Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A skandináv térség gazdaságila...

A skandináv térség gazdaságilag mikor emelkedett az európai átlag fölé?

Figyelt kérdés

A norvégok az olajból gazdagodtak meg, de az inkább csak a 20. század második felében történt. A svédeknél az acél volt híres exportcikk, ami már a világháborúk idején is működött, az iparosodás megkezdődött a németekével egyidőben gondolom. A finnek tudom, hogy a kreatív iparágakban váltak erőssé, a dánok a mezőgazdaságban, de hogy konkrétan mikor azt nem tudom.

Az biztos, hogy a 19. században, 20. század elején milliók vándoroltak Amerikába a skandináv országokból, kedvelték is őket, hisz visszafogott protestáns kultúrájuk könnyen integrálódott az angolszász világba. Viszont ez azt is jelzi, hogy nem volt éppen annyira jólét akkoriban ott.



2022. márc. 5. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Én azt hallottam itt, hogy a svéd tanárok sem kapnak sokat, ezért itt sem kell nekik sok, ezért nem lehet jobb a gazdaságuk.
2022. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Hát ennyi erővel rá is kereshettél volna ezekre.
2022. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Már a huszadik század első felében feltörtek az élvonalba. Kisebb megszakításokkal (pl a Svéd hetvenes évek) pedig töretlenül fejlődtek.
2022. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

A skandináv népek történelmi múltjukból is olyan népek ,hogy megalkuvók tudtak lenni,mivel kevés termőföldjük volt.Sok esetben volt olyan ,hogy csereberéléskor más országoktól földeket kértek ,hogy azon gazdálkodjanak és bevigyék az országba.

Ezért ilyen a politikájuk is.

Nézd meg a magyarságot, 500 évig bent volt a török, és köszöni szépen, nem kér a muszlimokból.

Nagyon sok dolog a múltból ered.Amúgy a skandináv országokat nem igazan sínylette meg se az első sem a masodik Világháború, így gyorsabb fejlődést tudtak elérni.

2022. márc. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom Norvégia már az olaj előtt is igencsak gazdaságilag erős ország volt (first world country megnevezésre emlékszem a cikkből)
2022. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!