Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen tényleges hátrányai...

Milyen tényleges hátrányai vannak a nyugatnak?

Figyelt kérdés
Az lmbt-n kivűl még miért nem éri meg nyugatra költözni?

2021. dec. 25. 17:28
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

39


Ezzel csak arra céloztam, hogy légy akármilyen képzett, és beszélj nyelvet, az még nem feltétlenül bontja le a képzeletbeli falakat külföldön. Azzal meg tele a hócipőm, hogy a saját tapasztalataimat rögtön ferdítésnek hazudozzátok, mert nem csupa gyönyörű dolgokat írok a nyugati körülményekről. Az uncsitesóm Magyarországon dolgozik gépbeállítóként, és simán meg tud élni, félre is tud rakni. Most akkor kérdezzem meg, hogy igazából ezt a megélhetés dolgot kik is szúrják el? Mert ezek szerint én és ti is, hogy ami otthon másnak megy, nekünk nem. Helló valóság.

2021. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

Nem ismerhetjük unokatesód körülményeit. Ha tud félretenni akkor nagy eséllyel nem albérletben él ami hatalmas előny lehet, vagy esetleg ki van békülve egy szerényebb falusi élettel, de ez nem feltétlenül jelent színvonalas életet.

Amúgy ugyanezt fordítva is lehetne mondani, te mit szúrtál el hogy nem jött be a nyugat másnak meg igen? Na ugye, mindenki más helyzetben van és próbálja a legjobbat kihozni az adott lehetőségekből, amit össze se lehet hasonlítani otthon és nyugaton.

2021. dec. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:

42


Nekem olyan szempontból nem jött be a Nyugat, hogy kint nem az fogadott, mint amit itthon reklámoznak és összehazudoznak egyesek a Nyugatról. Lett pénzem, de micsoda körülmények árán és szívásokkal? És ilyen tapasztalatokkal nem vagyok egyedül.

Az uncsim Debrecenben él egy 2.5 szobás panelban, aminek a törlesztője a jövő év után jár le. Na most itt felmerülhet a kérdés, hogy ki mit tart színvonalnak?

2021. dec. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Senkit se az fogad, magadnak teremted meg, keresed a lehetőségeket, ami lehet hogy évekig fog tartani, lehet csak pár hónap de a lényeg hogy a lehetőség ott van és csak rajtad múlik hogy összejön e vagy nem. Ugyanez a helyzet otthon is csak kb 10x olyan nehezebb a korrupció miatt. Én nem hazudozok, csak kijavítottam a hülyeségeket amiket írtál.
2021. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

44


Már bocs, de semmiről nem derült ki, hogy hülyeség. Munkaidőkeret túllépés létező jelenség, hiányos munkaruha létező jelenség, késve érkező munkabér létező jelenség, pökhendiség létező jelenség.

2021. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%

#45


Hollandiában az idő túllépése 40 óra fölött számít. 45 vagy afölött meg már egyenesen nem normálisnak tartják és adnak is rá jóval magasabb órabért.


Ellenben Magyarországon a fizikai munkákban vagy random építőipari munkákban a heti 50 óra az átlagos, és ugyanannyi órabért fizetnek mind az 50 órára.


A munkabért kötelesek minden hónap 15-ig átutalni. Ha nem teszik meg, senki nem akadályoz meg benne, hogy feljelentsd őket.


Hollandiáról sokat tudok, mivel itt élek. De azt elismerem Anglia nem olyan leányálom, mert rengetegen jönnek át onnan ide, mert állítólag már nem olyan jó ott. Bár én sose voltam még az UK-ban.


Számomra, az a színvonal, hogyha a lakbér+kaja+egyéb minden más kifizetése után félre tudok tenni. Magyarországon ez nem sikerült. De külföldön ugyanannyi energia befektetéssel, magasabb életszínvonalon és kevesebb munkával minden kifizetése után még bőven félre is tudok tenni.

2021. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

46


Igen tudom, hogy mi az ami szabályos és mi nem. De az nem hülyeség, hogy Nyugaton is sok helyen köpnek az ilyen szabályokra. Ezt magyaráztam az előbb is.

2021. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

#47


Akkor pereld szét őket ennyi. Azt írtad tudsz angolul, akkor mi a baj?


Az ilyenek miatt mint az igénytelen románok (zömében moldvaiak) meg te húzódik le a munkaerőpiac. Mert amíg a románok meg a teféléd bármit megengednek a munkaadóknak addig azok amíg csak lehet fillérekért fognak dolgoztatni és ott fognak átvágni ahol csak tudnak.

2021. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

48


Már bocs, de miért is kéne szétperelnem őket, amikor előttem írtátok, hogy a Nyugat az egy igazi tündérkert? Ott aztán nem fordulhat elő semmi ilyen, igaz? Hát de. Ezen nem kell fennakadni, ha valóban kint dolgozol, mert ez a világon mindenhol előfordul. De miért sért ennyire, ha valakinek voltak kint rossz tapasztalatai?

2021. dec. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

#49


Egyből holland cégnél dolgoztál vagy magyar/román/nigériai stb munkaközvetítőn keresztül mentél? (Mert utóbbi esetében nem lepődöm meg semmin)

2021. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!