Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mai hír: Belgium bevezeti a 4...

Mai hír: Belgium bevezeti a 4 napos munkahetet. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
4 nap alatt kell 38 órát dolgozni a hír szerint, azaz a hétköznapi munkaórák száma picit megnő. Linkelem a vonatkozó videót: [link]

2022. febr. 17. 15:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet...
2022. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Adom
2022. febr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nem tudom mi abban a jó,hogy 4 napon át 9-10 órát dolgozol azért,hogy utána legyen plusz egy napod.


Sokkal jobb lenne, ha általánosan elterjedt lenne a 35 órás munkahét.Azaz nem napi 8 óra lenne,hanem csak hét.

2022. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

4 nap alatt kell ledolgozniuk az eddig 5 napos munkahetet.Annyival nő meg naponta munkaidejük, amennyivel ledolgozzák az 5. munkanapot.

Szerintem ez nem olyan nagy dolog, nem is biztos, hogy ez mindenkinek előnyös.Főleg, ha még valaki ingázik is a munkahelyére.

2022. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
33%
3-as, én a napi 8 órámból tényleges jó, ha 1,5-et dolgozok -ezért is van időm fórumozni-, ha a napi +2 óra adna, olyan napi 3-4 órányi melót, egye fene! Nekem bejönne!
2022. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően követendő, DE az én meglátásom szerint a legtöbb munkakörben eleve a fix munkaidőhöz való ragaszkodás hülyeség.

Tudom, hogy a munkáltató ezt tudja legegyszerűbben ellenőrizni, de kevés a ténylegesen idő alapú munka, szóval kicsit büntetés az emberek részére. Hiába végeznéd el 0,5-2 órával hamarabb a feladatot, csak azért is bent kell verni a...

Sokkal jobbnak tartanám azt, ha mondjuk 20-30 órára csökkentenék az időt, amit bent kell tölteni, ezen felül végezd el a feladataidat és kész. Ilyen szempontból a home office egy hatalmas előrelépés.

Jó, tudom, nem lehet minden munkakört otthonról ellátni, de azok nagy részét megtudnák hatékonyabban is csinálni, ha előbb haza mehetnének cserébe. Hirtelen nem lenének fél órás cigi szünetek.

2022. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Parasztvakítás. Eddig 5 nap alatt dolgoztak 40 órát, most 4 nap alatt 38 at... Nem valami nagy siker.

Egyébként, egy olyan országban ami elért már egy bizonyos fejlettségi szintet, meg tudják tenni. Magyarországon nem tenne jót a gazdaságnak, tekintve, hogy nagy mértékben betanított munka adja a GDP nagy részét.

2022. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én soknak tartom a heti 5 napot és a napi 8 óra munkát is. Miniszterelnökként a legelső intézkedéseim között szerepelne, hogy bevezetném a heti 4 napos 6 órás munkaidőt, hogy több idő jusson a szabadidőre, regenerációra, művelődésre, a családra és a magánéletre.
2022. febr. 17. 15:53
 9/26 anonim ***** válasza:
74%

6 De a munkahelyeken órabérben dolgoznak legtöbször, nem teljesítménybérben.

Gondolom sokan meglepődnének ha azt mondaná a főnökük, hogy mivel 4 óra intezív munkával is arra képesek mint 8 óra kényelmes tempójú munkával, így csak 4-et kell dolgozni és akkor 4 órára is kapnak fizetést.

2022. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
8 Gyorsan csődbemenne az ország.
2022. febr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!