Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire tartjátok reálisnak,...

Mennyire tartjátok reálisnak, hogy Bosznia-Hercegovina széthulljon a közeljövőben?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapokban egyre több hírt lehetett hallani arról, hogy a Boszniai Szerb Köztársaság igencsak harsányan kardoskodik a Boszniától való függetlenség mellett. Több határozatot is elfogadott a parlament és több szövetségi hatáskörbe eső ügyet is a saját kezükbe akarnak venni. Mit gondoltok, tényleg széthullik darabjaira az ország vagy ezek a kezdeményezések hamar kifújnak, mint a korábbiak? Illetve ha mégis végbemenne az ország szétesése, akkor az szerintetek vérontáshoz vezetne, mint 90'-es években, vagy békésen menne végbe?

2022. jan. 13. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már megmondtam a 90-es években, csak abbamaradtak a harcok de véget nem értek.
2022. jan. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akar ott senki bajt, létezik amúgy ilyen ország is?(ezt arra értem hogy vannak olyan elfeledett, mostoha sorsú helyek, amik valahogy működnek de az emberek élete nulla)
2022. jan. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Látok rá esélyt
2022. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Fel lehetne osztani, úgy hogy a nyugati horvát részt csatolják Horvátországhoz


Cserébe viszont Horvátország lemond a Dubrovnyikról és a délre eső tengerpartról. Viszont megszűnne az északabbra lévő bosnyák tengeri kijárat.


Az észak-keleti részt Szerbiához csatolnák a maradék pedig lenne Bosznia

2022. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én nem látok rá esélyt, bár az igaz, hogy Bosznia egy mesterségesen létrehozott nem túl stabil vagy jól működő állam, szerintem Dodik csak a feszültséget akarja kelteni.
2022. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem valószínű.

Nehéz lenne felosztani.

Hiába nézzük az adatokat hogy ez a rész bosnyák, a másik meg szerb és fel lehetne osztani.

De nem így van, hisz a bosnyák részen rekedne mondjuk 10%nyi szerb és fordítva.


Külföldnek érdeke hogy a háborúzás és népirtás után, nyugodt legyen a viszony a balkánon.



Egyébként #4-es!

Horvátország mondjon le Dubrovnikról?

Az ottani lakosság 96%nak horvát az anyanyelve. Kb 5%nyi a kisebbség ott

2022. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 Cserébe többször akkora horvát területeket kap Dubrovnik helyett.

Persze nyilván nem fog lemondani, mert a boszniai rész nem tengerpart


De hát valamit valamiért és mindenkinek kéne engedni...

2022. jan. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Értem én a gondolatmenetedet, de ilyen nincs.


Ha felosztanák Boszniát akkor az volna a cél hogy ne 3 nemzet osztozzon 1 országon.

Ebbe nem férne bele hogy Horvátország lemondjon egy olyan városról ahol 96%nyi horvát él.


Értem én hogy Bosznia kis kijáratát a tengerre el lehetne cserélni, de ez felesleges. Ez inkább csak formalitás, természeti adottság. Nem minden a tengerpart.

2022. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Neum, BiH egyetlen tengerparti települése gyakorlatilag elhanyagolható kereskedelemmel, bevétellel bír, ergo az ország a gyakorlatban tengerpart nélküli.


Amúgy előbb lesz ebből EU-tagság, mint osztogatás.

2022. jan. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát valami történni fog annyi biztos, hisz BH nem életképes állam, ezt mindenki belátja...

9-es

Ha az EU ilyen ,,országokat" venne fel, akkor kb az EU heteken belül megsemmisülne, ne vicceljünk már... :D

2022. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!