Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elvándorlás helyett MARADÁSRA...

Elvándorlás helyett MARADÁSRA mi motiválja (v. motiválHATja) azon közéleti személyeket (tanárok/újságírók, stb), akik a borzasztó életkörülmények ellenére maradnak szülőföldjükön és segíteni próbálnak magyar honfitársaikon? Kárpátalja/Erdély/Vajdaság

Figyelt kérdés

A napokban olvasgattam visszafelé különböző kiírásokat és sokan írják Kárpátaljára/Vajdaságra, hogy rettenetes életkörülmények vannak, így egyáltalán nem csoda, ha el akarnak onnan menni. Nem csak a magyarok, még ukránok és szerbek is.


Ugyanakkor ezek ellenére van néhány (főként) közéleti személyiség (tanárok, színészek...), akik igenis maradni szeretnének és még segíteni is próbálnak ottani magyarjainkon.



2021. dec. 11. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Hazaszeret
2021. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És Magyarországon?
2021. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
a nyelvtudás hiánya,,,semmi más.
2021. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű csak úgy nekiugorni a vakvilágnak és mindent hátrahagyni.
2021. dec. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pedig utolsó ezen országokból (főképp Kárpátaljáról és a Vajdaságból) szinte mindenki vagy el akar jönni (lehet éppen hozzánk Magyarországra, de mennek Csehországba, Németországba is), vagy rengetegen már el is jöttek!


Éppen ezért olyan rendhagyó számomra, hogy van egy-két nő, illetve egy kevés férfi, akik nemcsak maradnak és kiállnak a maradás mellett, de még úgy ahogy tudnak segítenek is az ottani, tehát a többi kárpátaljai/vajdasági magyarokon.


Hármas, ez nem teljesen tiszta, mire gondoltál pontosabban?

2021. dec. 11. 21:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Erdélyben nem tudom, hogy milyen a jelenlegi helyzet elvándorlás-maradás tekintetében. Talán ott jobb valamivel.
2021. dec. 11. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:

5 Én délvidéki (vajdasági) vagyok, azok, akik kiálnak a maradás mellet, azt is figyelembe veszik, hogy a családot a barátokat hátrahagyni nagyon lélekromboló tud lenni, nekem sok ismerősöm dolgozik Nyugaton és szinte kivétel nélkül hazajönnek, ha van néhány nap szabadságuk, hiszen ők az itthoni emberekkel érzik jól magukat oda csak dolgozni mennek. Cseszheti az ember, azt, hogy 5-ször annyit keres mint itthon, ha egyszer abban a közegben nem érzi jól magát, hiszen mindenki a saját kulturális közegében érzi komfortosan magát.

Közhely de igaz: A pénz önmagában nem boldogit, a pénzből csak anyagibiztonságot tudsz teremteni magadnak és a családodnak, de boldogságot nem!

Amúgy az én értelmezésemben a ,,rettenetes életkörülmények" nem azt jelenti, ami itt a Vajdaságban van, persze ez szubjektiv, hogy ki mit ért alatta.

2021. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!