Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az orosz külpolitika valódi...

Az orosz külpolitika valódi célja, hogy mindenhol lepukkant korrupt diktatúra legyen?

Figyelt kérdés

Az elemzők amikor az orosz külpolitikát elemzik, mindent az orosz érdekszféra védelmével szoktak magyarázni, azonban Sztálin halála óta mintha lenne egy kettős mérce a lepukkant korrupt diktatórikus országok javára.


Magyarország: 56 -ban kimondtuk, hogy egy jobb, nyugatias

demokratikus rendszert akarunk. A válasz az volt, hogy a forradalmat leverték ezzel megkockáztatva a harmadik világháborút is.

Csehország: Hasonló volt a helyhet 69 -ben. Egy demokratikus országot akartak, bevonulás lett belőle.

Balti államok: A 90 -es évek óta már nincs bevonulás, viszont kardcsörtetés és állandó feszültség az van.

Ukrajna: Kimondták, hogy elegük van a lepukkantságból. Erre az oroszok bevonultak a keleti részébe, a háború azóta is tart.

Grúzia: Ugyanaz a helyzet, mint Ukrajnában.

Lengyelország: Mivel távolabb van és az eu része, kevésbé avatkoznak bele nyíltan a politikába, viszont azért volt egy repülőgép -baleset. Ezt kapja, aki nyugatias demokráciát akar építeni.

Kazahsztán: A nép a diktátúra megszüntetéséért tüntetett nemrég. Az oroszok azonnal bevonultak és leverték.


A másik oldal:

Románia: 69 -ben nyíltan elítélték a Cseh intervenciót, beszóltak az Oroszoknak és a nyugati országokkal kezdtek el barátkozni. Végül is kit érdekel? Egy oroszoknál lepukkantabb diktatórikusabb ország volt, így nem bántották őket.

Albánia: Hazaküldték az oroszokat rendesen, mégse volt balhé, mivel itt is diktatórikusabb/kommunistább volt az ország náluk.

Jugoszlávia: Nyíltan barátkoztak a nyugattal. Ez Sztálin idején háborús készültséget jelentett, viszont Sztálin után kibékültek velük és a békés egymás mellett élés ment inkább. Az ország egy oroszoknál bénább diktatúra volt.

Azerbajdzsán -Örményország: Az orosz békefenntartók semmit nem tettek a vezetéssel a bevonulás után. Jó nekik ez így, hiszen mindkét fél korrupt lepukkant diktatúra.

Tatársztán: Oroszország része. Nyíltan szembement az oroszokkal, hogy a törökök mellé álljon pár éve. A lopás megy tovább, tehát orosz oldalról semmi reakció.

Kína: A kettészakadáskor a kezdeti lövöldözések után beállt a béke. Ma jóba vannak.

Üzbegisztán: A diktátor nyíltan barátkozik az Amerikaiakkal. Az oroszok figyelme ezt teljesen elkerüli. Nyilván mert korrupt lepukkant ország, náluk keményebb diktatúrával.

Moldova: Először vissza akarták foglalni meg csináltak egy Szatelit államot is a 90es években. Aztán rájöttek, hogy Moldova nem az a kategória.



2022. febr. 18. 12:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9: Sztálin idejében ez így volt, utána már nem.
2022. febr. 18. 21:34
 12/17 A kérdező kommentje:
Románia is a szovjeteknek volt osztva, mégis függetlenedett.
2022. febr. 18. 21:35
 13/17 A kérdező kommentje:
A román árulás idején igazából már a magyar határon volt a front, ami akkor még nem volt annyira Románia, mint ma, szintén Ceausescu után.
2022. febr. 18. 21:36
 14/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
Románok a Szovjeteket Kim Ir Szen, Maó Ce-tung és Pol Pot "barátságára" cserélték, ők totálisan visszafejlődtek.
2022. febr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Meg a franciák barátságára. A 80 -as évek nem számítanak, akkor már az egész rendszer rohadt amúgy is. Mao -val meg az amerikaiak is barátkoztak egy időben.
2022. febr. 18. 22:03
 16/17 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 15


Mao-val nem barátkoztak az Amerikaiak, hanem csak kényszerűségből létesítettek kapcsolatot.


1949-ben ért véget a Kínai polgárháború, Kína két részre szakadásával, egymást marta a Kínai Népköztársaság Maóval, és a Kínai Köztársaság, Csang Kaj-sekkel.


Csang Kaj-seket az Amik pénzelték, a legfejlettebb fegyverzettel, megkötések nélkül, és 1972-ig a Kínai Köztársaság képviselte az Egy Kínát az ENSZ-ben, 1973-tól a Kínai Népköztársaság. Azóta a Kínai Köztársaság páriaország, de az USA teljeskörű támogatását még élvezi, miatta állomásoztatnak ott több amerikai hadsereget, Japánban és Koreában, nem pedig a 60-as évekbeli Észak-Korea miatt.

2022. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 MDaniel98 ***** válasza:
Oroszországnak mindegy, hogy korrupt vagy diktatúra-e a lényeg, az, hogy nagy mennyiségben vásároljanak tőlük főleg energiahordozókat.
2022. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!