Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok mit nyerhetnek az...

Az ukránok mit nyerhetnek az ellenállással?

Figyelt kérdés

2022. febr. 27. 10:24
A kérdező szavazást indított:
Az orosz helyett a nyugat cselédjei lesznek
Nyithatnak Bécsben cukrászdát
14 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Mit nyerhetnek ha feladják a harcot?

- közvetlen orosz elnyomást a föderáció részeként

- vagy egy saját Lukasenkát.



Ezeknél minden jobb.

2022. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem vagy több 16nál?
2022. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Minél tovább kitartanak, annál többen tudnak más országokba menekülni a családjuk/barátaik/bárkijuk, akiknek jót kívánnak. Jobbat, mint amit orosz fennhatóság alatt kapnának.
2022. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Elsősorban az USA érdeke volt


Az elhúzódó háború megint destabilizálja Európát, gátat vet a formálódó eurázsiai gazdasági szövetségnek, és ezzel együtt utat nyit a saját termékei számára a piacon.


Putyinnak nem így kellett volna rendezni az Ukrán kérdést. Szakértőket is meglepte ez a lépése.


Amúgy Ukrajna csődben van és legalább lesz mire ráfogni a végzetes bajokat

2022. febr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az egykori KGST országok példájából kiindulva, szerintem számottevő változásra, életszínvonal emelkedésre nem számíthatnak.
2022. febr. 27. 10:42
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

"Az egykori KGST országok példájából kiindulva, szerintem számottevő változásra, életszínvonal emelkedésre nem számíthatnak."


Fehéroroszország példáján meg azt láthatjuk, hogy "KGST-ben maradni" még nagyobb szívás.

2022. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6#

Ez csupán a térképen való elhelyezkedés függvénye. Megszabadultunk a szovjetektől, az általános életszínvonal pedig megrekedt ugyanazon a szinten. Kollaboráns technokrata réteg kiárusította az országot és az európai centrum országok cselédjei lettünk a szabadság illúziójával.

2022. febr. 27. 11:02
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csupán a térképen való elhelyezkedés függvénye."


F*szság. Lengyelország, Észtország, Lettország és még sokan másoknak sem volt földrajzilag sokkal jobb helyzetük. Ez az államvezetésen volt 89-ben, a gazdasági helyzet pedig szintén 89-től.


"Megszabadultunk a szovjetektől, az általános életszínvonal pedig megrekedt ugyanazon a szinten."


Hülyeséget nem kéne összehordani. Vagy szerinted most nincs életszínvonalbeli különbség Belarusz és Magyarország között?

2022. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Hülyeséget nem kéne összehordani. Vagy szerinted most nincs életszínvonalbeli különbség Belarusz és Magyarország között?"


Úgy érzem nem ment át amit írtam. Nincsenek információim, de véleményem szerint az egykori keleti blokkon belül, Magyarország és a fehérorosz régió közti életszínvonalbeli különbség akkora lehetett, mint manapság.

2022. febr. 27. 11:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem nem ment át amit írtam. Nincsenek információim, de véleményem szerint az egykori keleti blokkon belül, Magyarország és a fehérorosz régió közti életszínvonalbeli különbség akkora lehetett, mint manapság."


Nem értek egyet ezzel, de most a vita kedvéért induljunk ki ebből. Nálunk még mindig ott vannak olyan plusz értékek, mint szólásszabadság, szabad mozgás joga, EU, NATO, előrehaladási lehetőségek stb. Szerintem ezeket nem vetted bele a "jólét" fogalmába. Szerintem én boldogabb vagyok/lennék idehaza 1000 Ft-tal, mint Fehéroroszországban 1000 Ft-tal (vagy azzal egyenértékű rubellel).

2022. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!