Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz külpolitika valódi...

Az orosz külpolitika valódi célja, hogy mindenhol lepukkant korrupt diktatúra legyen?

Figyelt kérdés

Az elemzők amikor az orosz külpolitikát elemzik, mindent az orosz érdekszféra védelmével szoktak magyarázni, azonban Sztálin halála óta mintha lenne egy kettős mérce a lepukkant korrupt diktatórikus országok javára.


Magyarország: 56 -ban kimondtuk, hogy egy jobb, nyugatias

demokratikus rendszert akarunk. A válasz az volt, hogy a forradalmat leverték ezzel megkockáztatva a harmadik világháborút is.

Csehország: Hasonló volt a helyhet 69 -ben. Egy demokratikus országot akartak, bevonulás lett belőle.

Balti államok: A 90 -es évek óta már nincs bevonulás, viszont kardcsörtetés és állandó feszültség az van.

Ukrajna: Kimondták, hogy elegük van a lepukkantságból. Erre az oroszok bevonultak a keleti részébe, a háború azóta is tart.

Grúzia: Ugyanaz a helyzet, mint Ukrajnában.

Lengyelország: Mivel távolabb van és az eu része, kevésbé avatkoznak bele nyíltan a politikába, viszont azért volt egy repülőgép -baleset. Ezt kapja, aki nyugatias demokráciát akar építeni.

Kazahsztán: A nép a diktátúra megszüntetéséért tüntetett nemrég. Az oroszok azonnal bevonultak és leverték.


A másik oldal:

Románia: 69 -ben nyíltan elítélték a Cseh intervenciót, beszóltak az Oroszoknak és a nyugati országokkal kezdtek el barátkozni. Végül is kit érdekel? Egy oroszoknál lepukkantabb diktatórikusabb ország volt, így nem bántották őket.

Albánia: Hazaküldték az oroszokat rendesen, mégse volt balhé, mivel itt is diktatórikusabb/kommunistább volt az ország náluk.

Jugoszlávia: Nyíltan barátkoztak a nyugattal. Ez Sztálin idején háborús készültséget jelentett, viszont Sztálin után kibékültek velük és a békés egymás mellett élés ment inkább. Az ország egy oroszoknál bénább diktatúra volt.

Azerbajdzsán -Örményország: Az orosz békefenntartók semmit nem tettek a vezetéssel a bevonulás után. Jó nekik ez így, hiszen mindkét fél korrupt lepukkant diktatúra.

Tatársztán: Oroszország része. Nyíltan szembement az oroszokkal, hogy a törökök mellé álljon pár éve. A lopás megy tovább, tehát orosz oldalról semmi reakció.

Kína: A kettészakadáskor a kezdeti lövöldözések után beállt a béke. Ma jóba vannak.

Üzbegisztán: A diktátor nyíltan barátkozik az Amerikaiakkal. Az oroszok figyelme ezt teljesen elkerüli. Nyilván mert korrupt lepukkant ország, náluk keményebb diktatúrával.

Moldova: Először vissza akarták foglalni meg csináltak egy Szatelit államot is a 90es években. Aztán rájöttek, hogy Moldova nem az a kategória.



2022. febr. 18. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz (kül)politika célja hogy Putyin és háreme autokráciájátt fenntartság, bármi áron.
2022. febr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Orbán jelenleg rendszeresen kommunistázik meg beszólogat. Magát egy rendszerváltó forradalmárnak tartja, aki elkergette az Orosz katonákat. Orbán az utóbbi időkben a nyíltan oroszellenes koalíciót építő lengyelekkel barátkozik.


Putyin mégis áldását adja rá.

2022. febr. 18. 12:20
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 Persze, mivel itt már semmi sem szent, csak fenn tudják tartani az autokráciát.
2022. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 szántóvető ***** válasza:
100%

"Magyarország: 56 -ban kimondtuk, hogy egy jobb, nyugatias

demokratikus rendszert akarunk. A válasz az volt, hogy a forradalmat leverték"

annyit tudok mondani hogy az ország a 80-as években nem volt ennyire lemaradva a nyugathoz képest mint most.akkor az általános mélyszegénységnek nyoma sem volt.volt oktatás,eü,mert az állam tudodd költeni ezekre a területekre mert jutott rá forrás.ma semmire nem jutnincsszociális háló,nincs fizetés a közszférában,nincs nyugdíj.napi szinten olvasol ilyen cikkeket: [link]

olvasd végig a cikket és gondolkozz el rajta.

Magyarország 2004-ben kimondta hogyaz eu-hoz akar csatlakozni.és azóta a fidesz alatt csak pusztul az ország minden szinten,holott üntik ránk az uniós pénzeket.

2022. febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Kicsit sem kisarkított és egyoldalú a kérdésed ?
2022. febr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5: Miért lenne. Mi 56 -ban csak nagyobb demokráciát és függetlenséget szerettünk volna, miközben a hatalmon lévő nagy Imre valójában a kommunista párt keményvonalas "moszkovita" ágához tartozott. Mégis bevonultak az atomháborút is megkockáztatva.


Ezzel szemben a Cseh intervenció idején Ceausescu nyíltan szembeszállt a szovjetúnió akaratával és a nyugatiakkal barátkozott. A Dacia autókat is francia mérnökök tervezték nem szovjetek. A román nacionalisták mind a mai napig meg vannak győződve róla (youtube kommentek), hogy a szovjetúnió megijedt a román hadseregtől és nem mert támadni, ami nyilván baromság.

2022. febr. 18. 21:01
 7/17 A kérdező kommentje:
Üzbegisztánban közben Amerikai légi bázis van annak ellenére, hogy a fővárosban jelentős az orosz kisebbség és a lakosság nagy részének orosz az anyanyelve. Nincs semmi kardcsörtetés, vagy beavatkozás a politikába, ahogy Ukrajna esetén. Gond nélkül megy tovább minden.
2022. febr. 18. 21:03
 8/17 A kérdező kommentje:
Jó, csak 2001 és 2005 között volt amerikai bázis.
2022. febr. 18. 21:05
 9/17 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kérdező, az a baj, hogy a második vh-ban Európát felosztották a győztes hatalmak, az USA - Anglia - Franciaország és a Szovjetunió között, mi a vesztes oldalon zártunk, a végsőkig kitartottunk a Hitler Németország mellett, és büntetésként kaptuk Churchill-től / Roosevelt-től / Truman-tól a Szovjet rabigát.


Hiába voltak Rákosi és Nagy Imre a legvéresebb szájú kommunisták, de attól még a Nyugatot sajnos nem érdekelte, ők épp az aktuális Arab - Izraeli háborúval voltak elfoglalva.

2022. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Jeffrey Spender ***** válasza:

Ukrajna történetileg, 1,000 éve az ő részük, Halicstól Novgorodig terjedt az ÓSzláv állam. 1991-ben nem azért bomlott fel a Szovjetunió, mert jólétet akartak, hanem kitermelődött egy Oligarcha réteg, akik a saját szemétdombjukon akartak nagyiparilag sikkasztani. És Janukovics bukása is csak annyit jelentett, hogy a vöröskomcsikat nyugati narancskomcsik váltották, cseberből vederbe, ugyanolyan korrupt és szar Ukrajna Porosenkó alatt, mint előzőleg Janukovics alatt.


A Kaukázusban ha nincsenek az Oroszok, akkor az ottani ezernyi nép öli egymást, a Törökök bevonulásával.


Közép-Ázsiában meg a Szovjetek előtt szultánok voltak, amik ideiglenesen párttitkár lettek, most ismét visszaváltottak, ott mindig is egyszemélyes despota uralom volt.

2022. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!