Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen tényleges hátrányai...

Milyen tényleges hátrányai vannak a nyugatnak?

Figyelt kérdés
Az lmbt-n kivűl még miért nem éri meg nyugatra költözni?

2021. dec. 25. 17:28
1 2 3 4 5 6
 31/53 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szeretik terjeszteni a propagandájukat, de mondjuk ki nem?
2021. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:

27


Szerintem nem jártál még kint, mert rengeteg problémával is jár a kintlét. Nem olyan szirupos-cukormázas a kinti élet, ahogy itt páran összehazudozzák. A tetőfedés kint hiányszakma, de ha nem "nyugati színvonalú" embertelen munkásszállón akarsz pihenni munka után, akkor bérelsz lakást. Ami lehet olcsó, de az olyan is (szó szerint mint egy pince), vagy drágább, de akkor a fizetéseden matekozni kell. Jól megfizetnek, de ha valami normálisra vágysz kint (normális szállás, ehető nem konzerv étel pl) akkor nagyon el tud fogyni az a "hihetetlenül jó" fizetés. Hollandiában pl teljesen hidegen hagyta az embereket, hogy nagyon jól beszélek angolul, és középfokon németül, és van érettségim és 2 szakmunkás végzettségem. Idegen vagy, ezt éreztetik is, pont.

De az számomra teljesen megdöbbentő volt pl Angliában, hogy kora este már nem ajánlották, hogy metrózzak, meg éjszaka csak nagyon sietve tankoljak a benzinkutakon. Erre mondta nekem az egyszeri angol, hogy "majd meglátod".Egyébként Angliában az egészségügyi rendszert nem ajánlom senkinek. Olyan, mintha sárkányfűárus lenne a legtöbb háziorvos, és egyszerűen nem hajlandóak elküldeni vizsgálatokra (2 nap alatt 4x kezdett vérezni az orrom, és letudta az orvos annyival, hogy sokat kávézok, holott nem iszom kávét).


Nyugaton tényleg bármit megtehetsz, megvehetsz, de nem mindegy, hogy milyen munkával, ezt sokan elfelejtik hozzátenni. Hiába hiányszakma kint sok szakmunka, de legalább annyira lenézik kint a szakmunkásokat, mint itthon.

2021. dec. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
88%

#32


Nem tudom kikkel mentél ki.

De nekem kint a fizetésemhez képest messze sokkal kevesebbet kell fizetnem albérletre, mint Magyarországon. Kint ez olyan 20%, míg Magyarországon olyan 60%. Azért van különbség.


Éttermeket Magyarországon sem engedhettem meg. A Lidl, Aldi meg Jan Linders árban kb ugyanannyi mint amennyi Magyarországon volt, plusz sok más itt igazából még olcsóbb is. És nem panaszkodom a minőségre.


Egyébként meg én nem tapasztaltam, hogy annyira lenéznék a szakmunkásokat. Legalább is sokkal kevésbé, mint Magyarországon. Magyarországon konkrétan nőknél jelent kizáró okot ismerkedésnél. De itt nyugodtan le tudsz ülni egy asztalhoz szakmunkásként is (feltéve ha kulturált vagy, ami sajnos sok magyarra nem mondható el, a rengeteg teljeskiőrlésű miatt).

2021. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Később kel fel a nap.
2021. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

33


Voltam kint csoportban, és voltam kint teljesen egyedül, és voltam kint nyugati cégek szervezése által is. Az albérlet pedig akkor a gazdaságos, ha 3 tűrhető természetű ember összefog (több nem ajánlott a súrlódások miatt nemzetiségtől függetlenül) és közösen fizetnek egy elfogadható méretű és komfortú lakást. Ellenkező esetben a saját igényeidből kell leadni ha tetszik ha nem, és megismerheted, hogy milyen "fantasztikus" is az amikor jobbról és balról is indiai vagy pakisztáni szomszédaid vannak pl Manchesterben. Szóval ha adott az a 3 fő, akkor van a legnagyobb esélyed sok pénzt félrerakni, ha a munkád is olyan, amiért jó pénzt kapsz. De hozzátenném, hogy az elvárt munkaidő általában 12 óra a legtöbb helyen ami olyan szakmunka mint az enyém heti 6 nappal számolva.

A kinti jobb éttermek pedig árban - pl Antwerpenben a 4 csillagos Bourla étterem - drágábbak mint az itthoniak. Egy húsos főétel (sertés, marha és baromfi) kb 28-32 euro. Azért ez elgondolkodtató.

