Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted pofátlan dolog az...

Progizo kérdése:

Szerinted pofátlan dolog az ukránoktól, hogy magukénak tartják Kárpátaljánkat?

Figyelt kérdés

...csak mert azt a sztálini Szovjetunió csatolta hozzájuk 1945-ben, tehát azon kívül semmi közük nincs hozzá.

Miért nem szolgáltatják akkor vissza azt Magyarországnak jószándékuk jeleként felénk az ukránok ahelyett, hogy az ottani magyarokat elnyomják közösségként, kulturálisan, stb.?

És még örülhetnének is az ukránok annak, hogy azzal a peremvidéki területtel is kisebb lett Ukrajna.



2022. febr. 23. 18:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
26%
Akit ennyire érdekel a külhoni magyarság sorsa az mehet kifelé segíteni, kampányolni vagy egyéb módon elősegíteni a helyzetüket bem pedig csak beszélni a levegőbe mert ez így eléggé álszent dolog.
2022. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

#1.: honnan tudod, hogy nem segítem őket?

És honnan tudod, hogy aki nagyobb Magyarországot akar, az ezáltal nem a kül- és belhoni, tehát az összmagyarság jólétét akarja ezáltal is?

Egyébként válaszolnál a kérdésemre, vagy csak a magyarság kül- és belhoniakra való felosztásával és az elszakított nemzetrészeink kirekesztésével akarod az ország és a nép sorsát, lehetőségeit rombolni?

2022. febr. 23. 18:30
 3/43 anonim ***** válasza:
28%
Már miért rontanék a helyzeten azzal, hogy felhívom a figyelmet az álszentségre? Magyarország kormánya sem csinál semmit tehát biztos vagyok benne, hogy te magad sem. Emellett nem így kérdeztél volna vissza sem. Akarni meg lehet bármit csak tenni is kellene valamit érte. Hány évtizede megy a pofázás a külhoni magyarokról és az elszakított területekről? Javult a panaszkodásunk miatt a helyzet? Nem hinném. Akkor miértelme van? Semmi, csak álszentség amit beléd neveltek. Az a problémám ezzel, hogy a legtöbben akik hisztiznek trianon miatt, hogy vissza kellene csinálni, külhoni magyarok így, sanyargatás amúgy, azok mind nag, hazafiasságról, hazaszeretetről beszélnek viszont épp csak a levegőbe mert tenni nem teszenk semmit és nem véletlenül. Egyrészt nem is tehetnek semmit, másrészt pedig ezt csak belenevelték az emberbe. Kárpátalja az ukránoké és kész. Magyarország meg tudtommal semmit nem tesz kárpátaljáért úgyhogy lekéne szakadni erről a témáról a külhoni magyaroknak meg integrálódni kellene végre ha annyira bántják őket, mert a nyavajgástól nem oldódik meg semmi.
2022. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
58%

Nem meglepő, hogy Ukrajna részének tartják Kárpátalját, hiszen ahogy írtad 1945 óta oda tartozik és ezt gyakorlatilag nem is kérdőjelezi meg senki.


A Krím-félsziget helyzete sokkal inkább vitatható.

2022. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, az 1-es válaszló csak második nyelvként beszéli a magyart, ha érted. Minden fórum teli van velük😃

És igen, pofátlan dolog, mint ahogy az is, hogy lőszereket, meg egyéb felszereléseket kérnek tőlünk azok után, amit elkövettek a kárpátaljai magyar nemzettársaink ellen.

2022. febr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
44%

Igen az, nem is kicsit.


Őszintén szólva reménykedhetünk hogy végre rendesen szarrá verik őket.

2022. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
50%
A politikában a "pofátlanság" értelmezhetetlen.
2022. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

#3.: nagyon elszomorít az emberi hülyeség eme megnyilvánulása, ami hozzászólásodból árad, de ha te valóban csak egy külföldi destruktív elem vagy, akkor tényleg nincs mit csodálkozni ezen.

De hogy konkrétan válaszoljak: küldtem könyveket, számítógép alkatrészeket, stb. az elszakított magyaroknak, sőt, be is fogadtam tanulmányai idejére onnan származót. A mostani magyar kormány anyagilag és erkölcsileg is támogatja őket, ami sajnos még nem jelenti a határrevíziót, de ez is előrelépés a múlthoz képest, és jöhet egy ebben is még hatékonyabb kormány.

Az elszakított magyarok meg majd maguk fogják eldönteni, hogy asszimilálódni vagy magyarnak megmaradni akarnak-e és ebben nem szorulnak a te rosszindulatú tanácsaidra.

Kárpátalja ma még valóban Ukrajna része, de fordulhat a kocka. Bő ezer évig a magyar anyaország része volt; nem tudom, ekkora időtartamig bitorolni tudják-e majd az ukránok, egyáltalán létezni fog-e Ukrajna eddig?

Én mindenesetre szívből drukkolok azért, hogy mielőbb hazatérjen hozzánk és azért mert én hazaszerető vagyok. S ha minél többen ilyenek leszünk, akkor van jövőnk, te meg jól pofáraesel a defetista véleményeddel.

2022. febr. 23. 19:11
 9/43 anonim ***** válasza:
78%
Senkit se érdekel. Ahogy Trianon se. Nem 100 éves "problémákkal" kellene foglalkozni, hanem a jelenleg zajló problémákkal, mint a covid, a fidesz vagy az oroszok támadása. Ami 2022-ben zajlik. Nem 1920-ban meg 1945-ben, azon már picit túl vagyunk.
2022. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

#10.: A Holokauszton meg más szomorú vagy éppen örömteli eseményeken is rég túl vagyunk, mégis emlékeznek és emlékeztetnek rá.

Minden életrevaló nép számontartja a múltja eseményeit is és etéren mi sem lehetünk alábbvalók.

Trianonra azért kell emlékeznünk, hogy lássuk régi nagyságunkat és hogy ennek alapján mit kell újjáépítenünk.

Tehát az, hogy kit mi érdekel, azt sem én sem te nem döntöd el, mert ezt mindenki maga határozza meg.

2022. febr. 23. 20:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!