Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha felmegy a benzin/gázolaj...

Ha felmegy a benzin/gázolaj ára, át fogtok váltani tömegközlekedésre vagy biciklire?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés nyilván azokhoz szól, akik viszonylag kevés lemondással megtehetnék, nem azokhoz, akik 30-40-km-re ingáznak be vidékről a munkahelyükre.


Mi az a lélektani árhatár, ahol már azt mondjátok, leteszitek a kocsit a mindennapok során?



2022. márc. 4. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"akik viszonylag kevés lemondással megtehetnék"

Már nem azért de a fővárosban is 15km kb. 50 perc ha az embernek szerencséje van...

Elég nagy tüntetések és zavargások lesznek.

Amúgy szerintem 600 Ft körül lehet az a határ.

2022. márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van buszbérletem is és hajlandó vagyok vonatozni is, ha az a kézenfekvőbb. De csak a benzin ára miatt nem fogok vonattal vagy busszal menni, ha egyébként autóval lenne praktikusabb.


Pont a fent vázolt életvitelem miatt nincs hozzáragadva a fenekemhez az autóm ülése. De épp ezért nem is autózom olyan sokat. Havonta egyszer szoktam tankolni 45-50 litert. És ennyit ki tudnék fizetni akkor is, ha ezer forint lenne 1 liter benzin. Most sem a hatósági árasat veszem, hanem a piaci áron árult E5-ös prémium benzint. (Legutóbb 550 Ft/literért.)


Szóval én nem fogok változtatni az utazási szokásaimon.

2022. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1000 forintos benzinnél már kevesebbet használnám, de ha annyi lenne a benzin, akkor ez lenne a legkisebb baj, mert a benzinár beépül mindenbe, szállítás, stb. úgyhogy akkor brutális infláció lenne másban is.
2022. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Tömegközlekedésre biztos, hogy nem. Tudod te, milyen kibäszott nehéz egy busszal parkolni? 😂 😂 😂
2022. márc. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Mindig mondjàk az emberek h menjek vonattal vagy busszal mert úgy olcsobb! De nekem se vonatom se buszom ezért jàrok autóval! 🤣🤣🤣 Bocs ezt nem lehetett kihagyni.

Komolyra fordítva, 1000 Ft/liter árig biztos nem váltok, nem is nagyon tudok, mert nekem munkaeszköz az autó. Viszont gondolkodom hibrid és teljesen elektromos variációban.

2022. márc. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Engem 1500 Ft benzinár kezdene zavarni, de az a baj, hogy mindenre hatással lenne. A kenyérre, a szállításra, a vállalkozások vevőire.
2022. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!