Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » T! mit csinálnátok az ukrán...

T! mit csinálnátok az ukrán elnök helyében? Mi lenne, lett volna eleve a helyes döntés ebben a lehetetlen helyzetben?

Figyelt kérdés
Természetesen pártatlanul, ha lehet.
2022. márc. 9. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Kihívnám karatézni Putyint,és a győztes mindent visz.
2022. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Visszamegyek komédiázni, amihez értek.
2022. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Gondolom olvasgattad a Nemzeti dalt, a Himnuszt, és egyéb nagyformátumú verseinket.

Ezekben nincs olyna, hogy add meg magad és légy szolga örökre. De kérlek szólj, ha találnál ilyet.

Mert a szabadság bizony olyan dolog, amit az ember nem ad fel, hanem úgy tesz, ahogy például leírta.

De hagyom, hgy olvasgasd ezeket és gondolkozz.

2022. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 És akkor mi lenne az országgal? Attól a helyzet nem oldódna meg.
2022. márc. 9. 15:44
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Aki kapja marja a széket
2022. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Először is mivel nem vagyok ukrán, nem vagyok nemzeti érzelmű, azonnal lemondtam volna, mert egy ukránnak kellene vezetnie az országot egy háborúban, ahol 10 ezrek fognak meghalni... Nem egy kokós idiótának.
2022. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#3 Egyetértek veled. De sajnos a kivitelezés bajos. Ugyanis tudjuk, hogy az oroszok erősebbek, azt is, hogy ebben a csatában ők jönnek ki győztesen. Harcolni lehet, teszik is az emberek, de eddig az van, hogy kb. mindhiába. Úgy is az orosz győz. Szóval csak vérontás az egész.
2022. márc. 9. 15:46
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Racionális döntést hoznék mindenképpen.

Ez pedig nehéz, így most mi nem látjuk át a dolgot...

A média is ferdít, azért egyik fél sem engedhet teljes mértékben.

Nyilván én azzal kezdtem volna hogy ha már 8 éve hadakozik az ország, akkor azt tökélyre fejlesztettem volna, és most nem állna úgy a dolog ahogy...

Nyilván nem adnám fel az ukrán lakta régiókat, ez természetes.

És nem hagynám hogy orosz gyarmat legyen továbbra is.

Őszintén jó döntés nincs, az már biztos de előbb-utóbb az oroszok is megállapodás felé fognak haladni, én sem engednék a 21-ből.

Összességében ha már tart x ideje, nem lett volna semmi értelme a veszteségeknek ha minden egyszerre feladnak, szóval jelenleg mondhatjuk hogy jól csinálják amit.

Viszonylag kis veszteséggel, az oroszokhoz képest.

2022. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Elismerném függetlenként a szakadár részeket, Oroszország részeként a krímet, és abba is beleegyeznék, hogy az ország független maradjon. Viszont a demilitarizációt nem engedném, hiszen az országot meg kell védeni valahogy ha egyszer független. És bár a NATO vagy EU csatlakozásról lemondanék, azt mindenképpen követelném, hogy lazább gazdasági vagy katonai együttműködést létrehozhasson Ukrajna ezekkel a szövetségekkel. Nyilván még ezekből is lehet egy picit alkudozni, de szerintem ez egy élhető kompromisszum lenne.

Ha az oroszoknak ez sem felelne meg, akkor esetleg a lazább kapcsolatokról is lemondanék, cserébe viszont az oroszoktól kérnék arra garanciát, hogy gazdasági és katonai támogatást is adnak Ukrajnának, ha arra szükség van.

Amennyiben egyik megoldást sem fogadná el Putyin, akkor maradna az ellenállás, nem adnék fel mindent csak úgy. Jelenleg Zelenszkij semmit sem akar engedni, sőt, még ő követelőzik, én biztos nem ezt a politikát követném, hiszen így nagyon kicsi az esélye egy békés megegyezésnek. Sajnos ha az oroszok elfoglalják Ukrajnát, akkor egy "kicsit" romlana az alkupozíció, és lehet, hogy sokkal többmindent vesztene az ország, mint amennyiről békés úton lemondhatott volna.

2022. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#6 Drogozik (is)? Ezt még nem hallottam. Hát igen, elég sajnos, hogy ilyen elnök. Nem mintha az elődök jobbak lettek volna. Janukovicsnak nem kellett kétszer mondani, hogy meneküljön. Porosenkó meg, a csokisjankó..hagyjuk is, minősíthetetlen kategória. Ahogy Juscsenko is az volt. Borzalom. Az összes.
2022. márc. 9. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!