Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amikor az USA több százezer...

Amikor az USA több százezer embert gyilkolt meg Irakban és hazudott a tömegpusztító fegyverekről, akkor őket miért nem gyűlölte egy emberként a világ és miért nem kapcsolták le őket a SWIFT-ről?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 18:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%
Forrás?
2022. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Csak akkor sokkolja a népet a háború ha a szomszédban van, meg ha közvetíti a TV.


Amúgy az Iraki háború még nagyobb gaztett volt mint a mostani

2022. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk hogy Irakban nem gyilkolt több százezer embert
2022. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Az átlagemberek jó része nem kedveli az USA-t, mindegy hogy a vezetők mit kommunikálnak le (Én elég sz@rul érezném magam, ha engem a magyar vezetőréteg alapján ítélnének meg...)
2022. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok USA-szimpatizáns, sőt.... De azért nem mindegy, hogy egy diktatúrát száll meg egy másik hatalom, vagy egy törvényesen választott kormánnyal rendelkező független államot.


Egyébként szerintem most a covid is erősen befolyásolja az embereket, már túl sok szar volt mostanában, így az alapból inkább háborúpártiaknak is ki van a tökük az egésszel.

2022. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Nagy eséllyel azért, mert egyrészt nem egy békés Európa közepén kezdett el háborúsdit játszani tankokkal és rakétákkal miközben megfenyegeti a világot hogy atomot használ ha valaki belepofézik.
2022. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%
Talán mert azt hiszik, hogy ők a világ csendőre, esetleg azért mert izrael pincsikutyái. Esetleg el kellett adni egy csomó fegyvert, bár ebből a szempontból ez a háború is jó nekik.
2022. márc. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván én sem helyeslem mikor az amcsik megtámadnak egy országot, már csak azért sem mert most például Putyin is ezzel példálózott.Gondolom a több százezer ember az azért túlzás lehet.
2022. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Előzőekhez csatlakozok. Az más mikor diktatúrát rohan le egy ország, meg az is ha egy fejlett ország egy másik fejlett országot.
2022. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

A közvélemény számára sokkal jobban előkészítették a médiában az Irak elleni háborút, hatékonyabb volt a propaganda, sokan támogatták vagy legalábbis elfogadták a háborút.


Másrészt Amerika a világ vezető politikai, gazdasági, katonai szuperhatalma, azok az országok sem mertek fellépni ellene, akik ellenezték az inváziót és igazából sem a németeknek, franciáknak, olaszoknak, sem pedig Oroszországnak, Indiának, Kínának nem fűződtek fontos stratégiai érdekei Irakhoz és Szaddám Huszein rezsimjéhez.


Az amerikaik "csak" néhány tízezer irakival végeztek. A halottak nagy része az invázió utáni belső polgárháborúban, etnikai, vallási, politikai párt színezetű fegyveres konfliktusban halt meg és az Iszlám Állam felemelkedése is igazából ennek a folyománya volt.

2022. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!