Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem mindig oda megy az adomány...

Nem mindig oda megy az adomány ahova kell, megjelentek az élősködők? Cikk lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A menekültek adomány szétosztásával kapcsolatban rossz híreim vannak. Tegnap reggel megpakolt kocsival, utánfutóval neki indultam az útnak az ukrán határhoz. Öt címet céloztam meg, de most nem a nagyokat-Záhony,Tiszabecs..stb-, hanem kisebb településeket. Beregdaróc, Turisvándi, Tivadar..stb. Sajnos ötből három hely szerintem átverés. Ha valahova viszek adományt, mindig az az első, hogy körbenézek... megnézem, hogy valóban rászorulók, azok akiknek viszem! Az egyik helyen lepakolás elött megkértem az adománykérőt, hogy szeretnék találkozni a menekültekkel. Jött a kitérő válasz, hogy a faluban vannak vásárolni. Mondtam semmi gond, megnézném hol vannak elszállásolva, hol esznek..stb. a lényeg! Még nincsenek menekültek, csak "előre" gyűjtögetnek, mert ha majd jönnek, legyen mit adni Nekik... Egy másik helyen, valóban voltak családok, gyerekek, sőt kézségesen körbe is vezettek, meg osztogathattam édességet, de valami nem stimmelt... megkérdeztem, hogy tud valaki magyarul, a válasz az volt, hogy itt mindenki tud.. és ukrajna melyik részéről jöttek? Erre már nem volt válasz. Majd amikor láttam, hogy minden család mellett ott volt a családfő is, illetve egy szót sem tudtak ukránul, se ukrán igazolvány vagy útlevél, leesett az a bizonyos tantusz... A ház tulajdonosa oda vitte az összes rokont, családtagot és azt mondja hogy ukrán menekültek! Amig ott voltam, négy autó vitt adományt, "szegény" ukrán menekülteknek... Ügyes... NAPI! nyolc-tíz autónyi pelenka, tartós élelmiszer, ruha..stb elég jó bevétel. Gondolom azek az áruk mennek ki a piacra. Amikor elmondtam, hogy ez Nálam nem jött be, és nem hagyok ott semmit, valahogy megváltozott a kedves hangnem. "A rák egye ki a gyomrodat, rohadt szemét Gádzsó, meglátszik hogy magyar vagy..stb." Majd megindult az egyik férfi felém, közben azt mondta, hogy ha nem pakolod le a cuccukat ami a miénk megszurkállak.

Gondoltam semmi gond, voltam Én már melegebb helyzetben is Kambodzsában... kinyitottam a kocsi hátsó ajtaját, kivettem a két hegyes végű ácskalapácsot és szóltam a srácnak, -gyere probáld meg. Valahogy elment a kedve tőle.

Nem voltam rest, és inkább vissza hoztam mindent amit oda szántam. Nem azért gyűjtögetek évek óta, nem azért szortirozzuk, dobozoljuk, raktározzuk a ruhákat, hogy mások nyerészkedjenek rajta. Ti sem ezért adjátok Nekünk.

Két hely volt, ahol intelegensen átvették, valóban voltak menekültek. Egy helyen meg azért nem hagytam ott, mert több pótkocsis teherautó állt ott mint az Auchannál szokott. Szerintem annak a helynek már nincs szüksége a Mi adományunkra. Ha adtok valakinek, valakiknek adományt, elöbb nézzetek utána, hogy valóban rászorulók.


2022. márc. 11. 06:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De utálom az ilyeneket! Nálunk a Vöröskeresztes ruhagyűjtőt szokták fosztogatni, a jó ruhákat ellopják és viszik a piacra.
2022. márc. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Isti22 ***** válasza:
69%
Nagyobb probléma, hogy az adók nem oda mennek, ahová kellene.
2022. márc. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol olvvastad pontosan? Én is láttam a facebokon
2022. márc. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Ez Mo. színvonala. Mint mindig...
2022. márc. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

El van baxva az egész szervezés.


Kiosztó pontokat kellett olna létrehozni önkéntesekkel,ahol a rászorulók átvehetik a segélycsomagokat. Lehetőleg ukránul is tudó, vagy legalább pár szót előre megtanuló emberekkel.


Mindjárt esélytelenebb lenne a simlisek dolga.


De ha azt állítaná valamelyik gyanús "menekült" hogy nincsenek iratai, akkor egy messenger vagy telefonhívás egy Ukránul tudónak, és kész is a "bukta".

2022. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Isti22 ***** válasza:
100%

"El van baxva az egész szervezés."


Lefordítom ómagyarra: Az idegengyűlölő kormány talmi népszerűségért cserébe szisztematikusan leépítette a menekültügyi ellátórendszert, meggyengítette a civil szervezeteket, így most, amikor újra szükség lenne ezekre, magánszemélyek próbálnak fejetlenül segíteni, szervezkedni a nulláról indulva, miközben a kormány most sem igazán tesz érdemi erőfeszítéseket a helyzet kezelésére.

2022. márc. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fbon láttam én is. Olvastam hogy rajtunk keresztül jönnek olyanok is akik nem ukrán menekültek. Kiskaput mindig megtalálják.
2022. márc. 11. 08:12
 8/13 anonim ***** válasza:

#7-nek:


Köszönsz neki Ukránul, és a kiskapu be is csukódott.


Ennyire qrva egyszerű.

2022. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ismét #7-nek:


Ukrajnából menekültekről beszélünk akiknek mindegyike tud Ukránul, de nem tudjátok hogy hogyan szűrjétek ki a MAGYAR csalókat?


Most erre mit mondjak, vázze?!

2022. márc. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9.

Ezek szerint nem olvastad el a szöveget rendesen.

2022. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!