Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elképzelhető, hogy Oroszország...

Elképzelhető, hogy Oroszország a totális gazdasági sokk miatt úgy tönkremegy, hogy sok államra felbomlik és nem tudja fenntartani majd az atomarzenált?

Figyelt kérdés

A hvg-n már ilyeneket vízionálnak és azért szerintem elég nagy erre az esély.

Jelenleg kb. nulla a gazdasága az országnak. Nem is értem hogy fognak így élni 1 hónap múlva.

* Nem lesz pénz a fizetésekre, jön a lázadás.

* Nem lesz pénz a hadseregre, kivonulnak.

* Nem lesz pénz a fejlesztésekre, kiszakadnak a kisebbségek.


És gondolom a nyugat nem fogja csak úgy feloldani (hülyék is lennének) az gazdasági atombombát, szóval nem kapják vissza a pénzüket az oroszok és nem oldják fel a szankciókat ergó nem lesz pénz semmire, tök mindegy utána mennyire fognak bocsánatot kérni.


És atomarzenált pedig elég drága fenntartani.

Karbantartani őket, üzemeltetni a hordozóeszközöket, a logisztikát, az adminisztrációt, a biztonsági protokollnak eleget tenni (ne nyúlják le a fekete piacon).


Honnan a fenébe lesz ezeknek a jövőben bármire is pénze? Mit gondoltok mi lesz velük?



2022. márc. 6. 18:02
A kérdező szavazást indított:
A háborúból még erősebben is fognak kijönni katonailag/gazdaságilag (megindoklom miért)
Kína s***én felkapaszkodva stagnálni fognak (vagy nem csődölnek be), de utána már nem emberkedhetnek majd annyira (a nukleáris elrettentés megmarad)
Iszonyatos visszaesés lesz náluk, de nem jönnek elő szeparatista törekvések és az arzenál is megmarad
Lesznek elszakadások Oroszországtól (új államok), de az arzenál Moszkva kezében lesz továbbra is
Több atomhatalom fog létrejönni Oroszország területén, de Moszkva továbbra is veszélyes atomhatalom lesz
Annyira lesüllyednek gazdaságilag, hogy drasztikusan fog csökkenni az atomfegyverek száma
Teljesen összeomlik az ország és elveszti nukleráris elrettentő erejét.
Egyéb (megindoklom, hogy mi)
29 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Most ez komoly kérdés, hogy valami elképzelhető-e? Bszki én a hétfejű sárkányt is el tudom képzelni.
2022. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
nem igazán tud felbomlani, az ország népessége egy területen van.
2022. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Éhes disznó makkal álmodik. Érdemes visszanézni 2015-környékét, akkor is azt találgatta a nyugat, mikor megy majd csődbe Oroszország a szankcióktól. Ehelyett minden korábbinál erősebb lett. A szankciók hatásait most is túlbecsülik. Lásd:


[link]

2022. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Akkor nem kapcsolták le őket a SWIFT-ről és nem blokkoltak minden gazdasági tranzakciót. Az összes orosz vagyont zárolták. Meglettek teljesen fojtva. Pénz nélkül nem lehet élni.
2022. márc. 6. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem Kína (meg valamennyire India) segítsége miatt csőd nem lesz. De sokkal rosszabb életszinvonal lesz, és maximum stagnálni fog a gazdaságuk.

És természetesen emiatt már nem lesznek olyan keménylegények.

2022. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez lenne a nagyhatalmi cél.

Hogy az eredmény mi lesz nem tudom.

De egy biztos Európa szarul jön ki belőle.

2022. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!