Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államoknak és...

Az Egyesült Államoknak és nyugati szövetségeseinek nem lesz kínos, ha Oroszország mégse rohanja le Ukrajnát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy most már lassan 2 hónapja szinte napi szinten hangoztatják, hogy Oroszország katonai inváziót fog indítani Ukrajna ellen. Nem lenne nekik nagy pofáraesés, ha ezek után az oroszok egyszer csak elvonulnának az ukrán határtól anélkül, hogy bármilyen agressziót is elkövettek volna? Hiszen az amerikai hírszerzés többször is azt állította, hogy bizonyítékai vannak arra, hogy az oroszok agressziót készítenek elő Ukrajna ellen. Nem tűnne úgy ezek után, mintha csak szándékosan szították volna a feszültséget?

2022. jan. 23. 23:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azon a véleményen vagyok, hogy nem hiszem. Hiszen ha kivonulnak akkor az azt jelenti, hogy megkapták azt amit akarnak. Putyin amúgyis sakk táblaként kezeli ezt az egész politikát, amiben lehet igaza van. De szerintem semmiféleképpen sem lenne gáz. Nekünk civil embereknek meg jobb lenne, mert nem kéne attól tartanunk, hogy európában háború tör ki, illetve akár világháború a jelenlegi pandémiai helyzet okozta válság miatt. Akárhogy nézem csak jobb lenne ha Oroszország hagyná Ukrajnát.
2022. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha az oroszok nem támadják meg az ukránokat, akkor a nyugati fenyegetések miatt visszakozott. Legalábbis nyugaton ezt fogják mondani. Az orosz csapat összevonás az ukrán határtól 200km-re van, olyan, mintha a szlovákok attól tartanának, hogy a debreceni lövész dandár egyszer csak lerohanja őket és meg sem áll Pozsonyig.
2022. jan. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz kínos, - mert ezeknek egyre vastagabb a bőr a pofájukon! A legszélsőségesebb esetben is fenéken billentenek - érdemeik elismerése mellett - pár tanácsadót, de odáig soha nem fognak "lealacsonyodni", hogy megkövessenek bárkit is a személyre szabott hülyeségeik, vak gyűlölködésük okán!
2022. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MDaniel98 ***** válasza:
77%
Hát nem tudom, ha én az orosz elnök lennék, és mondjuk valóban le akartam volna rohanni Ukrajnát, de az ellenségeim még a támadásom előtt tisztában lennének ezzel, sőt még azt is tudni vélik, hogy hol és mikor fogok támadni, tuti nem tenném meg. A nyugat pedig szerintem már nem foglalkozik azzal, hogy ez kínos-e nekik vagy sem, a lényeg az, hogy elérjék a céljaikat.
2022. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Az oroszok nem fognak csak úgy elvonulni az ukrán határról.


Putyinnak céljai vannak ezzel az erődemonstrációval, és ha nem kapja meg, amit akar, akkor nem fog elvonulni, mert ez pofára esés lenne neki.


Az is nyilvánvaló, hogy amit követel a Nyugattól, az teljesíthetetlen - vonuljon vissza a NATO a 97-es bővítés előtti határok közé?

Azaz vonjon ki minden NATO erőt Lengyelországból, Romániából, Horvátországból, Magyarországról, Szlovákiából, Szlovéniából, Csehországból, Lettországból, Litvániából, Észtországból, stb? :D


Ez a NATO-nak lenne akkora pofára esés, hogy szó sem lehet róla.


Ezt Putyin is pontosan tudja.


Namármost, összegezve a helyzetet: Putyin odarak az ukrán határra egy ~százezres haderőt, és olyan követeléseket fogalmaz meg, amiről tudja, hogy teljesíthetetlenek.

Ebből számomra logikusan az következik, hogy orosz részről eldöntött tény, hogy Ukrajnában beavatkozás lesz.

A beavatkozás mikéntje az persze kérdéses, ugye 2014-ben sem avatkozott be az orosz hadsereg hivatalosan, csak szabadságon lévő orosz katonák önkéntesen.. :D

Én azt prognosztizálom, hogy a Donbas és Lugansk régióban ki fog robbanni egy komolyabb mértékű konfliktus a szakadárok és az ukrán haderő között, ez már okot adhat a ruszki beavatkozásra.

2022. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A NATO által tett ígéreteket nem a Putyin szegte meg, rúgta fel egyoldalúan és már eddig is számos olyan "apróságra" legyintett rá - úriember módjára, - amely más vezetőknél azonnal kiverte volna a biztosítékot! Nyitott kérdés csak az volt a közelmúltig, hogy mi lesz az, ami már az ő ingerküszöbét is megüti, - nem kell csodálkozni, hogy az egyre pofátlanabb "araszolgatás" eredményeként felállt és "rá csapott az asztalára"! -Persze most, hogy ez megtörtént, lehet ismét újjal mutogatva vádaskodni! Nem kell egyik oldalt sem sajnálni, de a provokációnak van az a szintje, amely előbb-utóbb nyílt lépéseket vált ki az ellen oldalból, - nincs mit csodálkozni ezen!
2022. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Rohadtul felesleges ezen rugózni, hogy ki a hibás, meg ki a f-sz, meg ki hogy mit mikor csinált a múltban.

Adott egy helyzet itt és most, ami egyelőre úgy néz ki, hogy nem lehet más eredménye, mint háború.

2022. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
És 20 éve még a vén hülyék azt hitték, hogy a következő nagy háború az ivóvízért lesz majd. Mondjuk az etióp Nílus-gát miatt Egyiptom és Szudán jól berágott, de abból nem lesz világháború.
2022. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A támadást az ukránok fogják indítani az elcsatolt területek visszafoglalására. Ezért kell nekik a sok amerikai fegyver.

Amint átveszik és üzembe helyezik az amcsiktól kapott technikát bármikor megindulhat az ukrán invázió.

Az oroszok első körben zsoldosokkal erősítik meg a szakadár területek védelmét, de ha ez nem lesz elég akkor be fognak vonulni.

Hogy utána mi lesz azt nagyon nehéz megjósolni.

2022. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!