Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tegnap volt az év első holokau...

Tegnap volt az év első holokauszt-emléknapja. Miért történt, mit tanultunk belőle?

Figyelt kérdés

Miért pont ezt a népet űzték el több mint ezerszer a történelemben? Miért olyan nagy a gyűlölet a társadalom kb. 20%-ban irántuk minden időben? Lehet, hogy ez összefügg valamilyen tettükkel, vagy az emberek egyszerűen ha irigyek egy népre, rögtön népirtásra, üldözésre gondolnak? Más népekkel szemben ez sosem történt meg (csak max. egy-egy alkalommal).

A zsidók tanultak belőle valamit? Esetleg hogy még erősebbnek, még összetartóbbnak kell lenniük? Esetleges hibáikra, bűneikre gondolnak?



2022. jan. 28. 09:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Tomoren es velosen: Hitler penzt kert a zsidoktol, de nem adtak neki - ezert aztan kitalalt valami ideologiat es elvette toluk.


Zsidok zart kozosseg es nem engednek maguk koze senkit. Gazdasagi ertelemben kezukben tartjak a fel vilagot, persze uzletelnek masokkal is - de a husos fazekhoz nem engednek oda senki idegent. Mindenki el van nekik kotelezve amivel a zsidok szoktak elni es visszaelni. Ez a tehetetlen kiszolgaltatottsag idegesit egyeseket.

2022. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

12-es,

te mivel vagy elkötelezve a szomszéd nekem?

2022. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Először azt irtam, hogy mivel vagy elkötelezve a szomszéd zsidónak, aztán változtattam arra, hogy mivel vagy elkötelezve nekem, de a szomszéd szó bent maradt.

2022. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az elkülönülésben lehet valami. Ez elegendő ok lehet a bűnbakképzésre válságok idején. De valóban az? Nem biztos. Azt mondanám, hogy nem elég. De itt ugye nem semleges elkülönülésről van szó, hanem valami egészen másról.

Az elkülönült gazdasági, gonosz, soviniszta elit is lehetséges ok. De ez azt feltételezné valószínűleg, hogy az egész nép ilyen, hisz több ezer éve vannak üldözések, gyűlölet irántuk, az elit pedig nem különbözhet nagyban a néptől.

Talán a kommunizmus akkori rémtettei is felszították a gyűlölet egy újabb hullámát Kun Béla, Marx és társaik révén. Akkoriban ez hatalmas veszély volt, népirtások oroszokkal, ukránokkal szemben.

2022. jan. 28. 10:45
 15/16 anonim ***** válasza:
80%

A zsidók azt tanulták belőle, hogy önálló katonailag is erős államuknak kell lenniük, hogy oda tudjanak menekülni minden olyan országból, ahol újra keményen üldözni kezdik őket.


Jellemzően mindig azért üldözték őket a történelemben, mert minden birodalomban megszerezték a pénzügyi hatalmat, aztán e birodalmak eladósodtak a zsidóság felé (magas kamatra hiteleztek, ebből óriási profitjuk lett), ez a népek szenvedéséhez vezetett, aztán ez egyszer csak így-vagy úgy robbant.


Pl. most is az államok koronavírus politikáját a zsidók diktálják, a nemzetállamok nekik adósodnak el, ez népek szenvedéséhet vezet, ez is robban majd.

2022. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#2-es, igazad van részben, de én ezt nem a fehér népre hegyezném ki, az amúgy is ugyanúgy fajgyűlölet.

Európában vannak gyarmatosító népek, és ezek a bűnök elsősorban az Ő bűneik. Ebbe nem venném bele azon nemzeteket akik kényszerből kiszolgálták Őket, azt lehet nevezni sok mindennek, akár gyávaságnak is, de akár racionális döntésnek, önvédelemnek. Attól függ, honnan nézzük... Nem akarok efelett ítélkezni, aki szeretne, tegye meg, de az nem én vagyok!

Ezt viszont így nem lehet nézni, hogy akkor A fehér nép követte ezt el, hisz Európát fehérek lakják, de nem egész Európa vett ebben részt... tudomásom szerint sem a magyaroknak, sem a szláv népeknek nincsenek és nem is voltak afrikai gyarmataik, nem hurcoltak be afrikaiakat rabszolgának, nem használták őket katonának, valahogy nincs meg az a kép, hogy Közép-Európában külön ivókút van a színeseknek és hogy csak a busz végében ülhetnek le addig, amíg van hely a fehérnek stb. A zsidóság ellen elkövetett bűnökben a magyarság egy része is részt vett, de nem gondolnám, hogy egyáltalán még léteznénk, ha ebben nem veszünk részt, ellenkezünk. Szóval nem mentegetni akarom magunkat, de azért e kettő nem ugyanaz! Nem ugyanaz, mint amikor egy nép tulajdonképpen kitermel majd úgy dönt, hogy felemel és felhatalmaz egy ilyen ótvar szar embert, mint Hitler, majd rászabadítja Európára, meg nem ugyanaz, amikor ez az ember leural majdnem egy egész kontinenst sikerrel amit egy másik nemzet végignéz és látja mekkora erő ami lakozik ebben, és utána nem mer ellenkezni.

Nem ugyanaz, amikor egy népnek csak legendái vannak arról, hogy szinte egész Európát lerohanta, abban a korban amikor tényleg mindenki folyamatosan pozícionált, vagy dokumentált, ehhez képest "friss" történelme van arról, hogy a szegényebb országokat leuralta, kizsákmányolta, hogy a valamire is való, tehetséges embereket megfosztotta vagyonától, akár életétől is stb.

A slussz poén talán az ebben az egészben, hogy ezek a nemzetek diktálnak ma és prédikálnak elfogadásról, egyenjogúságról stb. azon népeknek is, akik soha a büdös életben nem követtek el annyi emberiség elleni tettet, amit Ők az elmúlt pár 100 évben. Ahogy az is, hogy ezek a népek ma a tehetős, gazdag népek, Mi meg úgy tekintünk erre, hogy e mögött teljesítmény van és magunkban keressük a hibát, hogy Mi nem tartozunk közéjük, hogy Mi csesztük el többszörösen. Pedig én úgy látom, hogy inkább szégyen lenne közéjük tartozni! Mi mögött van teljesítmény? Hogy beleszülettek abba az egzisztenciális jólétbe, amit őseik úgy teremtettek meg, hogy kizsigereltek eredendően szegényebb népcsoportokat? Majd ezt követően már fenn lehet tartani képmutató módon ugyanazt a kizsigerelésből származó jóllétet, ami korábban vérrel és erőszakkal valósult meg, úgy, hogy most ugyanazon népcsoportok ebbe önként belemennek kvázi annak a vagyonnak a visszacsepegtetéséért(!) cserébe, amit az őseiktől vettek el?!

Hogy most ebben mi magyarok hol állunk, azt nem akarom meghatározni, döntse el mindenki!

2022. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!