Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A liberálisok miért hülyézik...

A liberálisok miért hülyézik le a briteket, amiért kiléptek az EU-ból?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 16:11
1 2 3
 11/22 hypno ***** válasza:
76%

A Brexitet - nagyon leegyszerűsítve - a royalista nyuggerek szavazták meg, akik a demens agyukkal azt képzelték, hogy ettől majd ismét brit birodalom lesznek.


Az egész népszavazást csak azért írták ki, mert David Cameron elszámolta magát. Azt hitte, hogy az emberek a bennmaradásra voksolnak.

Aztán a britek úgy léptek ki az EU-ból, hogy az a népszavazás még csak nem is ügydöntő. Semmire nem kötelezi a kormányt és a koronát.


Én azt mondom, hogy szuverén országként megtehették, megtették, lelkük rajta.

Én meg szuverén emberként simán tarthatom őket emiatt idiótáknak.

2022. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
De még igazán komoly érveket nem hallottam arról, hogy ez most miért jó vagy rossz a briteknek. A liberálisok inkább csak ki szokták jelenteni, hogy aki nem EU-párti, az hülye, de ennél valami konkrétabbra lennék most kíváncsi.
2022. jan. 9. 19:44
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
12 A 9 válaszban leírtam, mit szeretnél még?
2022. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 MDaniel98 ***** válasza:
80%
Jelenleg már nem kapnak EU-s támogatásokat, viszont még mindig rengeteg pénzt fizetnek be a közösbe. Akárhogy is, de ez nekem nem tűnik olxan jó üzletnek.
2022. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Jó, de mondjuk hosszabb távú hatások? Mi előnye van, ha valaki nem EU-tag?
2022. jan. 9. 20:54
 16/22 MDaniel98 ***** válasza:
100%
15# Nem kötik az EU-s szabályok, azzal köt egyezményeket akivel akar stb.
2022. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, a nem EU-tagság előnye a függetlenség, de kb ennyi. Nem megfelelő kormány esetén, az emberek szempontjából ez is inkább hátrány. Gazdaságilag egyáltalán nem éri meg, a közös piac mindenkinek előnyös, ők ebből most kimaradnak, így csökken a versenyképességük, illetve a világpiacon elfoglalt jelentőségük.

Ne csinálj ebből liberális/nem liberális kérdést, mert nem csak a liberálisok szerint volt ez egy elhibázott döntés.

2022. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%
#9 Akik a Brexitre szavaztak, azok nyilván nem ezt szerették volna, csak nem tudták, hogy az EU-ból nem lehet kilépni.
2022. jan. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Mivel kb. csak negatívumot tudtak összehozni.

Már tucatjával vannak olyan videók a youtube-on is, ahol megkérdeznek vállakozókat, hogy mi történt velük a brexit óta.


Általában elmondják, hogy azért szavaztak a brexitre, mert azt ígérték ,hogy új piac nyílik meg előttük, több lesz a profitjuk. Ezzel szemben elmondják, hogy elvesztették azokat a szerződéseket is, amik az EU többi országába szóltak, mivel a papírmunka annyival bonyolultabb lett, hogy inkább más partnert keresnek az EU-s cégek.


Ezt nem lehet máshogy jellemezni, mint hülyeség. Beetették a választókat hamis ígéretekkel és most sokan szívnak miatta.

2022. jan. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem.. Ez nem liberális vagy akármi kérdése.

(Te végeztél közvélemény kutatást és szavazatok szerint a többség liberális? Nem hiszem..)

Ki így, ki úgy értékeli, véleményezi.

Több céggel állunk kapcsolatba onnan, erősen lecsökkent a rendelt tételek száma, jócskán felmentek az árak. Nem akarok raktárt feltölteni vele.

És ennek semmi köze a liberalizmushoz, ez egyszerű financiális kérdés, azon túl, hogy a garanciális ügyintézés is nyögvenyelős lett.

2022. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!