Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ugye teljesen lehetetlen,...

Az ugye teljesen lehetetlen, hogy Oroszország VaLóDi büntetést kapjon ÉS az nyugati↔orosz háború nélkül történjen?

Figyelt kérdés

Abban a kérdésben nem is foglalok állást, hogy melyik ország elnöke a nagyobb hűle mint a másik. (objektív véleménynek pedig ott a lenti link)


De annyi biztos, hogy agressziónak minősül Oroszország tette, Más országot támadott meg az utóbbinak saját területén, és ha ez nem elég, még a támadás hogyanja sem merül ki a sima harcban, háborús bűnök is megvalósultak. Ha nem is másért, de háborús bűnökért máskor másokat úgy megbüntettek utána, hogy csak na! Ruszija ilyeneket is büntetlenül tehet? Fegyvertelen civil megölése (ez alatt nem azt értem, hogy vkiről volt ok azt hinni, hogy fegyver van nála s csak utólag derül ki, hogy mégse volt, mint egyes amcsi rendőresetekben, hanem mikor a fegyveres/katona és a sima=fegyvertelen civil közül az előbbi kezdi a személyek közti konfliktusszitut, tényleg „csak úgy” megtámadva és ezt akár gyilkosságig fajítva), egész városnak a támadása (abban sokszoros civil áldozatszedés), tiltott típusú bomba is előkerült, sőt kórház lerakétázása, ezek külön-külön is már háborús bűnök (azaz hiába háború alatt történik, akkor is bűn), a jelen konfliktusban pedig MiND iS megtörtént ezek közül... Ezeket RUS vajon „csak” most ússza meg szárazon, vagy örökre? (nem azt a választ várom erre, hogy gazdasági szankciót már eddig is kapott az ország, az nem eléggé hatotta meg Putyint, ehelyett azt értem bünti alatt, amit rendesen is megemleget, na ilyen lehet-e valaha, illetve lehet-e *anélkül*, hogy a Nyugat is háborúban állna)


Oroszország nem sima harcot vett fel Ukrajnával, hanem agresszorként támadta meg Ukrajnát (anélkül, hogy fordított esetre a legkisebb esély is lett volna).

Amikor orosz fegyveres, Ukrajna területén ejt foglyul bárkit, az nem letartóztatás vagy fogolyejtés, hanem elrablás vagy túszejtés.

Amelyik orosz fegyveresről nem az mondható el, hogy »csak helyileg eljutott UA-ba, de bármi érdemi tett előtt/nélkül direkt megadta magát az ukrán rendőrségnek/hadseregnek«, hanem tett is Bármi erőszakosat, az nem „rendet őrző katona” hanem terrorista (mert amit csinált, ugyanaz a tett úgy már tényleg máris terrorcselekmény lenne, ha a hely és kor közül csak az egyik eltérne, nemhogy mind2).

Ezzel sem abban foglaltam állást, hogy a 2 ország vezetői közül melyiknek van igaza (vagy melyik áll közelebb hozzá mint a másik), minden leírt dolog sajnos valóban megtörtént a legutóbbi 10 nap alatt :'(


https://www.youtube.com/watch?v=By60H_Eu6Og


[link]



2022. márc. 6. 19:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szankciókat kaphat, az elég büntetés. Ha még fokozzák a mostaniakat, akkor az orosz gazdaságnak annyi.
2022. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezel "VaLóDi büntetés"-nek?
2022. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És az nem egy „plusz” Minimum büntetés, hogy személy szerint a felelősök személye is bűnhődjön? Még ha pont Putyin esetében ez lehetetlen is, de ott vannak a hadseregen belül mondjuk a parancsok kiadói (és esetleg azon egyének a fronton, akiknek legalább a frontra eljutásuk utáni választásuk nem a formális megadás volt, hanem a végrehajtás ‒ de talán fontosabbak azok, akik kiadták a parancsaikat)

