Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mai hír: Belgium bevezeti a 4...

Mai hír: Belgium bevezeti a 4 napos munkahetet. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
4 nap alatt kell 38 órát dolgozni a hír szerint, azaz a hétköznapi munkaórák száma picit megnő. Linkelem a vonatkozó videót: [link]

2022. febr. 17. 15:36
1 2 3
 21/26 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy ez elsősorban a szellemi munkásoknak jó,. de persze átmeneti jelleggel ki lehet próbálni.
2022. febr. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
67%
Mire megyek azzal a plusz 1 szabadnappal, ha a hétköznapi programjaimnak meg lőttek emiatt? Ha hétköznap kell többet dolgozni, akkor nem lesz idő edzésre menni, meg semmit se csinálni. Jobb ez így, hogy dolgozok 8 órát egy nap és 2 nap szabadnapom van.
2022. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a 38 óra azért is apró "ajándék" csupán, mert az irodisták most is sok helyen 2 órával korábban hazamennek pénteken, szóval azt ott is összehozzák. Papíron az ilyen helyeken 8,5 órát dolgoznak a többi nap, de ez inkább csak papíron létezik.
2022. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 eakos1 ***** válasza:
100%
Gyerek nélkülieknek jó lehet, mindig háromnapos hétvége, de ha hozni vinni kell a gyereket az ovodába, hogy oldod meg? Ez se fekete-fehér. Valakinek jó valakinek nem.
2022. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Én is Belgiumban dolgozom. Ez a 4 napos munkarend csak egy lehetőség, úgy látom nem alkalmazzák széles körben. Nálunk 0-24-ben megy az üzem, ezért kivitelezhetetlen. Szerencsére azért elég rugalmas maga a munkaidő, 7:30 és 10:00 között vehetem fel a munkát. Erősen ajánlott 8.5 órát (ebédszünettel) naponta dolgozni, de elég szabadon lehet felosztani (egyik nap 6 másik nap 10 stb.) az a lényeg hónap végén legyen meg a 40x5. Mivel alapból 38 órás a törvényes munkahét ezért kapunk évi plusz 12 szabadnapot.
2022. febr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem értem miért vannak itt azzal páran (a kérdező is), hogy ha változtatnának a munkaidőn akkor automatikusan megváltozna az emberek hozzáállása is. A beszélgetés nem szűnne meg 4 nap 6 órában sem és az irodisták sem 38 hanem 36 órát dolgoznának ha heti 38 óra lenne a kötelező... A hozzáálláson ez a módosítás nem változtat, az életszínvonalonviszont annál inkább.
2022. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!