Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az mennyire igaz, hogy Ukrajna...

Az mennyire igaz, hogy Ukrajna azért nem tagja a NATO-nak, mert Orbán Viktor vétózta a tárgyalásokat?

Figyelt kérdés
2022. febr. 25. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Horvátok is.
2022. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én abszolút MZP fan vagyok, és rühellem Orbánt, de ebben spec. igaza volt. Az ukrán nyelvtörvény fennállásáig szó nem lehet támogatásról.


Ettől függetlenül Putyin egy szörnyeteg, és egyetlen államot sem lenne szabad lerohanni.

2022. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Másoknak se hiányzik. Nem vetóztak volna ha helyreállítják a külhoni magyarok jogait. De ezt se tették meg
2022. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták nem csak mi voltunk ellene

[link]

Amúgy 2021-ben Jens Stoltenberg(NATO főtitkára) is arról beszélt, hogy ugyan egyszer tagja lesz a NATO-nak Ukrajna, de ez nem a közeljövőben fog megtörténni. Innentől kezdve szerintem komolyabb oka van, mint Orbán vagy a horvát miniszterelnök

2022. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ukrán kormány se igyekezett belépni túlságosan azaz nem teljesítette a magyar diplomáciai követeléseket meg határkonfliktusokat megoldani.
2022. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi szomorú helyzettől függetlenedni nehéz, de milyen gyakorlati lépéseket tett Ukrajna azért, hogy az EU, vagy a NATO tagja legyen?

Lényegében semmit, egyetlen olyan törvényt nem fogadtak el, gazdasági lépést nem tettek, amivel az EU, vagy a NATO normák felé közeledtek volna.

Az Ukrajnában élőket nem azonosítva az ukrán politikai vezetéssel, de az egész NATO csatlakozáshoz egyetlen érvük volt, az orosz fenyegetés.

Nehéz ügy, mert ha Ukrajnának valóban demokratikusan működő kormánya, működő gazdasága lenne az oroszok akkor sem nyugodnának bele, hogy a NATO beköltözzön az előszobába, ahogy anno az USA sem tűrte el, hogy Kubába rakéta rendszert telepítsenek.

Vissza kellene lépni két lépést, és az egész orosz-NATO ellentétre olyan megoldást találni, ami mindkét fél számára elfogadható... nagyon nehéz.

Egy független, el nem kötelezett Ukrajna lehetne a megoldás, de ahhoz működő gazdaság, a működő gazdasághoz sokkal kisebb korrupció kellene, ami nagyon távoli jelenleg.

Az senkinek nem jó, főleg Magyarországnak nem, hogy közvetlen szomszédja Oroszország (orosz biridalom?) legyen.

Jelenleg senki nem tudja mit is akarnak az oroszok, de nagyon nem jól néz ki számunkra sem, ami ott zajlik.

2022. febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A Horvátok miért ellenezték?


Amúgy nem tudom arányos e azért, mert nem lehet a magyar használni az ottani hivatalokban ez, hogy szétkúrják őket rakétákkal meg minden. Én úgy érzem, ha mi tehetünk róla, akkor ez megint egy történelmi hiba volt. A többi hasonló sorába. (és ezt mondom úgy, hogy nekem is fáj, hogy hogy bánnak a többi országban az ottani magyarokkal)

2022. febr. 25. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy Magyarország, és Horvátország miatt nem NATO tagok.

A többi tagország sem szavazta volna meg.

Addig jutottak el, hogy Ukrajna szeretne NATO tag lenni, de annak a feltételei nem voltak meg.

Nem is a NATO-val kellett volna főleg tárgyalni, hanem az EU-val, de jellemző, hogy arra Merkel mondta, hogy esélytelen.

A mostani szomorú helyzet nem biztos, hogy jobb lenne, ha NATO csapatok harcolnának az oroszok ellen.

Nehéz lesz békés megoldást találni.

2022. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 hát szerintem a NATOnak így is lépni kellett volna, hogy ukrajna nem tag. De ez már mellék száll itt.
2022. febr. 25. 23:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem arányos a nyelvtörvény miatt lerohanni őket, de azt azért engedtessék meg nekünk, hogy nem támogatjuk őket a NATO-ba belépni, amíg negatívan diszkriminálják a magyar kisebbséget. Nem pálya, hogy mi mindent adunk, ők semmit.


Én speciel abban egyetértek, hogy pár NATO katona állomásozhatott volna Kijevben (egyszerűen nem támadják meg őket ez esetben), de azt is megértem, hogy egyik NATO tagállam sem akarta a katonái életét kockáztatni a nacionalista ukrán rezsimért.

2022. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!