Gondolom ez még nehezebben teljesíthető mint az ha „csak” az országot szankcionálják gazdaságilag, hiszen még ha én lennék Captain America, akkor se tudnék RUS-ban mit csinálni, ott elkapni a felelős egyéneket, egy szuperhősnek is túlerő az orosz alakulatoknak csak a bármelyik egyike is, és ugye helyben azért se tudja megfelelő egyéneket érni semmi, mert úgyis védi őket az állam

2022. márc. 6. 20:18
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 tudsz olvasni? Benne van a kifejtésben. Az a valódi büntetés, ami (még a „medvének” is) még a pofáját is összetöri (ez természetesen metafora), ami még őket is kényszeríteni tudja (és ami igazi kényszerítés is nekik) arra, hogy abba is hagyják ezt a hűle értelmetlen öldöklést, pusztítást, És még jóvátételt is tegyenek
2022. márc. 6. 20:23
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
#4 Tudsz értelmezni? Akkor ne metaforákat hints hanem konkrétumokrol beszélj! Szoval "Mit nevezel "VaLóDi büntetés"-nek?" Minden mellébeszélés és bla-bla nélkül!!! (Olyan ami kivitelezhetö!)
2022. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 én az előző kör előtt is értettem a kérdést, az értésnek nem feltéte a veled azonosan gondolkodás... de akkor legalább most már úgy válaszolok, hogy tuti értsd: az eredeti Kérdésben azért nem írtam konkrét büntetésmódot, mert éppen én kérdeztem, hogy van-e ilyen büntetésmód. Hogy milyen az ilyen, azt tényleg leírtam nemcsak az utsó kommentemben, hanem az eredeti Kifejtésnek kb a közepén is, hogy az ilyen az olyan, amit valóban megemleget Moszkva ill. ami valóban kényszeríti őket a (jó irányú) változásra.
2022. márc. 6. 20:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
El kell zárni a gázt és az olajat, nincs mese. Fulladjanak bele.
2022. márc. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7 az könnyen lehet, hogy még jobban sújt minket mint őket. A magyar lakosságnak Minimum ¾-e gázzal fűt, az pedig pont onnan jön. Fázzunk csakis a büszkeségért és azért, hogy ez papíron az ő büntijüket nyomja meg?

A Kérdés pontos értelmezése, hogy az oroszok megbüntetésére (sőt, inkább annak is fokozására) van-e mód Úgy, hogy az ne tudjon ránk is visszaütni. (Tényleg tehetetlenné kéne őket tenni. (Ez persze biztos nehéz így, hogy nagyhatalom még ők is.))

2022. márc. 8. 10:46
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

"A Kérdés pontos értelmezése, hogy az oroszok megbüntetésére (sőt, inkább annak is fokozására) van-e mód [ú]gy, hogy az ne tudjon ránk is visszaütni."


Nincs, nem hiába} mérik-mérték patikamérlegen a különböző szankciókat. Épp az a lényeg, amit le is írtál, hogy csak akkorát szabad ütni, amitől a világgazdaság nem omlik össze.

2022. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott egy dolog. Amit eddig el akart érni a Nyugat, az „csak annyi”, hogy gazdaságilag szakncionálja az országot. Az „csak” a hátországot sújtotta. Olyan mikor lesz inkább, hogy *személy szerint* büntessék meg a felelős személyeket? Hága nem erre való? Nyilván nem lehet ezt ma kivitelezni és holnap se (szó szerint értve a napmeghatározást), nem lehet csak úgy odamenni értük Rusziába és elkapni, mostanában ez nyilván lehetetlen, de később is mindig az marad? Arra kellene rákényszeríteni az orosz államot, hogy kiadja megbüntetni azokat, akiket a Nyugat bűnösnek mond (és valószínűleg erre nem lesz elég megkérni az oroszokat, ezért kell egyenesen rákényszeríteni őket, és nem virtuálisan hanem fizikailag kényszerítve).
2022. márc. 10. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!