Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen előnyei vannak a mai...

Akitakarsz kérdése:

Milyen előnyei vannak a mai világban az elektori rendszernek?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy miért alakult ki, de szerintem mára már teljesen értelmetlen, viszont könnyen nyerhet olyan jelölt aki kevesebb szavazatot kapott összességében ( 2016-ban Trump 3 millióval kapott kevesebbet ami azért elég nagy szám)


Véleményem szerint elég elmaradott rendszer és bizonyos szempontból nem túl demokratikus



2022. jan. 16. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem csak érthetetlen, hanem rossz.

Mint ahogy sok más is, pl.

az angolszász jogrendszer helyett jobb a római jogrendszer.

a mértékegységek átvétele


Szerintem is módosítaniuk kellene az alkotmányon, de ez náluk a legkörülményesebb.

2022. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kevesebb szavazattal is lehet(ett) nyerni igaz.

Vedd figyelembe viszont, hogy vannak stabilan demokrata és stabilan köztársasági államok. Ahol emberemlékezet óta a demokraták nyernek, ott nem tölt el egy köztársasági másfél órát szavazással azért, hogy a demokrata jelölt ne 60 %-ot kapjon, hanem csak 59,999999%-ot és demokrata sem biztos, hogy szavaz azért, hogy a jelöltje 60,00000000001%-ot kapjon. Ugyanez megvan fordítva is.

Csak az országos szavazásesetén lehetne biztosan többségi választást tartani.

2022. jan. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Semmi. Az USA a világ elmegyógyintézete. Ne keress ott semmit, aminek értelme lenne, vagy ne lenne káros. Annyi értelmet találsz ott, mint 3 hónapos kínai csecsemőt a Csillag börtönben.
2022. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
84%

Nekik megfelel ez a rendszer.

És a kétpárti rendszerben valójában működik is.

Hogy szerintünk rossz? Pont lesz.rják.

2022. jan. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az már igaz, mert az se tudják, hogy mi az... hogy jó-e nekik, vagy csak nem tudják, hogy van-e más, ill. kényszerből alkalmazkodnak, az nem ugyanaz.
2022. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Szerintem tradicionális okai lehetnek hogy az USA hivatalosan föderáció, vagyis tagállamok összessége és úgy logikus hogy a tagállamok választják meg az elnököt elektorok útján. De amúgy ma már lenne erre jobb rendszer is, csak az amerikaiak szeretik a hagyományokat, főleg jogrendszerben
2022. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy megváltoztassák az elnökválasztás menetét, alkotmányt kellene módosítani, ahhoz pedig pont ellenérdekelt SZEMÉLYEKNEK kellene azt támogatni hatalmas többséggel.

Tehát egyáltalán nem az a kérdés, hogy megfelel-e nekik.

2022. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a legutóbbi két választás eredményét és jelöltjeit elnézem, szerintem még a sorsolás is jobb lenne.
2022. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hypno ***** válasza:
100%

#8


Legalábbis izgalmasabb.

2022. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Akkor még volt értelme amikor bevezették, ma már szükségtelen és más jellegű választási rendszer kellene, de ez gyakorlatilag kizárt, hogy megvalósuljon, mert ehhez a republikánusok és a demokraták széleskörű egyetértésére volna szükség, ami ebben az évszázadban nem fog megvalósulni.
2022. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!