Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az USA támadta volna meg...

Ha az USA támadta volna meg ukrajnát akkor lenne szankcionálva vagy egyenlőre mindent megtehet mert gazdaságilag a top 1 be van?

Figyelt kérdés
Ott vannak a nagykutyák persze a cégek a nike apple stb amik most oroszországból kivonultak.

2022. márc. 2. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

Ideiglenesen vonultak ki.


Nyilván lenne, ha ok nélkül támadná meg.

2022. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mostanra három pólusú világban élünk, ha USA csinálna hasonló dolgot, akkor pl Kina, Oroszország is bőven készíthetne olyan szankciókat, amivel kikészítenek az USA-t.

Globalizáció korában mindenki függ mindenkitől, ergo bárki szankcionálható.

2022. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2 Elméletileg bárki szankcionálható, gyakorlatilag meg kritikátlanul imádni kell az USA-t.Semmiben nem lehet őket megkérdőjelezni, nekik mindig igazuk van.
2022. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes kérdés. Nagyban függ az indoklástól. Az USA eddig a legtöbb háborúját egész jól meg tudta indokolni. Ha nem is volt igaz, vagy jogos, de az emberek beálltak mögéjük. Bin Laden, Szaddám Husszein, Iszlám Állam, stb.

Most nem csak az a baj, hogy Putyin támadott, hanem hogy a támadás nem túl jól titkolt célja a Szovjetúnió/Orosz birodalom feltámasztása. Ez nem egy jó indok... Ha egy hónapig napi 5-ször azt mutatták volna a TV-ben, hogy mennyire szenvednek az ukrajnai oroszok, akkor neki is nagyobb sikere lett volna a "mentőakciójával".

Pár lefejezős videó, és az emberek beállnak bármilyen háború mögé. De ha annyi az indok, hogy "több hatalmat akarok, mer' az nekem jár", azt kicsit nehezebb eladni.


Ahogy ismerem az USA-t, fabrikáltak volna egy olyan közepesen hihető sztorit az invázió mögé, amivel elkerülték volna a nemzetközi összefogást maguk ellen.

2022. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 ja tényleg csak ideiglenes elfelejtettem gondolom háború után mennek vissza egyből mert pénz pénz pénz.
2022. márc. 2. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3 Amire te akarsz kilyukadni az az érdekszféra, Ukrajna Amerikai/Nyugat érdekszféra volt, ezért generálták mesterségesen ezt a nagy felháborodást, ha Oroszország valami no-name országot rohant volna le, a lőtéri kutyát sem érdekelte volna, hogy az is egy ,,szuverén" ország.
2022. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az USA támadta volna meg Ukrajnát a kutyát sem érdekelné,mert biztos találtak volna valamilyen jól hangzó okot ami miatt azonnal be kell vonulni és rendet kell tenni.
2022. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 Nem az indoklástól függ, hogy kinek jogosak az érvei, hanem hogy ki mondja.Az USA számtalanszor generált már hazugságokkal háborút a világ különböző pontjain, mégsem szólalt fel ellene senki, utólag sem.Ugyan, ki kérhette volna őket számon?


Az orosz oldalt szándékosan nem mutatták be azért, hogy ők legyenek beállítva szaralaknak.

Nem is tudta volna megtenni, mivel a globális véleményformálásban a nyugat dominál, ők döntik el, hogy mit szabad láttatni az emberekkel.A kelet lejáratása alapértelmezett.Putyin hiába is könyörgött éveken keresztül, mindig kiröhögték, semmibe vették.


Ez a helyzet kicsit olyan, mintha az én kezembe lenne a bíróság és kirabolnék valakit.A kirabolt fél feljelentene engem, aki kirabolta.Mivel a bíróság az én kezemben van, természetesen nem vonnának engem felelősségre, hanem hülyét csinálnának abból, akit kiraboltam.Az teljesen lényegtelen, hogy igaza lett volna annak, akit megkárosítottam.

2022. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!