Én meg NEM akartam tapasztalni, hogy miként néznek kint is a kétkezi munkásra, és bizony a csalódás óriási volt. A bátyám pl a svédeknél heggesztő és munka utána svédek teljesen külön vonulnak, nem is akarnak velük beülni sehová beszélgetni. Vicc, hogy én ugyan ezt tapasztaltam Hollandiában. Sajnos azt kell mondanom, hogy az átlag nyugati legalább olyan tapló vagy még taplóbb, mint az itthoni magyarok.

2021. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
100%

#35


Hollandiában heti 40 óra a munkaidő. Ha te több mint 45 órát dolgozol hetente arra limit van. Heti 50 órát dolgozni több héten keresztül pedig konkrétan törvényellenes. Ezek le vannak írva mind részletesen a government.nl oldalon is.


Azt, hogy külön félrevonulnak azt én egyszer nem tapasztaltam meg. Munka után csak azért van külön a holland a nem-hollandtól mert nem beszélik egymás nyelvét. Azok a nem-hollandok, akik viszont beszélik a hollandot ugyanúgy egy asztalnál ülnek velük.


És messze nem tapasztaltam akkora lenézést. Magában a társadalmon belül sincsenek eleve akkora különbségek. Pl én egyetlen egyszer sem láttam csövest vagy kéregetőt, miközben Budapesten naponta több tucatnyit láttam.

2021. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

35


Az egy dolog, hogy le van írva, de az is, hogy jogom van munkaruhához, fémbetétes munkavédelmi cipőhöz, továbbá 1 hónappal előre tudnom kell a munkaidőmet. Na ebből nem teljesül semmi, vagy csak részben. Időnként még az utalás is késett.

Mi az, hogy nem beszélik egymás nyelvét és ezért vonulnak külön? Közös nyelv az angol, és meglepetésemre sok holland nem beszéli. Sok holland beszél németül, de a kiejtésük viszont borzalmas.

Te milyen szakmában dolgozol/dolgoztál kint?

2021. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

#37


A holland nem beszél lengyelül, a lengyel nem beszél hollandul. Így értve nem beszélik egymás nyelvét.


A közvetítőnyelvet, az angolt nyilván mindenki beszéli (kivéve a magyarországi teljeskiőrlésűeket, mert azok még a magyart is törik) és amikor egymással beszélnek nyilván értik egymást. De a hollandok nem fognak egymás közt angolul kommunikálni ahogyan a lengyelek sem fognak maguk közt. Ezért kerülnek külön asztalhoz.

Viszont mint írtam azok a nem-hollandok akik tudnak hollandul viszont gond nélkül a hollandokkal egy asztalnál társalognak. Ezt láttam.


Munkaruhát meg bakancsot nekem az első nap adtak, meg ahogy hallottam rögtön adnak. Noha nem ingyen általában, hanem utólag vonnak le 20-30€ a fizetésből.


Részleteket csak privátban írok. Nyilvánosan nem, mert túl sok a rosszindulatú bunkó paraszt (mint úgy alapvetően Magyarországon).

2021. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

"Hollandiában pl teljesen hidegen hagyta az embereket, hogy nagyon jól beszélek angolul, és középfokon németül, és van érettségim és 2 szakmunkás végzettségem."


Mert ez miért akkora nagy teljesítmény hogy ne hagyjon hidegen akárkit? Nyelvvizsgát meg érettségit meg ilyen hülyeségeket sehol se kérnek max továbbtanuláshoz. Mindenhol azt számít hogy milyen munkát tudsz végezni, a szakmádról meg nem írtál semmit szóval ez így kevés hogy ez alapján mondja valaki azt hogy nyugaton sz@r az élet.

Azt meg nem tudom ki mondta neked hogy késő este ne metrózz Angliában. Én gyakran éjfél körül érek haza vagy még később és semmi veszélyt nem tapasztaltam soha, főleg hogy tele van kamerázva minden és van rendőri jelenlét ott ahol kell. Ugyanezt nem biztos hogy el tudnám mondani mondjuk otthon a Blahán vagy akárhol.

Én Angliában vagyok mondhatni átlagos fizetéssel, nem dolgozom szarrá magam és hetente többször tudok étteremben enni ha akarok anélkül hogy túlzottan megviselne anyagilag.

Annyi igaz hogy mi is 4en lakunk egy házban hogy elfogadható legyen a lakbér ránk eső része, de ugyanez a folyamat már Pesten is zajlik egy pár éve az aránytalan albérletárak miatt.

Ferdítitek itt a valóságot összevissza de nyugaton akkor is jobban boldogul aki akar, otthon meg csak az aki tud.

2021. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Ja és senki nem nézi le a szakmunkásokat, ez csak a te fejedben van
2021. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!