem tudok jobb szót - "megszentségteleníteni" amit egyszerűen nem volna szabad. Dühöt vált ki az emberek többségéből, nem éri el azt a hatást, hogy ettől jobban fogja bárki kedvelni az LMBTQ embereket.

Nyilván senki nem lesz meleg egy reklámtól, de a másik oldala meg az, hogy vajon, ha valakiben van pl: némi kismértékű gay hajlam, vajon tényleg az a legjobb megoldás, ha ezt kihozzuk belőle? Tényleg ettől lesz jobb az élete, hogy úgymond legitimálva van, ami nem is olyan lényeges tényező nála? Mivel nem vagyok érintett a témában, erre nincs rálátásom, a kérdés nem provokáció.

2021. nov. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
78%

"Nyilván senki nem lesz meleg egy reklámtól, de a másik oldala meg az, hogy vajon, ha valakiben van pl: némi kismértékű gay hajlam, vajon tényleg az a legjobb megoldás, ha ezt kihozzuk belőle?"


Szerintem a homoszexualitas olyan mint pl. a magassag, alapbol bele van kodolva az egyes szemelyek genjeibe. En gyermekkent soha nem lattam ket ferfit egyutt, raadasul nagyon szegeny es regimodi csaladban nottem fel es megis meleg lettem.

Kamaszkent probaltam heteroknak szolo tartalmakat nezni de nem valtoztam toluk. En probaltam valtozni, de nem ment.


Az allatoknal is elofordul homoszexualitas, ok nem neznek meleg mikulasokat.

2021. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
74%

"A probléma ott van, hogy a reklám olyan dolgot akar szexualitással - nem tudok jobb szót - "megszentségteleníteni" amit egyszerűen nem volna szabad"

Nem a szexualitással, hiszen nincsen semmilyen szexuális utalás a reklámban. A szerelemről szól, ami rengeteg kisgyerekeknek szóló mesében szerepel, és jó esetben a gyerek otthon is látja megvalósulni a szülei között. És az élet normális része (ahogy amúgy a szex is), nem pedig valamilyen bűnös dolog.

Én értem, hogy ha valaki azt mondja, hogy az ő Mikulás-képébe nem fér bele, hogy a Mikulás szerelmes legyen (akár nőbe, akár férfiba), mert igazából az enyémbe se fér bele. Rengeteg olyan mikulásos mese van, amitől a fejem fogom, mert hiába lehet sok értelmezése egy Mikulás-karakternek, azért nekem ez nagyon nem szimpatikus. Ettől még nem gondolom, hogy olyan különösebben megszentségtelenítő cselekmény lenne az, hogy a Mikulás szerelmes lesz.


"Nyilván senki nem lesz meleg egy reklámtól, de a másik oldala meg az, hogy vajon, ha valakiben van pl: némi kismértékű gay hajlam, vajon tényleg az a legjobb megoldás, ha ezt kihozzuk belőle?"

Ha van valakiben egy kismértékű gay hajlam, akkor tényleg az a legjobb megoldás, hogy elnyomatjuk vele? Nem értem.

Aki számára mondjuk elhanyagolható tényező az, hogy ő amúgy vonzódik a férfiakhoz is, mert van egy erős preferenciája a nők felé (mondjuk biszexuális), vagy esetleg csak kíváncsi arra, milyen lehet egy férfival együttlenni, annak lehet, hogy tényleg nem változik nagyban az élete mindenképp talál magának egy nőt, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak.

Viszont lehet, hogy az a pár százaléknyi "gay" hajlam pont arra elég, hogy beleszeret egy férfiba, nem meri neki elmondani, és hónapokig fog szenvedni, amíg sikerül elfelejtenie. Vagy örök szégyenben fogja leélni az életét, mert tudja, milyen vágyai vannak, de nem meri elfogadni azokat.

Senki nem mondta, hogy mindenkinek, aki egy kicsi vágyat is érez az iránt, hogy egy férfival legyen együtt, homoszexuális kapcsolatban kellene megtalálnia a boldogságot. Csak annyit kér mindenki, hogy fogadja el a társadalom, hogy vannak olyanok, akik így működnek. Az átlagember életére továbbra se lesz semmilyen hatással ez, viszont rengeteg emberéletét könnyítenénk meg az elfogadással, rosszabb meg a világon senkinek nem lesz tőle. Akkor meg?

2021. nov. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
73%

Azt felejtik el sokan, hogy több hirdetésben, plakáton, reklámban vagy filmben jelent már meg valóban szexualizált, heteroszexuális Mikulás, adott esetben akár félmeztelenül, mellette szexi női krampuszokkal. Ez valahogy nem sérti az embereket, ettől nem féltik a gyerekeket, illetve fel sem tűnik nekik. Adott esetben még jópofának is tartják.

Rendben, ne legyen a reklámokban ilyesmi, de akkor nem kell ez az álszentség és kettős mérce sem.

2021. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!