Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy az...

Mit szóltok ahhoz, hogy az orosz hadsereg 70%-a már az ukrán határnál van? Ha Putyin tényleg nem készül semmire miért emeli folyamatosan a katonák számát?

Figyelt kérdés
2022. febr. 6. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nincs ott a 70%-a. Amúgy meg nyilvánvaló nyomásgyakorlás, hogy vegyék komolyan, és akceptálják az igényeiket. Ha meg nem, akkor... majd meglátjuk.
2022. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
130ezer katona az ukrán határnál? Ugyan, ez biztos csak valami félreértés. Megmondták, hogy csak gyakorlatoznak. Pont ott, pont annyian.🤷‍♂️
2022. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod-e mit jelent az amit kiírtál kérdező? Az orosz hadsereg 70%-a? Na az bebaxna. Nem kellene baromságokat írni.
2022. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyomást gyakorol, de egyre valószínűtlenebbnek tartom, hogy tényleg háború legyen belőle. Az előrenyomulás szempontjából a tél jobban kedvez a támadasnak, mivel azon a vidéken ilyenkor fagyott a talaj, tavasszal viszont sáros lesz, könnyebben elakadnak a tankok és más harci és logisztikai járművek. Már február 6 vna, az olimpia is elkezdődött és semmi. Egyre kevesebb idejük van az oroszoknak. Amelyik kutya ugat, az nem harap.
2022. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, az orosz hadsereg létszáma alaphangon 3,5 millió.

Értem én, hogy a ballib matek egy másik dimenziót használ, de maradjunk a hagyományos számolásnál, ennek a 70%-a majdnem 2,5 millió embert jelentene. De legyünk jóindulatúak és a helyhez kötött állományt vegyük le belőle, akkor is minimum fél millió katona lehetne ott a határon ha csak az azonnal mozgósítható katonák 70%-t néznénk.

2022. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Ott kell komolytalannak venni egy embert mikor kimondja, hogy ballib. Akkor már tudni lehet, hogy a fidesz mátrixban él.
2022. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#6 Ahogyan teljesen tökéletesen látszik, hogy ott ismerte fel valaki, hogy egy vitában érvek nélkül maradt és vesztett, amikor elkezd ilyen hülyeséggekkel takarózni, mint te most.
2022. febr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Értelmes kultúrált embernek szerintem igénye van arra, hogy egy vitában ezen értékek mentén haladjon. Onnantól kezdve, hogy valaki "ballibezik" meg ehhez hasonlókat mond, mindenkinek a fantáziájára bízom, beis lehet fejezni a vitát mert legalábbis nekem, nem áll módonban ezeket a jelzőket hallgatni. Ha egy vitába szálsz akkor azt tedd tisztelettel. Ez nem az érvekről szól, annál inkább elvekről.
2022. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk ebben a vitaban a ballibezést leszámítva egyetértek azzal, amit 5 írt, csak hát én is "ballib" lennék a szemében, szimplán mert nem vagyok Fideszes. Ami azért vicces, mert mérsékelten liberális vagyok, de baloldali az semennyire sem, ahogy egyébként az ellenzék nagyobb része nem is za. Aki a ballib szót ebben a kontextusban hasznája, mint 5-ös, az egyáltalán nem ismeri a baloldali és a liberális szavak jelentését, szimplán a szájába adott szitokszókét használja, ami számára azt jelenti, hogy mindenki, aki nem a narancskommunistákkal van.


Pl. ebben a kérdésben eleve nem fidesz vs ellenzék vonalon dől el, hogy ki szerint lesz háború, és ki szerint nem. Azon túl, hogy fene sem tudja megmondani, még csak a ruszkik melletti vagy elleni álláspontot sem lehet ahhoz kötni, hogy mit gondolunk valószínűnek, hogy mi fog történni. Simán lehet, hogy a kérdező pont ugynaúgy csőfideszes, mint 5-ös, aki ballibezett.

2022. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

#9 "csak hát én is "ballib" lennék a szemében, szimplán mert nem vagyok Fideszes. "

Nem. nem sikerült megérteni a lényeget, sem 25 éve felfogni, mit kjelent a balliberális.

Akkor megpróbálom elmondani. Ismét.

1994-ben az mszp megnyerte a választást de a kommunista utódpárt - alig 4 évvel a rendszerváltás, vagyis az ő állampártjuk megbuktatását követően - felkínálta a kormányzati pozíció lehetőségét az egyik addig antikommunistának, rendszerváltónak hitt pártnak, az szdsz-nek. Az szdsz azzal szerzett 1990-ben 24%-t, 1994-ben meg 18%-t a parlamentben, hogy magukat régi antikommunista pártnak, rendszerváltónak mondták és azzal kampányoltak mindkét választáson, hogy velük majd el lesz takarítva a régi rendszer politikája.

Az mszp tisztán győzött 54% többséget szerezve, nem volt szüksége koalíciós partnerre, mégis bevették a kormányba az szdsz-t. Ekkor lett világos a szavazók előtt, hogy az szdsz hazudott, valójában nem voltak sem rendszerváltók, sem antikommunisták, csak hatalomra akartak kerülni. Sikerült nekik és azóta is együtt mozognak ezek a politikai erők minden választáson. 2002-től újabb 2 ciklusban voltak együtt kormányon, amíg olyan csúfosan nem buktak 2010-ben, hogy az az szdsz megsemmisülését jelentette. A politikusaik most ott vannak a dk-ban vagy a háttérben a momentum mögött.

ŐK így együtt 1994 óta a balliberálisok.

Ahogyan azok is ehhez a csapathoz csatlakoztak, akik azóta is támogatják ezeket a politikai csoportokat - amik ismét szépen összeálltak, mert mindig összenő ami összetartozik. Csak most ellenzéki összefogásnak nevezik magukat.

Ha rájuk szavazol, nekik tapsolsz akkor vagy te is ballib, ha nem, akkor ellenzéki vagy. Ennyi.

2022. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!